Thin Provisioning w standardzie w macierzach Infortrend EonStor DS G7i

Opublikowano 6 sierpnia 2013

Infortrend poinformował, że licencje do aplikacji thin provisioning będą wchodzić w skład standardowego pakietu oprogramowania dodawanego do macierzy z serii EonStor DS G7i. Bez ponoszenia dodatkowych kosztów, firmy z sektora SMB mogą zoptymalizować wykorzystanie przestrzeni dyskowej i zminimalizować wymagania konieczne do zarządzania data center.

Technologia thin provisioning Infortrenda pozwala szefom działów IT lub administratorom centrów danych przydzielać wirtualną przestrzeń, bez względu na ilość dostępnych fizycznie zasobów. Ponieważ przestrzeń dyskowa jest wykorzystywana tylko wtedy, gdy zapisywane są dane, elastyczne i wykonywane w miarę potrzeb przydzielanie przestrzeni dyskowej optymalizuje wykorzystanie dostępnych zasobów storage, upraszcza planowanie pojemności i zarządzanie oraz pomaga zredukować pobór mocy w data center.

Do tej pory oprogramowanie thin provisioning należało kupić oddzielnie. W obecnej chwili Infortrend oferuje do wybranych modeli licencje w standardzie, co stanowi dodatkową wartość i zapewnia wygodę klientom.
Komentując tę informację, Dyrektor ds. Planowania Produkcji w Infortrend, Thomas Kao powiedział: “Ciągle rosnące zapotrzebowanie na zasoby pamięci jest głównym wyzwaniem, przed którym stają administratorzy centrów danych. Jesteśmy przekonani, że thin provisioning jest idealnym rozwiązaniem i kluczowym komponentem każdego systemu w przedsiębiorstwach z rynku SMB. Jeśli przestrzeń jest lepiej wykorzystywana dzięki thin provisioning, zapobiega się zakupom niepotrzebnych dysków i uzyskuje oszczędności w zakresie redundantnych zasobów sprzętowych.”

Szczegółowe informacje na temat dostępnych modeli z serii EonStor DS G7i z funkcją thin provisioning w standardzie znaleźć można na stronie producenta.

Darmowe licencje można pobrać lub aktywować na stronie producenta.

Szczegółowe informacje na temat darmowych licencji uzyskać można w Dziale Hanldowym Alstor, dystrybutora produktów Infortrend w Polsce.

© Alstor sp.j. 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Znaki towarowe, informacje, nazwy lub logo są własnością ich prawnych właścicieli.