Promise Pegasus 2 – pierwszy system storage RAID 5 ze złączem Thunderbolt™ 2 – jest już w Alstor

Opublikowano 22 stycznia 2014

Nowe rozwiązanie DAS (Direct Attached Storage) firmy Promise powstało z myślą o użytkownikach zajmujących się tworzeniem kontentu multimedialnego, takich jak fotografowie, graficy, animatorzy czy montażyści wideo. Pegasus 2 to pierwszy i jedyny obecnie system pamięci masowej, dedykowany do pracy z najnowszą generacją komputerów Apple Mac Pro, wyposażonych w interfejs Thunderbolt™ 2.

Działający dwukierunkowo interfejs Thunderbolt™ ma przepustowość 20 Gb, która umożliwia jednoczesne przesyłanie i odtwarzanie plików o dużej objętości, takich jak animacje 3D czy pliki wideo w formacie 4K. Pegasus 2 w pełni wykorzystuje zalety, jakie oferuje standard Thunderbolt™ 2, zapewniając bardzo wydajną powierzchnię dyskową do przechowywania materiałów wideo w jakości 4K przeznaczonych do edycji, post-produkcji czy broadcastingu.

Pegasus2_family

Pegasus 2 został zoptymalizowanym pod kątem przesyłania materiałów wideo, dzięki czemu oferuje bardzo dużą wydajność, niezbędną wszędzie tam, gdzie tworzy się materiały dla rynku mediów i rozrywki. Łączy bezpieczeństwo przechowywania danych, mobilność (dzięki kompaktowej obudowie) oraz szybkość i wszechstronność
Thunderbolt 2. Pegasus 2 jest idealnym, zewnętrznym rozwiązaniem storage, ze sprawdzoną ochroną RAID, które może zostać wykorzystane przez działy marketingu czy agencje reklamowe, tworzące bogate treści multimedialne, takie jak szkolenia czy spoty reklamowe. Dodatkowo, połączenie wyjątkowo dużej przepustowości z imponującą pojemnością sprawia, że Pegasus 2 sprawdzi się środowiskach CAD czy CAE.

Najważniejsze cechy:

  • Maksymalna przepustowość Thunderbolt™ 2 (20Gb/s) z nowymi Mac Pro
  • Wsparcie jednoczesnego udostępniania, edycji i backupu wideo w 4K
  • Podwójny port Thunderbolt™ do szeregowego połącznia obudowy Pegasus, monitora Apple Thunderbolt™ Display lub urządzenia z Mini DisplayPort
  • Wyjmowane kieszenie na dyski dla łatwiejszego dostępu i serwisowania
  • Zaawansowana sprzętowa ochrona RAID
  • Bardzo duża pojemność do archiwizowania projektów i tworzenia bibliotek cyfrowych
  • Kable Thunderbolt™ w zestawie

Seria Pegasus 2 jest już dostępna w Alstor w następujących konfiguracjach: R4 (4 x 2TB), R6 (6x 2TB i 6x 3TB) oraz R8 (8x 3TB i 8x 4TB). Ceny rozpoczynają się od 5800zł brutto.

© Alstor sp.j. 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Znaki towarowe, informacje, nazwy lub logo są własnością ich prawnych właścicieli.