Seria Infortrend EonStor DS 3000 ze zdalną replikacją i automatyczną funkcją Storage Tiering w komplecie

Opublikowano 12 lutego 2014

Od dnia dzisiejszego oferowane przez Alstor macierze dyskowe Infortrend z serii EonStor DS 3000 dedykowane na rynek SMB i do sektora korporacyjnego oferowane będą z dodatkowymi funkcjonalnościami. Zautomatyzowany Storage Tiering pozwala zwiększyć wydajność i obniżyć koszty poprzez przypisywanie aplikacji do odpowiednich dla nich typów dysków. Natomiast zdalna replikacja oznacza najbardziej efektywną ochronę danych w sytuacjach skrajnych, takich jak na przykład pożar czy zalanie serwerowni. 

Oferowana z systemami EonStor DS funkcja Storage Tiering nie wymaga interwencji, ani specjalnych umiejętności informatycznych użytkowników. W sposób inteligentny monitoruje system i automatycznie dobiera dyski do poszczególnych aplikacji, czego efektem jest maksymalizacja wykorzystania zasobów. Dzięki takiemu rozwiązaniu, dyski SSD wykorzystywane są przez wymagające aplikacje, a ekonomiczne dyski NL-SAS stosowane są do gromadzenia i archiwizacji mniej krytycznych danych. Możliwe jest 15-krotne zwiększenie prędkości odczytu i aż 35-korotne zwiększenie zapisu w rozwiązaniach SAN, przy mniejszych wydatkach na infrastrukturę. Przykładowo, jeden system RAID z funkcją „tiering” dysponujący czterema dyskami SSD i 12 dyskami NL-SAS cechuje lepsza wydajność i wykorzystanie zasobów niż system RAID bez tej funkcji, z półką JBOD mieszczącą 32 dysków SAS (10.000 RPM).

Dostępna dla systemów EonStor DS 3000 licencja zdalnej replikacji pomaga użytkownikom uniknąć utraty dużych ilości danych dzięki umieszczeniu nośników, na których są one backupowane w lokalizacji zewnętrznej.
W przypadku uszkodzenia systemu w następstwie klęski żywiołowej czy zwykłej awarii, posiadanie kopii zapasowej w niezagrożonej lokalizacji oznacza szybki powrót do normalnej pracy.

W serii EonStor DS 3000 dostępne są przystępne cenowo modele oznaczone symbolem E, które wyposażono w zewnętrzny interfejs iSCSI, co sprawia, że zdalna replikacja jest łatwiejsza, a jednocześnie tańsza, ponieważ nie ma potrzeby dokonywania dodatkowego zakupu adaptera iSCSI.

“Kontynuujemy prace nad rozszerzaniem możliwości systemów RAID z serii EonStor DS 3000 RAID, aby były one bardziej atrakcyjne od gamy rozwiązań dostosowanych do potrzeb rynku SMB i korporacyjnego. Storage Tiering jest szczególnie użyteczny wraz z rosnącą popularnością szybkich dysków SSD, podczas gdy zdalna replikacja jest koniecznością w przypadku rzeczywistej ochrony danych i zapewnienia ich dostępności. Jesteśmy przekonani, że te funkcjonalności powinny być dodawane do jak największej ilości systemów pamięci masowych, ponieważ klienci rzeczywiście ich potrzebują.” – powiedział Thomas Kao, Starszy Dyrektor Planowania Produkcji w Infortrend.

Dodatkowe informacje na temat rozwiązań Infortrend znaleźć można na stronie internetowej polskiego dystrybutora, firmy Alstor.

© Alstor sp.j. 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Znaki towarowe, informacje, nazwy lub logo są własnością ich prawnych właścicieli.