X-Rite wprowadza do oferty nowe rozwiązania do kalibracji monitorów i projektorów – i1Display Pro oraz ColorMunki Display

Opublikowano 30 czerwca 2011

Firma X-Rite, producent zaawansowanych rozwiązań w zakresie zarządzania barwą, pomiaru barwy i komunikacji wizualnej, poinformowała o wprowadzeniu na rynek i1Display Pro i ColorMunki Display. Są to dwa zaawansowane technologicznie rozwiązania programowo-sprzętowe przeznaczone do kalibracji i profilowania monitorów, laptopów i projektorów.

Rozwiązanie i1Display Pro to zdaniem producenta optymalny wybór dla fotografów, projektantów graficznych i innych profesjonalistów z dziedziny obrazowania, poszukujących najwyższej zgodności odwzorowania barw widzianych na monitorze. W wersji „Advanced” oferuje ono zaawansowanym użytkownikom możliwość definiowania ustawień oraz narzędzia do kontroli jakości barwy. Z kolei wersja „Basic” zawiera zdefiniowane przez producenta ustawienia, pozwalające na zoptymalizowaną i szybką kalibrację dla dostępnych opcji dopasowywanych do indywidualnych systemów workflow oraz do zmieniających się potrzeb.

ColorMunki Display to – jak zapewnia X-Rite – idealne rozwiązanie zarówno dla amatorów jak i profesjonalistów z dziedziny fotografii i projektowania graficznego, oczekujących wiarygodnych rezultatów pomiaru barw, dostępnych w łatwym do użycia formacie i niewymagających głębokiej wiedzy o barwie. Rozwiązanie to zostało wyposażone zarówno w tryb „Easy”, oferujący gotowe ustawienia, dostępne za pomocą jednego kliknięcia, jak też tryb „Advanced”, z łatwymi w nawigacji i wspieranymi programowo opcjami kontroli barwy. ColorMunki Display to proste w obsłudze rozwiązanie oferujące użytkownikowi wszystkie niezbędne funkcje, zapewniające wysokiej jakości kalibrację i szybkie profilowanie.
Amatorzy i profesjonaliści z dziedziny obrazowania, którzy przykładają dużą wagę do kwestii związanych ze zgodnością odwzorowaniem barw, zdają sobie sprawę, że właściwie skalibrowany i sprofilowany monitor jest podstawowym i kluczowym elementem wydajnego i skutecznego systemu obróbki prac – mówi Thoman Kunz, Market Manager w firmie X-Rite zajmujący się systemami obrazowania. – Nowe rozwiązania w postaci i1Display Pro i ColorMunki Display dostarczają wszystkim użytkownikom, o różnym stopniu zaawansowania, możliwość perfekcyjnego skalibrowania monitorów i projektorów w sposób stabilny i łatwy. To zaś zapewnia, że cyfrowe pliki użytkownika będą za każdym razem oglądane i wykorzystywane w sposób zapewniający ich wierną reprodukcję.

Oba rozwiązania firmy X-Rite składają się z zaawansowanego kolorymetru i najnowszego oprogramowania do profilowania monitorów i projektorów. Urządzenia wchodzące w skład pakietów i1Display Pro i ColorMunki Display zostały wyposażone w zaawansowany system optyczny z filtrami pozwalającymi uzyskać właściwe pomiary kolorystyczne i zobrazować je przy pomocy nowoczesnych technologii wyświetlania. Co więcej, są one w pełni kompatybilne z najnowocześniejszymi rozwiązaniami w dziedzinie obrazowania.

Nowo zaprojektowany kolorymetr łączy w sobie trzy istotne funkcje: pomiar przy świetle otaczającym, profilowanie monitora oraz profilowanie projektora. Zintegrowany dyfuzor pozwala na łatwe mierzenie światła otaczającego w środowisku pracy użytkownika. Po obróceniu może służyć on jako podstawka do odpowiedniego umieszczenia urządzenia podczas tworzenia profili projektora; do czynności tej można też zastosować zintegrowany z urządzeniem uchwyt. W efekcie jest ono umieszczane na monitorze przy pomocy zintegrowanego przeciwciężaru wyposażonego w przycisk umożliwiający łatwe skorygowanie pozycji kolorymetru przed rozpoczęciem profilowania monitora.

W skład rozwiązań i1Display Pro i ColorMunki Display wchodzi też nowej generacji oprogramowanie do profilowania monitorów i projektorów, zawierające funkcje takie jak Ambient Light Smart Control (pozwalającą na pomiar i kompensację warunków światła otaczającego – jest to niezbędne dla właściwego odwzorowania barw niezależnie od warunków oświetlenia) i FlareCorrect (umożliwiającą pomiar migotania powierzchni monitora, co automatycznie kompensuje powstające na ekranie błyski). Zastosowana tu technologia Intelligent Iterative Profiling pozwala na uzyskanie najwyższej jakości efektów barwnych przy pomocy wszystkich nowoczesnych technologii wyświetlania, takich jak LED ze światłem tylnym czy monitory oferujące szerokie spektrum barwne. Stworzona przez firmę X-Rite funkcja Automatic Display Control (ADC) w automatyczny sposób koryguje stosowany przez użytkownika monitor, dodatkowo upraszczając cały proces i zapewniając uzyskanie najwyższej jakości wyników.

Najważniejsze cechy i1 Display Pro
Rozwiązanie to jest dedykowane dla profesjonalistów z dziedziny obrazowania, którzy oczekują najwyższej jakości oraz wymagają kompleksowości i maksymalnej elastyczności w zakresie kontroli barw monitorów i projektorów. Jego podstawę stanowi zaawansowane technologicznie urządzenie i1Display – jest to ergonomiczny kolorymetr, bazujący na nowej technologii optycznej i nowym zestawie filtrów. Oferuje on 5-krotnie większą niż dotychczas prędkość działania, mierząc większą ilość pól barwnych w krótszym czasie. Urządzenie oferuje funkcjonalność „3 w 1” – zaprojektowane zostało tak, by łatwo przełączało się z funkcji profilowania monitorów na profilowanie projektora czy też pomiar światła otaczającego. Rozwiązanie, dostosowane do przyszłych technologii wyświetlania, zawiera też nowej generacji oprogramowanie i1Profiler do profilowania monitorów i projektorów. Umożliwia ono kontrolę punktu białego, luminantu, współczynnika kontrastowości, punktu gamma itd. Rozwiązanie to umożliwia pomiar, kompensację i bieżące monitorowanie warunków światła otaczającego; pozwala też na zarządzanie barwą dla wielu monitorów i grup roboczych równocześnie. Wyposażone jest w funkcję FlareCorrect umożliwiającą pomiar i kompensację migotania powierzchni monitora. Technologia Intelligent Iterative Profiling zapewnia dokładny pomiar możliwości barwnych monitora. Optymalizacja profili jest możliwa dzięki barwom wybieranym z obrazów lub w oparciu o biblioteki Pantone Color Libraries. Funkcja Automatic Display Control (ADC) automatycznie dostosowuje monitor upraszczając cały proces profilowania. Workflow QA (Quality Assurance) umożliwia z kolei kontrolę jakości monitora i zachodzące w nim zmiany. Specjalny test pozwala na wskazanie jednorodności białych punktów i luminantu w dziewięciu miejscach na monitorze. O optymalizację pomiarów dba Pantone Spot Color, w skład którego wchodzi program aktualizacji bazy barw Pantone Color Manager.

Najważniejsze cechy ColorMunki Display
Rozwiązanie, niewymagające od użytkownika głębokiej wiedzy o barwie, pozwala na szybką, łatwą i dokładną kalibrację i profilowanie monitorów. Jest ono przeznaczone zarówno do zastosowań amatorskich jak i profesjonalnych, dla osób oczekujących wysokiej jakości rezultatów. Wyposażone w specjalny interfejs, ColorMunki Display oferuje zaawansowaną technologię niezbędną do uzyskania odpowiednio skalibrowanych i sprofilowanych monitorów.
Jego podstawę stanowi zaawansowane technologicznie urządzenie ColorMunki Display – jest to ergonomiczny kolorymetr, bazujący na nowej technologii optycznej i nowym zestawie filtrów. Urządzenie oferuje funkcjonalność „3 w 1” – jego unikalna i ergonomiczna budowa pozwala na łatwe przełączanie z funkcji profilowania monitorów na profilowanie projektora czy też pomiar światła otaczającego. Rozwiązanie, dostosowane do przyszłych technologii wyświetlania, zawiera też zaawansowane oprogramowanie ColorMunki do profilowania monitorów i projektorów. Technologia Intelligent Iterative Profiling zapewnia dokładny pomiar możliwości barwnych monitora. Tryby „Easy” i „Advanced” oraz specjalny interfejs zawierają wcześniej zdefiniowane opcje ułatwiające użytkownikowi pracę. Funkcja Ambient Light Smart Control pozwala na pomiar, kompensację i bieżące monitorowanie warunków światła otaczającego. Funkcja Automatic Display Control (ADC) automatycznie dostosowuje monitor upraszczając cały proces profilowania. Wyposażone jest ono też w funkcję FlareCorrect umożliwiającą pomiar i kompensację migotania powierzchni monitora.

Nowe rozwiązania i1Display Pro i ColorMunki Display są już dostępne w działających na całym świecie przedstawicielstwach handlowych X-Rite.
Więcej informacji na temat obu rozwiązań można znaleźć na stronach www.xrite.com, www.xritephoto.com, www.pantone.com oraz u certyfikowanych partnerów firmy X-Rite działających w Polsce. Głównym dystrybutorem tych rozwiązań w Polsce jest firma Alstor.

© Alstor sp. z o.o. 2024. Wszystkie prawa zastrzeżone. Znaki towarowe, informacje, nazwy lub logo są własnością ich prawnych właścicieli.