SSD Cache przyspiesza odczyt w macierzach Infortrend serii EonStor DS

Opublikowano 1 lutego 2015

Infortrend wprowadza do modeli z serii EonStor DS nową technologię o nazwie SSD Cache. Technologia ta umożliwia rozszerzenie pojemności pamięci cache do 3.2TB za pomocą dysków SSD, zwiększając wydajność operacji odczytu do 16 razy i skracając jednocześnie czas odpowiedzi o 88%. Funkcjonalność ta będzie dostępna po aktualizacji firmware’u, zarówno w nowych modelach z rodziny DS2000, jak również w DS 3000 i DS1000.

Pamięć cache ma zasadnicze znaczenie dla aplikacji, wymagających krótkiego czasu dostępu przy odczycie danych. Technologia SSD Cache umożliwia wykorzystanie szybkich napędów SSD do zwiększenia pojemności pamięci podręcznej systemów dyskowych. Dzięki temu bardziej wymagające aplikacje pracują szybciej. Technologia ta została przetestowana w macierzach Infortrend EonStor DS 1000 i DS 3000.

Dzięki technologii Infortrend SSD Cache, kopie najczęściej używanych danych są w sposób automatyczny przenoszone z dysków HDD na SSD. Operacja ta jest niezauważalna dla użytkownika i systemu. Dzięki prostemu i intuicyjnemu interfejsowi, obsługa i zarządzanie nie wymagają dodatkowych czynności.
„SSD Cache jest kolejną z szeregu oferowanych przez Infortrend funkcji optymalizujących wykorzystujących dyski SSD, oferujących lepszą wydajność, której oczekują klienci. Jest to szczególnie istotne dla przedsiębiorstw z sektora SMB.” – komentuje Thomas Kao, Starszy Dyrektor Planowania Produkcji w Infortrend.
Systemy Infortrend z serii EonStor dostępne są u polskiego dystrybutora, firmy Alstor. Więcej informacji na temat tych produktów znaleźć można na stronie: http://www.alstor.pl/produkty/pamieci-masowe-archiwizacja/macierze-raid-dyskowe/macierze-infortrend-eonstor-ds/.

© Alstor sp.j. 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Znaki towarowe, informacje, nazwy lub logo są własnością ich prawnych właścicieli.