Zabezpiecz się! – skaner linii papilarnych Eikon

Opublikowano 1 grudnia 2011

Firma Alstor wprowadza do swojej oferty kolejny unikalny produkt. Eikon to skaner linii papilarnych wraz z oprogramowaniem, umożliwiający pełną kontrolę nad dostępem do komputera. Eikon nie tylko chroni dane znajdujące się na dysku, ale również, dzięki dołączonemu oprogramowaniu (Protector Suite oraz TrueSuite) umożliwia zapisywanie loginów i haseł do stron internetowych. Po zeskanowaniu palca użytkownik ma dostęp do wybranych stron, bez konieczności wprowadzania dodatkowych danych.

Kolejną ciekawostką, jest możliwość przyporządkowania każdemu z 10 palców zadań, które będą wykonywane po przeciągnięciu palca przez skaner – na przykład, zeskanowanie jednego palca otworzy serwis społecznościowy, drugi uruchomi pocztę internetową, a trzeci ulubiony plik Word lub Excel i tak dalej…

Najbardziej tajne pliki lub foldery użytkownik może umieścić w specjalnie stworzonym sejfie, do którego dostęp będzie możliwy jedynie po weryfikacji linii papilarnych przez skaner.

Złącze USB, umożliwia podłączenie Eikona zarówno do komputerów stacjonarnych, jak i do notebooków, dzięki czemu wszystkie cenne dane będą bezpieczne także podczas podróży.

Producentem Eikona jest firma AuthenTec, która od prawie 15 lat tworzy kompletne rozwiązania do zarządzania bezpieczeństwem i tożsamością, przeznaczone zarówno na rynek konsumencki, jak i dla przedsiębiorstw oraz instytucji rządowych. AuthenTec to największy na świecie dostawca sensorów do odczytu linii papilarnych, oprogramowania do zarządzania tożsamością oraz zintegrowanych rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa.

Koszt urządzenia wraz z oprogramowaniem to 199 PLN.

Więcej informacji na temat skanera linii papilarnych Eikon znaleźć można na naszej stronie.

© Alstor sp. z o.o. 2024. Wszystkie prawa zastrzeżone. Znaki towarowe, informacje, nazwy lub logo są własnością ich prawnych właścicieli.