Rozwiązania sieciowe Edimax w ofercie Alstor

Opublikowano 8 czerwca 2016

W Alstor pojawiły się rozwiązania firmy Edimax – oferta dystrybutora wzbogaciła się o akcesoria i urządzenia dostępowe do sieci bezprzewodowych dedykowanych na rynek SOHO oraz bardziej złożone rozwiązania sieciowe dla biznesu.

Edimax-produkty

Rozwiązania dostępowe Edimax występują w różnych wersjach – ściennych, sufitowych, do montażu w pomieszczeniach i na zewnątrz. Cechą szczególną punktów dostępowych Edimax jest możliwość jednoczesnej dwupasmowej łączności bezprzewodowej i prędkość sieci bezprzewodowej sięgająca 1750 Mb/s. Urządzenia zasilane są poprzez sieć Ethernet, tak więc nie ma potrzeby podłączenia ich do źródła prądu.

Technologia PoE (Power over Ethernet) umożliwia przesyłanie kablem Ethernet jednocześnie danych i zasilania. Przewód zasilający nie jest potrzebny. Redukuje to czas i koszty instalacji.

Wzrost zapotrzebowania na rozwiązania bezprzewodowe stawia coraz większe wymagania przed ich operatorami. Sieci muszą być szybkie i łatwo dostępne, ale jednocześnie bezpieczne i niezawodne. Konieczna jest również skalowalność i możliwość łatwego dostosowania do bieżących potrzeb oraz proste zarządzanie i monitorowanie. Na takich przesłankach opiera się kontroler AP APC500. Rozwiązanie jest idealne dla średnich firm, szkolnictwa i szpitali.

Jako uzupełnienie tych rozwiązań Alstor proponuje: GS-5424PLG 24-portowy rackowy przełącznik PoE Web Smart z dwudziestoma czterema gigabitowymi portami PoE+ i 4 portami SFP. Jego obudowa idealnie pasuje do 19″ szafy rackowej. Można go wykorzystać do poprawienia połączeń w średnich lub dużych sieciach.

Madia konwerter ET-913SFP v2 został zaprojektowany w celu rozszerzenia gigabitowej sieci ethernetowej z wykorzystaniem łączy światłowodowych. Konwerter przekształca sygnał między dwoma różnymi mediami transmisji, w łatwy i tani sposób umożliwia zamianę sygnału z przewodu Ethernet na sygnał światłowodowy, i odwrotnie. Pozwala na przesyłanie sygnału światłowodem na odległość do 550m (wielomodowy) lub do 10, 20, 30 lub 60km (jednomodowy).

GP-101SF to gigabitowy splitter PoE, umożliwiający za pomocą jednego przewodu Ethernetowego jednoczesne przesyłanie danych i zasilania do urządzeń, które nie są zgodne z PoE, np. kamer sieciowych lub bezprzewodowych punktów dostępu. Injector GP-101IT umożliwia jednoczesne przesyłanie danych i zasilanie urządzeń zgodnych ze standardami 802.3af/at za pomocą przewodów Ethernet. Pozwala to na łatwiejszą rozbudowę infrastruktury o urządzenia PoE, bez potrzeby kupowania dodatkowego przełącznika PoE.

W ofercie Edimax dostępna jest też szeroka gama kamer sieciowych. Są to rozwiązania o różnej funkcjonalności: od inteligentnych kamerek umieszczanych w drzwiach w miejsce tradycyjnych judaszy, po zaawansowane rozwiązania nagrywające obraz w najwyższej jakości dniem i nocą.

PT-31E to pierwsza na świecie 3 megapikselowa kamera sieciowa z ruchomym obiektywem mogącym obracać się o 350° w poziomie i 120° w pionie. Kamera nagrywa filmy w rozdzielczości 2048×1536 w 20kl/s, A dzięki zastosowaniu kompresji obrazu H.264 PT-31E może zapisywać wysokiej jakości nagrania o małym rozmiarze, co umożliwia bardziej efektywne wykorzystanie pasma. Tryb nocny umożliwia uzyskanie przejrzystego i szczegółowego obrazu zarówno w dzień, jak i w nocy. Kamera obsługiwana jest przez 64-kanałowe oprogramowanie pozwalające na jednoczesny podgląd i nagrywanie wysokiej jakości materiałów.

Oprócz wspomnianych rozwiązań, w ofercie Edimax dostępny jest szereg akcesoriów do sieci bezprzewodowych, takich jak adaptery czy anteny, jak i przewodowych – inteligentne switche, przełączniki KVM czy media-konwertery.

Więcej informacji o rozwiązaniach Edimax znaleźć można na stronie producenta oraz dystrybutora, firmy Alstor.

© Alstor sp.j. 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Znaki towarowe, informacje, nazwy lub logo są własnością ich prawnych właścicieli.