„Sztuka wszędzie”, wystawa warszawskiej ASP we współpracy z EIZO

Opublikowano 6 czerwca 2012

W poniedziałek w Zachęcie odbył się wernisaż wystawy „Sztuka wszędzie”, organizowanej wspólnie z Akademią Sztuk Pięknych w Warszawie. Wystawa stanowi przegląd dorobku międzywojennej Akademii warszawskiej i pokazuje najciekawsze prace polskich artystów z tego okresu.

We wstępie do katalogu wystawy Prof. Ksawery Piwocki, Rektor ASP w Warszawie pisze: „Ten imponujący materiał artystyczny, projektowy i programowy miał istotny wpływ na dalsze dzieje polskiej sztuki. W latach trzydziestych XX wieku dorobek uczelni wpłynął na postrzeganie naszego kraju w ówczesnej Europie i zaowocował wypracowaniem struktur organizacyjnych zajmujących się promocją i produkcją „dobrego artystycznego polskiego wyrobu”.(…) Pokłosiem nowatorskich koncepcji były międzynarodowe sukcesy na wystawach paryskich (1925 i 1937 rok) oraz nowojorskiej (1939 rok), realizacje wielkich projektów oraz powojenne, przełomowe dla historii grafiki użytkowej osiągnięcia ilustracji książkowej i „polskiej szkoły plakatu”.

Wystawa „Sztuka wszędzie” stanowi niepowtarzalną okazję do promocji polskiej kultury polskiej na świecie.  Liczymy, iż również teraz dokonania polskich artystów nie pozostaną bez wpływu na postrzeganie naszego kraju przez cudzoziemców, którzy odwiedzą w najbliższych miesiącach nasz kraj.

Alstor, jako dystrybutor EIZO w Polsce jest Partnerem tej prestiżowej wystawy. Poniżej kilka zdjęć z wernisażu, które, mamy nadzieję, zachęcą do obejrzenia całości ekspozycji. Informacje o wystawie znaleźć można na stronie Zachęty.

© Alstor sp. z o.o. 2024. Wszystkie prawa zastrzeżone. Znaki towarowe, informacje, nazwy lub logo są własnością ich prawnych właścicieli.