Relacja z warsztatów fotograficznych z Jackiem Boneckim

Opublikowano 3 listopada 2011

W ubiegłym tygodniu w warszawskiej Galerii EIZO odbyły się warsztaty fotograficzne, które prowadził Jacek Bonecki. Tym razem przedmiotem szkolenia była fotografia stylizowana.W pierwszej części w zaimprowizowanym studio, omawiane były kwestie prawidłowego oświetlenia oraz możliwości budowania planu przy pomocy różnego rodzaju światła. Uczestnicy mieli możliwość uczestniczenia w ćwiczeniach praktycznych, wykonując zdjęcia modelki przygotowanej przez profesjonalną stylistkę sesyjną.

Fotograf demonstrował, w jaki sposób można ograniczyć czynności związane z postprodukcją wykorzystując w trakcie sesji tabele kolorów (X-Rite ColorChecker Passport) czy dobrej jakości monitor umożliwiający podgląd wykonywanych zdjęć na bieżąco.

W drugiej części warsztatów omawiane były zagadnienia tzw. „cyfrowej ciemni” – m.in., w jaki sposób należy przygotować stanowisko pracy do postprodukcji. Nasi specjaliści demonstrowali proces kalibracji i podpowiadali, w jaki sposób  uzyskać zgodność kolorystyczną wydruku z obrazem wyświetlanym na ekranie monitora.

Do dyspozycji uczestników było profesjonalne oświetlenie studyjne ciągłe i błyskowe, firmy FOMEI oraz profesjonalny sprzęt do postprodukcji, w tym monitory EIZO oraz sprzęt pomiarowy, wykorzystywany do zarządzania kolorem firmy X-RITE.

© Alstor sp. z o.o. 2024. Wszystkie prawa zastrzeżone. Znaki towarowe, informacje, nazwy lub logo są własnością ich prawnych właścicieli.