X-Rite wprowadza nową rodzinę spektrofotometrów – i1 PRO2

Opublikowano 11 kwietnia 2012

Firma X-Rite wprowadza do sprzedaży nową rodzinę produktów do zarządzania kolorem i1 PRO 2. Urządzenia zaprojektowane zostały z myślą o profesjonalistach z dziedziny grafiki, fotografii
i poligrafii, dla których zgodność kolorystyczna ma szczególne znaczenie.W skład nowej rodziny wchodzą zestawy i1BASIC PRO 2, i1PHOTO PRO 2 oraz i1PUBLISH PRO2.

Podstawowy pakiet i1 BASIC PRO 2 służy do profilowania monitorów i projektorów, pomiaru jakości obrazu wyświetlanego przez monitor i wydruków, jak również kolorów spotowych.

Drugi z proponowanych zestawów i1 PHOTO PRO 2 zaprojektowano z myślą o zawodowych fotografach, którym ma pomóc w kalibracji i profilowaniu aparatów fotograficznych, monitorów, projektorów i drukarek RGB. Profesjonaliści z całą pewnością docenią najwyższą precyzję reprodukowanych odcieni w mocno doświetlonych i zacienionych obszarach zdjęć, jak również dokładniejsze odwzorowane odcieni szarości i naturalny kolor skóry fotografowanych postaci. Dzięki nowej opcji Optical Brightener Compensation możliwa jest również optymalizacja wydruków po uwzględnieniu dodatku optycznych wybielaczy często spotykanych w papierach fotograficznych i tworzenie profili wyjściowych dla określonych warunków oświetleniowych w studiach, galeriach i innych miejscach, w których prezentowane będą fotografie.

Najbardziej zaawansowana wersja i2 PUBLISH PRO 2 ma zastosowanie w profesjonalnych środowiskach prepressu, fotografii, grafiki czy drukarniach cyfrowych. Jej zadaniem jest zachowanie zgodności kolorystycznej w systemach CMS, w których obraz z aparatów czy kamer przesyłany jest do drukarek RGB i CMYK czy maszyn poligraficznych. Dzięki funkcjom QA możliwe jest również wykonywanie softproofingu na ekranie monitora czy sprawdzanie jakości drukarek. Dzięki funkcji Optical Brightener Compensation (OBC) użytkownicy mogą z łatwością dostosować się do dowolnego niestandardowego środowiska, w którym będą prezentowane prace. Ponadto, nowa funkcja M1 pozwala profesjonalistom w pełni polegać na zgodności pomiarów z wizualną oceną w standardowych warunkach oświetlenia dla zastosowań o krytycznym znaczeniu odwzorowania.

Dla dotychczasowych użytkowników urządzeń z serii i1Publish producent przewidział możliwość upgrade’u zarówno oprogramowania, jak i urządzenia pomiarowego.

Wykorzystany w nowych zestawach spektrofotometr i1PRO 2 to obecnie najdokładniejsze, najbardziej wszechstronne i niezawodne urządzenie do profilowania dostępne na rynku. Zbudowany w oparciu o sprawdzony model i1 Pro, który de facto stał się na przestrzeni ostatnich 10 lat standardem, wzbogacony został w szereg funkcji, zwiększających jego dokładność, ułatwiających obsługę i rozszerzających wachlarz zastosowań, dzięki profesjonalnym narzędziom odpowiadającym najnowszym wytycznym standardu ISO. Urządzenie znalazło się wśród laureatów nagrody Reddot Design 2012.

Ceny zestawów przedstawiają się następująco:
I1Basic Pro 2 – 4529 netto, 5570 brutto
I1Photo Pro 2 – 5849 netto, 7194 brutto
I1Publish Pro 2 – 7929 netto, 9754 brutto

Zobacz również porównanie produktów: i1 PRO i i1PRO2 oraz pozostałych urządzeń z oferty X-Rite.

© Alstor sp. z o.o. 2022. Wszystkie prawa zastrzeżone. Znaki towarowe, informacje, nazwy lub logo są własnością ich prawnych właścicieli.