Zapraszamy na prezentację: „Fujitsu i Kofax Express: „ekspresowe” skanowanie i indeksowanie dokumentów”

Opublikowano 28 maja 2013

Zapraszamy na naszą prezentację, podczas konferencji Elektroniczny Obieg Dokumentów, która będzie miała miejsce 5 czerwca br. w Warszawie, w centrum konferencyjnym przy ul. Trakt Lubelski 40 a. Tytułem zachęty zapraszamy do zapoznania się z poniższym tekstem, stanowiącym wstęp do prezentacji:

Jeszcze kilka lat temu skanery do dokumentów traktowane były jako luksusowe rozwiązania przeznaczone do przetwarzania kilkunastu tysięcy dokumentów dziennie. Sytuacja zmieniła się kilka lat temu, kiedy zarówno producenci skanerów do dokumentów, jak i producenci oprogramowania dostrzegli potrzeby małych i średnich przedsiębiorstw w dziedzinie zarządzania informacją w firmie. Tendencja ta jest obserwowana także na świecie. Zaowocowało to rozszerzeniem produkcji prostych skanerów do dokumentów, takich jak na przykład mniejsze modele typu desktop lidera na tym rynku, firmy Fujitsu.

Najprostsze modele Fujitsu z serii ScanSnap gotowe są do przetwarzania od kilkudziesięciu do kilkuset stron dziennie. Jakość skanowanych dokumentów jest bardzo dobra, a dzięki zastosowanemu wraz ze skanerem oprogramowaniu możliwe jest automatyczne przetwarzanie do postaci plików PDF.

Skaner sieciowy do codziennego wykorzystania

Wśród modeli niskonakładowych na szczególną uwagę zasługuje model ScanSnap N1800. Jest to skaner sieciowy z możliwością skanowania do serwisów zlokalizowanych „w chmurze”. Panel dotykowy z graficznym interfejsem zamiast tradycyjnych przycisków ułatwia obsługę. Podajnik automatyczny mieszczący jednorazowo 50 dokumentów umożliwia skanowanie wsadowe, a zaawansowane funkcje przetwarzania obrazu, takie jak na przykład inteligentne narzędzia indeksowania, przycinania i obracania obrazu, automatycznego wykrywania i koloru strony sprawiają, że proces ten jest bardzo efektywny – przy rozdzielczości 300 dpi skaner przetwarza do 40 obrazów na minutę. W przypadku skanowania wsadowego, przydatną funkcją jest również możliwość skanowania dokumentów mieszanych w rozmiarach do formatu A3, kolorowych i czarno-białych.

N1800Jednakże wykorzystanie skanera do skanowania wsadowego to drugorzędna funkcjonalność tego urządzenia. Podstawowym walorem N1800 jest możliwość używania skanera przez wiele osób – członków działu czy firmy. Po podpięciu skanera do sieci, można bezpośrednio zapisywać i udostępniać dokumenty, korzystając z zasobów sieciowych. Zeskanowane pliki mogą być automatycznie zindeksowane i zapisane w firmowej bazie danych, drukowane, przesyłane e-mailem, faksem czy do katalogu SharePoint zlokalizowanego „w chmurze”.

Korzystanie ze skanera jest bezpieczne, urządzenie posiada szereg zaawansowanych narzędzi, mających zapewnić bezpieczne wykorzystanie urządzenia przez wielu użytkowników. Po pierwsze, uwierzytelnienie użytkownika w sposób jednoznaczny określa jego uprawnienia. Po drugie, zeskanowane dane mogą zostać wyeksportowane w postaci chronionych hasłem plików. Po trzecie, skanowane dane są kodowane i czasowo przechowywane przez skaner w trakcie przetwarzania do formatu e-mail, faksu, wydruku lub katalogu sieciowego. Jeśli osoba niepowołana przystąpi do analizowania zasobów pamięci wewnętrznej, nie będzie w stanie odszyfrować danych.

Gdy liczy się prędkość i rozmiar

W grupie skanerów średnionakładowych oferowanych przez Fujitsu, na szczególną uwagę zasługuje model fi-6800. Urządzenie w kompaktowej, ergonomicznej obudowie to unikalny i imponująco szybki skaner A3, z najlepszym współczynnikiem wydajności do ceny wśród modeli produkcyjnych średniej klasy. Co więcej, jest również najmniejszym urządzeniem w swojej klasie. W fi-6800 zastosowano rozwiązania, które zrewolucjonizowały automatyzację, zwiększyły produktywność, zmniejszyły koszty i negatywny wpływ na środowisko naturalne, z drugiej strony minimalizując udział operatora w czynnościach przygotowawczych i wykonywanych po zeskanowaniu partii dokumentów.

fi-6800_Copied-T-Mfi-6800 przetwarza dokumenty w sposób szybki i dokładny. Jest w stanie zeskanować do 130 dokumentów jednostronnych w trybie mono i kolorze w ciągu jednej minuty. To jednak nie koniec. W trybie duplex urządzenie przetwarza do 260 stron na minutę (format A4, landscape) w rozdzielczości sięgającej 300 dpi. Typowy dzienny nakład dla tego skanera to 20 000 dokumentów. Jeśli jednak istnieje taka potrzeba, możliwe jest skanowanie aż 60 000 dokumentów w ciągu jednego dnia. Urządzenie wyposażone jest w najbardziej zaawansowane technologicznie, kolorowe przetworniki CCD i najnowszej generacji ultra-jasne matryce diod LED pełniące rolę źródła światła.

Do zadań specjalnych

Oczywiście w ofercie producenta znajdziemy cały wachlarz rozwiązań, dedykowany do różnych odbiorców i różnych zastosowań. Najbardziej zaawansowany w ofercie Fujitsu model i-5950 przeznaczony jest do skanowania dużych ilości dokumentów, minimalizując przy tym ingerencję operatora przed i po wykonaniu pracy. Urządzenie skanuje wiele rodzajów dokumentów, poczynając od formatu A8, a kończąc na A3, przy czym możliwe jest również skanowanie nietypowych, np. długich dokumentów.

fi5950-15W modelu fi-5950 wykorzystano wielostrefowe czujniki, zabezpieczające przed podwójnymi pobraniami. Ich działanie wspomaga inteligentna funkcja weryfikująca. Operator może określić warunki, na jakich dokument zostaje zakwalifikowany jako podwójne pobranie. Funkcja ta ma trzy tryby pracy. Tryb manualny wymaga od operatora każdorazowego sprawdzania dokumentu, w przypadku stwierdzenia podwójnego pobrania. Pozostałe dwa tryby automatyczne opierają się na porównywaniu do przechowywanych wzorców załączników do dokumentów, albo na określaniu maksymalnej długości dokumentu przy wykryciu pierwszego pobrania.

Fi-5950 spełnia najwyższe standardy, zarówno jeśli chodzi o efektywność, jak i o jakość. To wszechstronne, niezawodne urządzenie, które cechuje niezwykła łatwość obsługi. Fi-5950 oferuje opcjonalne funkcje przetwarzania, które można konfigurować przy pomocy sterowników TWAIN i ISIS oraz korzystając z modułu Kofax VRS 4.5 Professional z wbudowanym akceleratorem Kofax CGA5. Połączenie szybkości skanowania, ergonomicznej konstrukcji i zaawansowanych rozwiązań do prowadzenia papieru oraz szeroki wachlarz możliwości przetwarzania obrazów dało rozwiązanie, które do minimum obniża czas potrzebny na zeskanowanie określonej partii dokumentów oraz zaangażowanie operatora.

Nierozłączna para

Osobom, którzy decydują się na zakup skanera Fujitsu, Alstor, dystrybutor skanerów tego producenta w Polsce proponuje całościowe rozwiązanie, w którego wkład wchodzą dowolny model z serii „fi” i oprogramowanie Kofax Express 3.1. Program służy do efektywnego przetwarzania i zarządzania skanowanymi dokumentami.

Kofax Express 3.1 ma intuicyjny interfejs zapożyczony z pakietu Microsoft Office 2007, z klawiszami graficznymi reprezentującymi najczęściej używane funkcje. Innowacyjna technologia SmoothView™ pozwala na dowolną konfigurację parametrów obrazu po zeskanowaniu: przeglądanie, zamiana, powiększanie, dzielenie, obracanie, porządkowanie, usuwanie jest możliwe w sposób nieosiągalny dla tradycyjnych papierowych dokumentów. Ponadto, dzięki wbudowanej technologii Kofax VRS, obrazy po zeskanowaniu będą wyglądały lepiej niż ich papierowe odpowiedniki. Inne funkcje oprogramowania to rozpoznawanie kodów kreskowych, możliwość tworzenia przeszukiwanych PDFów, możliwość przetwarzania dokumentów zeskanowanych w przeszłości (Watched Folder), efektywny mechanizm kompresji, różne algorytmy indeksowania. Dodatkowo, dzięki nowatorskiej architekturze aplikacji, proces skanowania traktowany jest przez aplikację priorytetowo: operacje takie, jak polepszanie jakości skanowanych dokumentów czy kompresowanie obrazów odbywają się w tle.

Jeśli mają Państwo jakieś pytania związane z tą tematyką, prosimy o kontakt z p. Bartłomiejem Cholewą pod adresem mailowym: b.cholewa@alstor.com.pl

 

© Alstor sp. z o.o. 2023. Wszystkie prawa zastrzeżone. Znaki towarowe, informacje, nazwy lub logo są własnością ich prawnych właścicieli.