Skanery Mustek w Alstor

Opublikowano 24 listopada 2014

Alstor podpisał umowę dystrybucyjną z firmą Mustek. W ofercie warszawskiego dystrybutora znajdą się wybrane modele skanerów tego producenta.

Alstor od ponad 20 lat zajmuje się zagadnieniami cyfryzacji dokumentacji papierowej. W ofercie dystrybutora znalazły się do tej pory rozwiązania renomowanych producentów m.in. skanery do nisko-, średnio- i wysokonakładowego przetwarzania dokumentów firmy Fujitsu, rozwiązania mobilne tego producenta, skanery wielkoformatowe Graphtec, urządzenia do skanowania klisz rentgenowskich Vidar oraz rozwiązania do optymalizacji obrazu, zarządzania elektronicznym archiwum, OCR czy udostępniania urządzeń w sieci takich firm, jak: Kofax, ABBYY, ReadSoft czy Silex. Skanery Mustek stanowić będą świetne dopełnienie oferty Alstor.

D50-510x293Nasz zespół ma wieloletnie doświadczenie na rynku skanerowym. – mówi Adam Zwierzyński, CEO Alstor. – „Dzięki szerokiej wiedzy i wysokim kompetencjom, oprócz sprzedaży naszym klientom możemy świadczyć również usługi doradcze, wdrożeniowe czy serwisowe. Wybierając Alstor, przedstawiciele firmy Mustek kierowali się również tymi względami.”

Wśród produktów, które dostępne będą w Alstor znajdą się modele z najnowszej serii iDocsScan – D50 i D20, dedykowane do zastosowań domowych i biurowych. Mają automatyczny podajnik, który mieści 60 kartek, z łatwością zeskanują dokumenty o gramaturze od 50 do 130 g/m2 i grubości od 0.07 do 0.4 mm, jak również arkusze o niestandardowej szerokości (do 24 cm) i długości (do 653 mm).

Model D20 dedykowany jest do zastosowań, w których przetwarza się kilkaset dokumentów dziennie. Skanuje z prędkością do 20 kartek (40 obrazów – dwustronnie) na minutę przy rozdzielczości 200 dpi w kolorze, odcieniach szarości i trybie monochromatycznym. Natomiast wyższy model D50 świetnie sprawdzi się w biurach, gdzie skanowane są duże ilości dokumentów. Urządzenie działa z prędkością do 50 kartek na minutę (100 obrazów – dwustronnie). Przy takich prędkościach często występuje problem zacinania się papieru. Aby tego uniknąć, producent zastosował czujnik ultradźwiękowy, który wykrywa podwójne pobrania.

Modele z serii iDocScan cechuje wytrzymała, kompaktowa i stylowa obudowa z łatwym dostępem do przycisków, wywołujących najczęściej używane funkcje. Operatorzy mogą zainicjować skanowanie naciskając jeden z przycisków i wybierając opcję wygenerowania standardowego obrazu czy edytowalnego pliku PDF. Tak zwany flatbed, czyli skaner płaski zwiększa zakres zastosowań tych modeli. Z jego pomocą możliwe jest skanowanie dokumentów z maksymalną rozdzielczością 1200 dpi o nietypowym rozmiarze, zbindowanych czy delikatnych, które nie mogą być skanowane w podajniku automatycznym.

Wraz ze skanerami serii iDocScan dostarczany jest bogaty pakiet oprogramowania i narzędzi, m.in. certyfikowane sterowniki TWAIN, aplikacja iDocScan do obsługi skanera, doskonały silnik OCR ABBYY FineReader 9.0 czy ArcSoft Media Impression II. Z ich pomocą użytkownicy mogą tworzyć i edytować obrazy cyfrowe, konwertować pliki do postaci edytowalnej Word, Excel i innej.

Oprócz skanerów serii iDocScan w ofercie Alstor znajdą się również profesjonalne modele Mustek A3 flatbed, które mogą skanować z rozdzielczością sięgającą 2400 dpi. Świetnie nadają się one do skanowania zdjęć i nietypowych obiektów – zdejmowana pokrywa ułatwia skanowanie książek, manuskryptów czy zbindowanej dokumentacji.

MCS500 image01-510x295Ciekawostką w ofercie Mustek, a niebawem i w Alstor jest model MCS 500 A3 Pro. Jest to rozwiązanie wykorzystujące technologię CMOS i skanujące obiekty z wysoką jakością, nawet przy słabym oświetleniu. Z komputerem komunikuje się poprzez interfejs USB, tą samą drogą pobiera moc potrzebną do pracy.

Wszystkie wspomniane modele skanerów Mustek pojawią się w ofercie Alstor już w listopadzie. Urządzenia objęte są 2-letnią gwarancją.

Szczegółowe informacje na temat poszczególnych modeli znaleźć można na stronie: http://www.alstor.pl/produkty/przetwarzanie-dokumentow/skanery-mustek/

 

O firmie Mustek

Założona w 1988 roku firma Mustek Systems, Inc. stała się światowym liderem w zakresie projektowania, produkcji i dystrybucji cyfrowych urządzeń do przetwarzania obrazu. Nazwa Mustek wywodzi się od angielskiego: „Most Unique Sensible Technology”. Firma specjalizuje się w projektowaniu i produkcji skanerów ręcznych, skanerów płaskich, skanerów dokumentowych z automatycznym podajnikiem, jak również skanerów do slajdów. Producent ma ugruntowaną pozycję rynkową w branży elektro-optycznej. Niedawno, w odpowiedzi na panujące na rynku trendy, Mustek z powodzeniem przekształcił się również w producenta rozwiązań OEM i zaopatruje liczne firmy z sektora elektronicznego.

Zakłady produkcyjne Mustek zlokalizowane w Hsin-Chu na Tajwanie, należą do największych pod względem ilości produkowanych skanerów na świecie. Dodatkowo, drugi zakład produkcyjny w Chinach, a także biura w Niemczech i Stanach Zjednoczonych obsługują klientów z całego świata dostarczając kreatywne, innowacyjne i niedrogie rozwiązania.

© Alstor sp. z o.o. 2024. Wszystkie prawa zastrzeżone. Znaki towarowe, informacje, nazwy lub logo są własnością ich prawnych właścicieli.