Rozwiązania do analizy i monitoringu sieci komputerowych firmy Savvius w Alstor

Opublikowano 23 maja 2017

Alstor, dystrybutor zaawansowanych rozwiązań IT, konsekwentnie rozbudowuje swoją ofertę w dziedzinie inteligentnego monitoringu sieci. Po nawiązaniu współpracy z takimi producentami, jak Apcon i Garland Technology, w ofercie dystrybutora pojawiły się produkty firmy Savvius, jednego z wiodących dostawców rozwiązań do analizy i monitoringu ruchu w sieciach komputerowych.
Rozwiązania z oferty Savvius znajdują swoje zastosowanie w dwóch obszarach: Network Visibility Analythics i Security Forensic Analythics. Monitorowanie sieci jest ważne, ponieważ dopiero po zidentyfikowaniu problemów, takich jak na przykład “wąskie gardła” czy naruszanie zabezpieczeń w sieci, można je rozwiązywać.

Trzon oferty firmy Savvius stanowi autorskie oprogramowanie Omnipeak, oferowane jako samodzielna licencja lub jako podstawa serii dedykowanych urządzeń – Omnipliance.
Rodzinę oprogramowania Omnipeak tworzą: Omnipeak Enterprise, Omnipeak Proffesional, Omnipeak Connect, Capture Engine for Omnipeak i Capture Assistant for Omnipeak. Linia produktów/dedykowanych urządzeń Omnipliance zbudowanych w oparciu o oprogramowanie Omnipeak składa się z następujących produktów: Omnipliance CX, MX lub TL; Omnipliance Portable, Omnipliance Insight i Savvius Vigil.

Firma oferuje szereg urządzeń z serii Omnipliance i Insight przeznaczonych do montażu w szafach rack. Poszczególne modele różnią się prędkością operacji I/O, współczynnikiem przechwytywania danych czy pojemnością. Omnipeek ma własny interfejs, ale można z niego korzystać z poziomu innych znanych w branży rozwiązań analitycznych, takich jak Kibana firmy Elastic czy Splunk. W takim przypadku zazwyczaj wdrażany jest równolegle testowy punkt dostępowy (TAP) lub packet broker.

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, zaawansowane możliwości śledzenia zdarzeń w sieci oferuje urządzenie Savvius Vigil. Produkt został zintegrowany z urządzeniami bezpieczeństwa pochodzącymi od wiodących producentów, takich jak NGFW, IDS, IPS czy SIEM. Dzięki Partnerom z dziedziny bezpieczeństwa, Vigil oferuje przełomowe rozwiązanie do monitorowania zagrożeń i wykrywania naruszeń sieci.

O firmie Savvius

Savvius jest obecny na rynku od 25 lat, wcześniej znany był pod nazwą Wild Packets. Po rebrandingu firma rozwinęła swoją wizję i zwiększyła portfolio rozwiązań. Producent posiada bazę ponad 6000 klientów z imponującą liczbą 10,000 wdrożonych systemów. Wśród odbiorców są zarówno firmy z sektora MŚP, duże przedsiębiorstwa, centra danych, jak i dostawcy usług. Savvius posiada wielu Partnerów Technologicznych, dynamicznie rozwija swoją sieć sprzedaży.

© Alstor sp. z o.o. 2024. Wszystkie prawa zastrzeżone. Znaki towarowe, informacje, nazwy lub logo są własnością ich prawnych właścicieli.