Seminarium BACKUP – WYZWANIA, TRENDY, ROZWIĄZANIA

Opublikowano 8 kwietnia 2015

Alstor i 9LivesData mają przyjemność zaprosić na seminarium: „Backup – wyzwania, trendy, rozwiązania”, które odbędzie się 23 kwietnia w Warszawie. Podczas spotkania zaprezentowane zostaną aktualne trendy na rynku rozwiązań backupowych. Uczestnicy będą mieli również możliwość poznania fundamentów architektury systemów. Prezentacje poprowadzone zostaną przez specjalistów z wieloletnim doświadczeniem.

Zaproszenie---header-do-formularza-(2015-03)

Ostatnie 10 lat to nowa era systemów przechowywania kopii zapasowych. W tym czasie na rynku pojawiły się systemy i technologie, bez których większość z nas nie wyobraża sobie już funkcjonowania firmy. Są to rozwiązania wielokrotnie szybsze, dziesiątki razy bardziej pojemne, zapewniające niski koszt przechowywania danych oraz umożliwiające niemal całkowicie zautomatyzowane zarządzanie.

Za ten ogromy postęp niemal całkowicie odpowiedzialna jest jedna technologia – deduplikacja. W ciągu ostatnich kilkunastu lat zdobyła ona ogromną popularność najpierw jako cel badań naukowych, a następnie jako kluczowy element wielu rozwiązań komercyjnych. W samym tylko 2014 roku wartość rynku systemów przechowywania kopii zapasowych z deduplikacją wyniosła ponad 3 miliardy dolarów.

Deduplikacja przenosi świat kopii zapasowych z taśm na dyski, co niesie za sobą wiele nowych możliwości, ale też zagrożeń. Podczas prezentacji wychodząc od tej technologii będziemy chcieli odnieść się do aktualnych trendów i wyzwań w takich kategoriach, jak dostępność i bezpieczeństwo danych, skalowalność rozwiązań, a także odzyskiwania środowiska pracy z kopii zapasowych. Wspólnie zastanowimy się również nad największymi problemami użytkowników, jednocześnie kierując się w stronę backupowych rozwiązań przyszłości.

Wykłady i warsztaty przygotowane zostały na podstawie istniejących rozwiązań komercyjnych, badań naukowych, aktualnych raportów z rynku oraz doświadczeń zebranych przy projektowaniu systemu NEC HYDRAstor. Przy użyciu tego systemu przeprowadzimy również eksperyment z backupowaniem zasobów Internetu.

Dodatkową dawkę emocji zapewni możliwość przetestowania, przez jednego z naszych gości, Ferrari California i Lamborghini Gallardo na torze wyścigowym.

Zapraszamy 23 kwietnia do siedziby Alstor przy ul. Weneckiej 12. Udział w spotkaniu jest nieodpłatny, jednak konieczna jest rejestracja. Formularz dostępny jest na stronie: http://www.alstor.pl/backup-wyzwania-trendy-rozwiazania/

© Alstor sp. z o.o. 2023. Wszystkie prawa zastrzeżone. Znaki towarowe, informacje, nazwy lub logo są własnością ich prawnych właścicieli.