Temperatura i koszty pod kontrolą – termostat Netatmo projektu Filippe’a Starcka

Opublikowano 13 kwietnia 2014

iCorner, dział produktów konsumenckich Alstor, wprowadza do sprzedaży termostat francuskiej firmy Netatmo, umożliwiający zdalne sterowanie ogrzewaniem w domu. Wystarczy zainstalować bezpłatną aplikację na smartfonie, tablecie lub komputerze PC, aby z dowolnego miejsca, w dowolnym czasie sterować pracą pieca.

Dedykowana aplikacja pozwala na monitorowanie temperatury w mieszkaniu niezależnie od tego gdzie jesteśmy. Mając dostęp do regulacji temperatury z dala od domu, wracając z ferii zimowych możemy przyjechać do odpowiednio nagrzanego mieszkania. Na ekranie smartfonu lub tabletu można też przejrzeć zużycie energii i ograniczyć jej konsumpcję.

Thermostat-2-positions-Low-res

Termostat dostosowuje się do trybu życia domowników, „obserwując” ich zwyczaje: o której się budzą, kiedy dzieci wracają ze szkoły i kiedy przychodzi pora na sen. Śledzi domową aktywność i automatycznie reguluje zapotrzebowanie na ciepło. Dzięki temu zapewnia komfortową temperaturę dostosowaną do potrzeb użytkownika przy jednoczesnym obniżeniu zużycia energii.

Termostat Netatmo to rozwiązanie dla każdego komu zależy na ograniczeniu wydatków na rachunki za energię oraz zmniejszeniu emisji dwutlenku węgla. Analiza wykresów temperatury i zużycia energii w dłuższym okresie czasu pozwala na świadome zarzadzanie domowym budżetem oraz zminimalizowanie negatywnego wpływu na środowisko.

Projekt termostatu został przygotowany przez jednego z najbardziej znanych projektantów sztuki użytkowej –  Philippe’a Starcka. Minimalistyczne, neutralne wzornictwo oraz 5 różnokolorowych, wymiennych ramek sprawiają, że urządzenie dopasuję się do każdego wnętrza.

Termostat jest kompatybilny z większością pieców, zarówno paliwowych, gazowych jak i  opalanych drewnem. Instalacja urządzenia jest intuicyjna, nie wymaga angażowania specjalisty i zajmuje ok 10 minut.

Zestaw zawiera: termostat, adapter podłączany do pieca, uchwyt ścienny z zestawem montażowym, adapter do sieci elektrycznej, kabel USB, 3 baterie AAA oraz wymienne elementy obudowy w 5 kolorach.

Termostaty Netatmo są dostępne w sklepach partnerskich iCorner na terenie całego kraju, lista sklepów znajduje się na stronie http://www.icorner.pl/gdzie-kupic/.

Więcej informacji o produktach Netatmo – http://www.icorner.pl/producenci/netatmo/

© Alstor sp.j. 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Znaki towarowe, informacje, nazwy lub logo są własnością ich prawnych właścicieli.