Tablety Wacom w ofercie Alstor

Opublikowano 14 maja 2018

Alstor podpisał umowę dystrybucyjną z japońskim producentem tabletów graficznych, firmą Wacom. Od lat marka Wacom znana jest doskonale użytkownikom z branż kreatywnych, takich jak grafika, projektowanie czy fotografia. Natomiast producent ma w swoim portfolio również rozwiązania typowo biurowe, a nawet przemysłowe. Alstor będzie miał w swojej ofercie pełną gamę urządzeń.

Wybraliśmy firmę Alstor, ponieważ cenimy bardzo wartość dodaną naszych partnerów. Specyfika rozwiązań Wacoma narzuca na dystrybutora obowiązki wykraczające poza logistykę i finansowanie – potrzebne jest know-how i dobry kontakt z rynkiem. Alstor dociera do segmentów rynku, do których chcemy adresować nasze rozwiązania i potrafi zapewnić odpowiednie wsparcie biznesowe zarówno partnerom, jak i użytkownikom końcowym.” – mówi Grzegorz Prusinowski, Senior Regional Account Manager na region Czech, Polski i Słowacji.

Seria Intuos to najprostsze rozwiązania dedykowane dla osób rozpoczynających swą przygodę z grafiką lub chcące zastąpić tradycyjną myszkę tabletem z ergonomicznym piórkiem. Ciekawostką w tym segmencie są urządzenia Bamboo Folio i Slate  – z wyglądu przypominają papierowe notesy. Użytkownik może robić w nich odręcznie notatki, a po naciśnięciu przycisku są one przetwarzane do postaci cyfrowych plików, które można edytować, archiwizować czy udostępniać, korzystając z aplikacji Wacom Inkspace zainstalowanej
w urządzeniu przenośnym z systemem iOS czy Android.

Intuos Pro to rozwiązania do całkiem innych zastosowań, wykorzystywane  w nich technologie zapewniają wysoką precyzję, wymaganą przez profesjonalistów ze środowisk kreatywnych. Wysoki komfort pracy, dzięki powłoce precyzyjnie reagującej na dotyk i piórku z wieloma poziomami nacisku oraz bardzo korzystny współczynnik możliwości do ceny sprawiają, że tablety tej serii są najczęściej wybieranymi urządzeniami przez zawodowców z dziedziny retuszu, postprodukcji fotografii czy różnego rodzaju grafiki.

Cintiq Pro to to najwyższej klasy tablety piórkowe z wbudowanym graficznym wyświetlaczem. Mogą zastąpić tradycyjny monitor, a w przypadku niektórych modeli istnieje możliwość rozbudowy o moduł z jednostką centralną. Z kolei Mobile Studio Pro to modele łączące doskonałej jakości graficzny tablet piórkowy z wyświetlaczem LCD i wydajnym komputerem z systemem operacyjnym Windows 10, który sprawdzi się nawet w  wymagających aplikacjach do grafiki 2D, 3D czy CAD. Kompaktowe rozmiary pozwalają na korzystanie z tego typu rozwiązań w każdym miejscu i o każdej porze.

 „Rozpoczynając współpracę z Wacom sięgamy po produkty najwyższej jakości, cenione bardzo wysoko przez rynek graficzny. Będą stanowić świetne dopełnienie naszej oferty adresowanej na rynek graficzny i fotograficzny.” – mówi Karolina Trojanowska, Dyrektor Marketingu w Alstor. – „Mamy w tym zakresie spore doświadczenie, dzięki czemu będziemy mieli możliwość obsługiwać naszych klientów z należytą starannością.”

Rozpoczęcie współpracy Alstor z Wacom zbiegło się w czasie z wprowadzeniem kilku nowych produktów, między innymi z premierą dwóch urządzeń z nowej serii Cintiq: Cintiq Pro i Wacom Cintiq Pro Engine. Wacom Cintiq Pro Engine to kompaktowy komputer PC, który w połączeniu z tabletem Cintiq Pro tworzy dużej mocy maszynę opartą o procesory Intela i kartę graficzną NVIDIA Qadro P3200 oraz system Windows 10, która spełni oczekiwania najbardziej wymagających klientów – grafików, projektantów i inżynierów doskonale radząc sobie radę z kreatywnymi aplikacjami, włączając grafikę 3D, animację czy virtual reality.

Cintiq Pro Engine ma kompaktową formę i podłącza się go w prosty sposób do tabletu Cintiq Pro 24. To wygodne i ergonomiczne rozwiązanie, które zamocowane z tyłu tabletu nie tylko eliminuje potrzebę korzystania z dodatkowego komputera czy laptopa, zmniejsza ilość kabli, przez co zwalnia przestrzeń na biurku, ale również eliminuje potencjalne problemy z kompatybilnością.

Cintiq Pro Engine dostępny będzie w dwóch konfiguracjach: z procesorem Intel® Core i5HQ i 16GB RAM, dyskiem SSD o pojemności 256GB oraz z procesorem Intel® Xeon, pamięcią RAM 32GB i dyskiem 512GB. Wraz z rosnącym zapotrzebowaniem zarówno pamięć, jak i dyski można wymienić na większe. Urządzenie zaprojektowano z myślą o profesjonalnych ilustratorach, projektantach, animatorach, którzy wymagają dużej mocy obliczeniowej i wydajnej grafiki. Jeśli chodzi o sam wyświetlacz, to ma on rozdzielczość 4K, wyświetla aż 98% przestrzeni kolorów AdobeRGB i można go sprzętowo skalibrować. Połączenie niezwykle precyzyjnego piórka Pro Pen 2 (z czułością przekraczającą 8 tysięcy poziomów) z wytrzymałą, ale cienką powłoką wspieraną przez technologię optical bonding, dzięki której zminimalizowano efekt paralaksy i prawie do zera ograniczono opóźnienie – wszystkie te cechy dają twórcom niezwykłe narzędzie i pełną kontrolę nad efektem ich pracy.

Nowo zaprojektowana podstawka Wacom Ergo Stand dopełnia całości. Pozwala na łatwe umieszczenie tabletu w dogodnej pozycji, umożliwia m.in. na pracę w pozycji stojącej czy obrót ekranu.

Szczegółowe informacje na temat tabletów Wacom można znaleźć na stronie www.wacom.com oraz uzyskać od Partnerów Handlowych firmy Alstor.

O firmie Wacom

Założona w 1983 roku firma Wacom jest międzynarodową korporacją z siedzibą główną w Japonii (Tokyo Stock Exchange: 6727). Posiada biura i lokalnych przedstawicieli odpowiedzialnych za sprzedaż i marketing w 150 krajach. Wizją Wacom jest zbliżenie ludzi i technologii poprzez naturalny, intuicyjny interfejs, dzięki czemu firma stała się wiodącym światowym producentem interaktywnych tabletów piórkowych, rozwiązań ekranowych, jak również rozwiązań do zapisywania i przetwarzania cyfrowych podpisów. Zaawansowane technologie zaadaptowane w intuicyjnych urządzeniach wejścia produkowanych przez Wacom wykorzystywane są do tworzenia najbardziej porywających projektów sztuki cyfrowej, filmów, efektów specjalnych, mody, sztuki użytkowej na całym świecie, a jednocześnie pozwalają użytkownikom domowym rozwijać swe pasje. Więcej informacji znaleźć można na stronie: www.wacom.com.

© Alstor sp.j. 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Znaki towarowe, informacje, nazwy lub logo są własnością ich prawnych właścicieli.