Toshiba 3. generacja dysków SSD SAS klasy enterprise

Opublikowano 22 lipca 2016

Polecamy Państwu nową generację dysków eSSD (SSD klasy enterprise) z rodziny PX Series. W jej skład wchodzi pięć modeli eSSD z interfejsem SAS SCSI przeznaczonych do zastosowań biznesowych, m.in. serwerów poczty email, serwerów baz danych, wirtualnych serwerów plików, a także środowisk podstawowej dyskowej pamięci masowej. Tak jak wszystkie rozwiązania Toshiby, tak i modele z serii PX04S cechuje wyjątkowa jakość i niezawodność. Dwa porty 12 GB/s SAS oferują imponującą wydajność dla bloków 4KB do 270 000 IOPS przy odczycie oraz do 125 000 IOPS przy zapisie.  Są to pierwsze dyski SSD SAS 12 GB/s Toshiby oferujące pojemność aż 3,84 TB.

Toshiba 1

Seria PX04S oferuje pięć modeli dysków eSSD (PX04SHB, PX04SMB, PX04SVB, PX04SRB oraz PX04SLB), z których każdy został zoptymalizowany pod kątem innych środowisk i zastosowań:

  • Dyski o wysokiej wytrzymałości: Dyski PX04SHB są przeznaczone do bardzo wymagających środowisk, w których konieczna jest maksymalna wydajność, trwałość i niezawodność. Umożliwiają przeprowadzenie 25 pełnych zapisów dysku dziennie (DWPD1) przy stuprocentowym obciążeniu losowym i są dostępne w pojemnościach od 200 GB do 1,6 TB. Świetnie nadają się do zastosowań w wirtualnych centrach danych o intensywnym obciążeniu zapisem, w analizach dużych ilości danych i w obliczeniach o wysokiej wydajności (HPC).
  • Dyski klasy średniej: Dyski PX04SMB sprawdzą się w konfiguracjach o różnych obciążeniach, w  krytycznych w środowiskach wirtualnych i hiperskalowalnych, takich jak przetwarzanie transakcji w trybie online (OLTP) oraz e-handel. Oferują stałą, przewidywalną wydajność oferują także bardzo dużą wytrzymałość z DWPD równym 10. Dostępne są pojemności do 3,2 TB.
  • Dyski klasy ekonomicznej: Dyski PX04SVB zoptymalizowano pod kątem intensywnego odczytu w serwerach i aplikacjach, które wymagają zrównoważenia niezawodności, pojemności i wytrzymałości. Przy DWPD równym 3 doskonale nadają się do zastosowań takich jak streaming multimediów, hurtownie danych i serwery sieciowe. Dostępne są pojemności do 3,84 TB.
  • Dyski do intensywnego odczytu: Dyski PX04SRB są przeznaczone do zastosowań przy intensywnym odczycie, wymagających jednego lub mniej pełnych zapisów dysku dziennie. Oferują funkcje i wydajność dostosowane do wielu rodzajów obciążeń biznesowych i sieciowych, takich jak obsługa VOD (wideo na żądanie) i hurtowni danych. Dostępne są pojemności do 3,84 TB.
  • Dyski klasy ekonomicznej do bardzo intensywnego odczytu: Dyski PX04SLB to najbardziej ekonomiczne rozwiązanie z rodziny PX04S, zoptymalizowane pod kątem środowisk i aplikacji obciążonych intensywnym odczytem, np. hurtowni danych, serwerów www, streamingu multimediów czy obsługi VOD (wideo na żądanie). Dzięki dyskom PX04SLB organizacje mogą ograniczyć koszty TCO do minimum nie rezygnując przy tym z wysokiej wydajności. Aby zapobiegać efektom tzw. „wąskiego gardła”, dyski z tej serii gęsto upakowują dane, co poprawia przepustowość i wydajność. Dostępne są pojemności 2 TB i 4 TB.

Dyski z serii PX04S są dostępne w obudowie 2,5” / 15 mm. Zapewniają także ochronę przed utratą zasilania oraz pełną ochronę ścieżek danych. Wszystkie modele są dostępne także w wersjach zgodnych ze specyfikacją TCG jako dyski samoszyfrujące SED z funkcją błyskawicznego, bezpiecznego wymazywania danych. Dyski SSD SAS z serii PX04S są objęte 5-letnią gwarancją ograniczoną producenta.

[1] DWPD: Drive Write Per Day, pełny zapis dysku dziennie. Jeden pełny zapis dysku dziennie oznacza, że całą przestrzeń dysku można zapełnić danymi i nadpisać raz dziennie przez pięć lat, tj. podany okres gwarancyjny produktu. Rzeczywiste wyniki mogą być inne w zależności od konfiguracji systemu, sposobu użytkowania i innych czynników.

© Alstor sp.j. 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Znaki towarowe, informacje, nazwy lub logo są własnością ich prawnych właścicieli.