Sieciowe TAP-y Garland Technology w ofercie Alstor

Opublikowano 20 lipca 2017

Alstor rozpoczął współpracę z amerykańską firmą Garland Technology – producentem rozwiązań do zaawansowanego monitorowania ruchu w sieci. Wśród urządzeń dostępowych Garland znajdują się m.in. TAP-y do sieci miedzianych oraz światłowodowych.

TAP-y Garland na bieżąco kopiują i przesyłają dane sieciowe do sprzętu monitorującego, takiego jak systemy wykrywania włamań (IDS), kontrolery NPB (Network Packet Brokers) czy analizatory sieci. Dzięki temu zapewniają stuprocentową widoczność, umożliwiając aktywne monitorowanie, analizowanie oraz zwiększanie wydajności sieci i aplikacji. Ich niewątpliwą zaletą jest to, że nie da się ich zhakować, ponieważ nie mają adresu IP ani Mac.

TAP-y Garland oferują cztery tryby pracy. Tryb breakout służy do monitorowania sieciowego typu out-of-band, natomiast tryb agregacji/regeneracji do przesyłania danych do jednego lub wielu portów monitorujących oraz dzielenia i włączania pakietów (packet slicing/injection). Tryb filtrowania port-to-port umożliwia granularną selekcję ruchu sieciowego w warstwach 2, 3 i 4, dzięki czemu narzędzia monitorujące otrzymują tylko jego wybrane fragmenty. Z kolei używany in-band tryb bypass w parze z aplikacjami bezpieczeństwa umożliwia monitorowanie stanu urządzeń bezpieczeństwa.

Moduły TAP można umieścić w różnych obudowach, które zapewniają doskonałą skalowalność i możliwości rozbudowy. Do wyboru są m.in. obudowy 1U mieszczące 4 TAP-y, obudowy 2U mieszące 12 TAP-ów oraz obudowy 1U o wysokiej gęstości upakowania.

TAP-y Garland znajdują zastosowanie w sektorach takich jak telekomunikacja, administracja, ochrona zdrowia, handel, finanse i transport, ale doskonale sprawdzą się w dowolnej sieci IT.

Alstor jest obecnie jedynym dystrybutorem produktów Garland w Polsce.

Więcej informacji na stronie: http://www.alstor.pl/garland

© Alstor sp.j. 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Znaki towarowe, informacje, nazwy lub logo są własnością ich prawnych właścicieli.