Withings Sleep Analyzer – mata monitorująca sen z certyfikatem medycznym

Mata Sleep Analyzer rejestruje i oblicza parametry zdrowotne podczas snu w czasie rzeczywistym. Wiedza na temat tego, jak śpisz, to pierwszy krok do tego, aby budzić się bardziej wypoczętym.

Pierwsza na świecie mata wykrywająca zaburzenia oddychania

 

mata monitorująca sen Withings Sleep AnalyzerPotężne narzędzie diagnostyczne

Mata Sleep Analyzer rejestruje i oblicza parametry zdrowotne podczas snu w czasie rzeczywistym. Wiedza na temat tego, jak śpisz, to pierwszy krok do tego, aby budzić się bardziej wypoczętym.

Tętno

Za każdym razem, gdy Twoje serce bije, napędza ono przepływającą przez ciało falę mechaniczną, która jest precyzyjnie mierzona przez czujnik pneumatyczny.

Oddech

Sleep Analyzer odfiltrowuje sygnał ruchu, aby dokładnie przeanalizować częstość oddechów.

Ruch

Ruchy Twojego ciała generują fale mechaniczne, które są wychwytywane przez czujnik pneumatyczny.

Starannie skalibrowana. Dokładnie przetestowana.

Mata Sleep Analyzer została opracowana we współpracy z lekarzami zajmującymi się snem w szpitalu Béclère w Paryżu. Następnie poddano ją gruntownym testom pod kątem zgodności z wynikami analizy polisomnograficznej (PSG), która jest uznana za najwyższy standard w diagnostyce snu.

Zaawansowane monitorowanie snu

Dane gromadzone przez czujniki są przetwarzane przy użyciu zaawansowanych algorytmów, działających w oparciu o specjalistyczną wiedzę w zakresie analizy snu.

 

Monitorowanie cykli snuMonitorowanie cykli snu

Dokładna analiza cykli snu umożliwia ocenę stopnia regeneracji organizmu w nocy.

Sen głęboki

Podczas głębokiego snu spowalnia się oddech i rozluźniają się mięśnie. Ta faza umożliwia regenerację po wysiłku fizycznym. Jest również wyjątkowo ważna dla zdolności uczenia się i pamięci – w jej trakcie mózg konsoliduje i przetwarza informacje, które przyswoił w ciągu dnia.

REM

Większość snów ma miejsce właśnie w tej fazie. Jedną z funkcji snu w fazie REM jest też porządkowanie emocji.  W tej fazie również odbywa się konsolidacja pamięci.

Sen lekki

Najmniej regenerujący etap snu, ale ważny z punktu fizjologicznego. Podczas tej fazy najłatwiej się obudzić.


Ocena snu

Mata Sleep Analyzer ocenia sen pod kątem 6 wskaźników – czasu trwania snu, regeneracji, przerw, regularności, czasu potrzebnego na zaśnięcie. Odpowiednie kolory przy każdym z nich od razu informują o tym, który parametr wymaga poprawy.

Sposób oceny snu został opracowany przez lekarzy na podstawie specjalnego algorytmu, który odzwierciedla fizjologiczne znaczenia każdego parametru dla organizmu.

Stałe monitorowanie tętna

Sleep Analyzer mierzy tętno podczas całego snu.  Wskaźnik ten informuje czy faza głębokiego snu jest wystarczająco długa oraz o wpływie stylu życia na zdrowie serca. Odpowiednie kolory od razu informują czy wyniki są prawidłowe, a w przypadku pomiarów odbiegających od normy wyświetlane są porady zdrowotne.

Wykrywanie chrapania

Dzięki Sleep Analyzer poznasz liczbę epizodów chrapania oraz czas ich trwania. Wzorce chrapania zostały opracowane na podstawie specjalnych algorytmów wykluczających dźwięki otoczenia, takie jak odgłosy pralki, przejeżdżających samochodów czy wibracje telefonu komórkowego. Sleep Analyzer odróżni także chrapanie partnera i nie uwzględni go w pomiarach.

 

mata monitorująca sen Withings Sleep Analyzer

Diagnozowanie bezdechu sennego potwierdzone certyfikatem medycznym

Bezdech senny to poważna i niebezpieczna dolegliwość, o której często nie wiemy. Powoduje zmęczenie i może mieć bardzo poważne konsekwencje zdrowotne – wysokie ciśnienie, zaburzenia rytmu serca, udary mózgu i niewydolność serca.  Szacuje się, że bezdech senny ma 1 na 5 osób dorosłych, a 80% z nich nie zdaje sobie z tego sprawy.

Sleep Analyzer monitoruje intensywność zaburzeń oddychania analizując czynność klatki piersiowej i serca. W ten sposób wykrywane są przerwy w oddychaniu charakterystyczne dla bezdechu sennego. Jego nasilenie jest określane zgodnie z klasyfikacją Amerykańskiej Akademii Medycyny Snu jako niskie, łagodne, umiarkowane lub ciężkie.

Sprawdź jak działa: https://www.icorner.alstor.pl/produkty/withings-sleep-inteligentna-mata-do-monitorowania-snu-i-wykrywania-bezdechu

 

© Alstor sp. z o.o. 2024. Wszystkie prawa zastrzeżone. Znaki towarowe, informacje, nazwy lub logo są własnością ich prawnych właścicieli.