Promise Pegasus – idealna pamięć masowa dla Mac

Opublikowano 19 września 2011

Urządzenia NAS Promise Pegasus R4 i R6 zostały zaprojektowane w taki sposób, aby maksymalnie wykorzystać możliwości, jakie daje technologia Thunderbolt™. Umożliwia ona podłączenie zewnętrznych urządzeń za pomocą jednego kabla, który zapewnia szybki transfer danych i natychmiastowe działanie. Apple rekomenduje wykorzystanie urządzeń Promise wraz ze swoimi profesjonalnymi stacjami roboczymi, małymi serwerami oraz przez wymagających użytkowników MacBook Air, MacBook Pro, iMac oraz Mac Mini.

Technologia Thunderbolt™ to wynik współpracy laboratoriów Apple i Intel. Punktem wyjściowym do badań było stworzenie rozwiązania, które umożliwi szybki przesył danych
i podłączanie urządzeń w trybie plug&play. Thunderbolt™ pozwala korzystać z dwóch kanałów o przepustowości 10Gb/s (1,25GB/s) w obu kierunkach poprzez 1 złącze. Oznacza to, że dane są przesyłane o 20 razy szybciej niż w przypadku USB 2.0 i do 12 razy szybciej niż w przypadku FireWire 800.

Thunderbolt™ wykorzystuje dwa interfejsy szybkiej transmisji danych – PCI Express
i DisplayPort. PCI Express łączy wszystkie wysokowydajne komponenty Maca. Z tego względu możliwe jest podłączenie na przykład macierzy RAID czy urządzeń do przechwytywania wideo bezpośrednio do Maca i skorzystanie z wydajności jaką oferuje PCI Express. Natomiast DisplayPort jako już poniekąd standard dla transmisji obrazów w jakości high-resolution pozwala na bezpośrednie podłączenie do interfejsu Mini DisplayPort źródeł DVI, HDMI czy VGA.

Urządzenia Promise Pegasus są gotowe do użycia natychmiast po rozpakowaniu z pudełka. Również zarządzanie nie stanowi w tym przypadku problemu, gdyż oprogramowanie zaprojektowano specjalnie z myślą o użytkownikach Mac OS X.

Główne cechy urządzeń:

  •     wsparcie do 4 (Pegasus R4) do 6 (Pegasus R6) dysków SATA;
  •     2 porty z technologią Thunderbolt o przepustowości 10Gb/s (1.25GB/s);
  •     obsługa RAID 0, 1, 5, 10;
  •     transfer ponad 500MB/s (Pegasus R4)/800MB/s (Pegasus R6);
  •     pojemność:

Pegasus R4:

  • 4x 1TB Model: 4TB RAW (2.7TB sformatowane z HFS+);
  • 4x 2TB Model: 8TB RAW (5.7TB sformatowane z HFS+);

Pegasus R6:

  • 6x 1TB Model: 6TB RAW (4.7TB sformatowane z HFS+);
  • 6x 2TB Model: 12TB RAW (9.7TB sformatowane z HFS+)

Pegasus wspiera Time Machine w MacOS X.

Ceny już od 655 EURO netto.

Więcej informacji na temat urządzeń Pegasus

© Alstor sp. z o.o. 2024. Wszystkie prawa zastrzeżone. Znaki towarowe, informacje, nazwy lub logo są własnością ich prawnych właścicieli.