Tandberg Data rozszerza możliwości biblioteki z wymienialnymi dyskami twardymi RDX® QuikStation™

Opublikowano 26 października 2011

Tandberg Data RDX® QuikStation™ jest sieciową biblioteką z wymiennymi nośnikami dyskowymi, zaprojektowaną w celu zapewnienia ochrony danych w środowiskach małych i średnich przedsiębiorstw.
RDX QuikStation zapewnia ochronę danych dla zdalnych systemów pracujących w sieci LAN. Biblioteka z wymienialnymi dyskami potrafi emulować 10 konfigurowalnych typów pamięci masowej, oferując rozszerzoną kompatybilność i różnorodne obszary zastosowań. Urządzenie wykorzystujące napędy RDX może być widziane jako autoloader lub biblioteka taśmowa, wirtualne napędy RDX, wolnostojące napędy taśmowe, dyski twarde lub jako kombinacja taśm i dysków. Przenoszenie danych między kasetami pozwala użytkownikom na przechowywanie do 8TB danych w jednym zestawie backupu.

RDX QuikStation jest kompatybilne z popularnymi aplikacjami do backupu, pozwalając na łatwą integrację zautomatyzowanych rozwiązań z wymienialnymi dyskami z istniejącymi planami ochrony danych. Wykorzystanie protokołu iSCSI zapewnia łatwą integrację z istniejącą infrastrukturą sieci Ethernet.

Technologia Tandberg RDX® to rozwiązanie pamięci masowej wykorzystujące dyski twarde z wymienialnymi kasetami. Duży transfer i krótki czas dostępu charakterystyczny dla dysków pozwalają na uzyskanie wydajności backupu na poziomie 162GB/godz. i prawie natychmiastowe odtworzenie pliku. Każda kaseta to wytrzymały, miniaturowy twardy dysk odporny na wstrząsy i wystarczająco wytrzymały, aby pracować przez ponad 10 lat. Kasety są małe i odporne na uszkodzenia, dzięki czemu możliwe jest nawet ich przenoszenie w kieszeni do innej lokalizacji, a także przechowywanie w celach archiwalnych. Dostępne są kasety z dyskami SATA o pojemności 160, 320, 500, 640GB lub 1TB lub dyskami SSD 64, 128, 256 lub 512GB.

Więcej informacji na stronie producenta www.tandbergdata.com oraz na naszej stronie.

© Alstor sp.j. 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Znaki towarowe, informacje, nazwy lub logo są własnością ich prawnych właścicieli.