Withings Body Cardio – waga z analizą składu masy ciała oraz pomiarem tętna

Wbudowana w wagę Body Cardio innowacyjna funkcja monitorowania serca pozwala na bieżąco kontrolować stan zdrowia układu sercowo-naczyniowego. Body Cardio daje także obraz pełnego składu ciała oraz umożliwia połączenie z aplikacją Health Mate.

waga Withings Body CardioNowoczesne technologie wykorzystywane w produktach Withings dostarczają użytkownikom cennych informacji, które pomagają im utrzymać formę i prowadzić zdrowszy tryb życia. Najnowsza waga Body Cardio nie jest tu wyjątkiem; wbudowana w nią innowacyjna funkcja monitorowania serca pozwala na bieżąco kontrolować stan zdrowia układu sercowo-naczyniowego. Body Cardio daje także obraz pełnego składu ciała oraz umożliwia połączenie z aplikacją Health Mate.

Wyznaczaj i osiągaj cele

Poznaj swoje ciało

Body Cardio wykonuje dokładne pomiary wagi ciała, współczynnika BMI, zawartości wody w ciele, masy mięśniowej oraz masy kostnej. Uzyskane w ten sposób dane pozwalają użytkownikowi śledzić długoterminowe trendy i lepiej zaplanować treningi.

Poznaj swoje serce

Body Cardio mierzy tętno w pozycji pionowej, a także prędkość fali tętna (PWV), która pomaga ocenić ogólny stan zdrowia układu sercowo-naczyniowego.

waga Withings Body CardioMonitoruj serce bez wychodzenia z domu dzięki wadze Withings Body Cardio

Dzięki funkcji pomiaru PWM, czyli prędkości fali tętna, użytkownik może regularnie sprawdzać stan zdrowia swojego układu sercowo-naczyniowego w zaciszu własnego domu. Społeczność lekarska uznała wartość PWM za najbardziej wiarygodny wskaźnik dający pojęcie o funkcjonowaniu serca i naczyń krwionośnych. Waga Body Cardio stanowi więc unikalne rozwiązanie, które może zrewolucjonizować to, w jaki sposób dbamy o serce.

Trzymaj rękę na pulsie – dosłownie

Każde uderzenie serca generuje falę, która rozchodzi się w tętnicach. Prędkość propagacji tej fali jest ściśle związana ze stanem zdrowia tętnic – np. wysoka prędkość świadczy o sztywności, która zwiększa ryzyko wystąpienia nadciśnienia lub chorób serca.

Zadbaj o zdrowe serce

Po każdorazowym ważeniu w aplikacji Health Mate pojawia się pomiar wartości PWM oraz jego ocena. W oparciu o wiek ważonej osoby aplikacja informuje, czy wynik pomiaru jest optymalny, a także podpowiada, jak go poprawić. Bez względu na fizyczną sprawność użytkownika regularne pomiary pozwalają zobaczyć, jak drobne zmiany (takie jak zdrowsza dieta lub więcej ruchu) wpływają na stan tętnic.

 „Gdyby ktoś mi powiedział, że do oceny stanu serca mogę wykonać tylko jeden pomiar, wybrałbym prędkość fali tętna. Ta jedna wartość mówi nam więcej, niż wszystkie pozostałe razem wzięte. Do niedawna pomiary prędkości fali tętna mogli wykonywać wyłącznie specjaliści, ale obecnie są już dostępne nawet dla osób bez żadnej wiedzy medycznej, które dzięki temu mogą lepiej zadbać o swoje zdrowie”

dr Pierre Boutouyrie
kardiolog i farmakolog Europejski Szpital im. Georges’a Pompidou w Paryżu

 Rewolucyjny design

Solidna aluminiowa podstawa i grubość zaledwie 1,8 cm sprawiają, że Body Cardio to najcieńsza i najbardziej stabilna waga dostępna na rynku. Dzięki swojej unikalnej konstrukcji Body Cardio wykonuje dokładne pomiary na dowolnej powierzchni, od paneli podłogowych aż po gruby dywan.

waga Withings Body Cardio

Dane na wyciągnięcie ręki

Wynik każdego ważenia jest automatycznie przesyłany do aplikacji Health Mate przez WiFi lub Bluetooth. Dzięki temu możesz w dowolnym momencie sprawdzić historię pomiarów i zobaczyć, które ćwiczenia przynoszą najlepsze rezultaty.

Funkcja kompatybilna z urządzeniami iOS 7+ oraz Android 4.3.3+

 Motywacja na każdym kroku

Użytkownicy, którzy wyznaczają sobie docelową wagę w aplikacji donoszą, że chudną aż dwa razy więcej. Po ustaleniu konkretnego celu aplikacja Health Mate podsuwa użytkownikowi wskazówki i porady, motywując do pracy nad sylwetką i pomagając w osiągnięciu wymarzonej wagi.

Aplikacja Health Mate współpracuje także z ponad stoma różnymi aplikacjami fitness.

 Stawaj na wadze z przyjemnością

Po podłączeniu do sieci WiFi waga wyświetla dzienną, lokalną prognozę pogody, która pomoże ocenić, jak się ubrać i jak zaplanować sobie dzień.
Jeśli śledzisz swoją aktywność ruchową, na wyświetlaczu Body Cardio pojawi się także liczba zrobionych poprzedniego dnia kroków – dzięki temu wyraźnie zobaczysz, jak bardzo wpływa to na Twoją wagę. 

Waga Withings Body Cardio dla całej rodziny

Body Cardio potrafi automatycznie rozpoznać do ośmiu użytkowników. Dane każdego z nich są osobno przesyłane na oddzielne konta aplikacji Health Mate.

Bajecznie prosta obsługa wagi Withings Body Cardio

 Automatyczna synchronizacja
Każdy wynik ważenia jest wysyłany bezpośrednio do aplikacji Health Mate przez WiFi lub Bluetooth.
(funkcja kompatybilna z urządzeniami iOS 7 i Android 4.3.3)

 Zapomnij o ładowaniu
Waga Body Cardio może działać nawet przez cały rok zanim trzeba ją ponownie naładować za pomocą dołączonego do zestawu kabla micro-USB.

Uwaga: Withings Body Cardio nie jest wyrobem medycznym I nie służy do diagnozy, leczenia ani profilaktyki wad i chorób serca. Nie próbuj stawiać samodzielnej diagnozy na podstawie pomiarów wagi i zawsze konsultuj się z lekarzem przed podjęciem jakiegokolwiek leczenia.

 

Więcej informacji na stronie: https://www.icorner.alstor.pl/produkty/withings-body-cardio-waga-z-analiza-skladu-masy-ciala-oraz-pomiarem-tetna

© Alstor sp. z o.o. 2024. Wszystkie prawa zastrzeżone. Znaki towarowe, informacje, nazwy lub logo są własnością ich prawnych właścicieli.