Polska służba zdrowia będzie mogła skorzystać z rozwiązania do zarządzania danymi medycznymi BridgeHead Software

Opublikowano 28 lipca 2014

BridgeHead Software, specjalista w zakresie zarządzania danymi medycznymi oraz Alstor, dostawca pamięci masowych poinformowali dziś o rozpoczęciu współpracy. W następstwie umowy Alstor rozszerzy swoje portfolio o rozwiązanie Healthcare Data Management (HDM) firmy BridgeHead Software, oferując polskim szpitalom unikalne środowisko programowe do przechowywania, ochrony i udostępniania informacji klinicznych i administracyjnych zarówno w konfiguracji on-premise w chmurze lub hybrydowej.

Ponieważ jest to pierwszy kontakt z polskim rynkiem, BridgeHead Software wybrał doświadczonego i renomowanego Partnera, jakim jest Alstor. Dzięki współpracy tych dwóch firm, dostawcy rozwiązań dla służy zdrowia, będą mogli oferować rozwiązanie umożliwiające inteligentne zarządzanie i ochronę szerokiego spektrum danych medycznych, niezależnie od używanych przez dane placówki aplikacji.

Andrew Carr, Director of Alliances EMEA, BridgeHead Software komentuje: “Jesteśmy bardzo podekscytowani możliwością wejścia po raz pierwszy na polski rynek medyczny dzięki partnerstwu z Alstor. Nasza współpraca oznacza, że polskim szpitalom oferowany będzie kompletny, bezpieczny i kontrolowany sposób zarządzania ich danymi, zapewniając bezpieczeństwo w zakresie gromadzenia, ochrony i udostępniania ich klinicznych i administracyjnych informacji, co wpłynie pozytywnie na opiekę nad pacjentami.

Jan Siwek, Dyrektor Działu Medyczego w Alstor, podkreśla: “Obecnie obserwujemy stały wzrost na polskim rynku medycznym, zarówno w sektorze publicznym, jak i prywatnym. Uznaliśmy, że możemy wypełnić lukę w naszym portfolio w zakresie produktów do zarządzania i ochrony szpitalnych systemów i ich danych. W zakresie zrządzania danymi medycznymi, BridgeHead Software jest światowym liderem, tak więc jest rzeczą naturalną, że nasz wybór padł na nich. Jesteśmy przekonani, że rosnące koszty, zwiększające się wymagania w zakresie bezpieczeństwa, lepszego dostępu i udostępniania danych pacjentów przyspieszą wdrożenie rozwiązań, takich jak oferowane przez BridgeHead Software na polskim rynku medycznym.”

Rozwiązanie HDM BridgeHead Software jest skalowalnym, modularnym środowiskiem zaprojektowanym z myślą o wsparciu jednostek medycznych w zakresie zarządzania i ochrony danych wewnątrz organizacji. BridgeHead HDM nie tylko oferuje możliwość archiwizacji obrazów DICOM (standard obrazów radiologicznych), niezależnie od producenta sprzętu (Vendor Neutral Archive), ale również jest unikalny pod tym względem, że może obsługiwać wszelkiego typu obrazy kliniczne czy pliki video pochodzące z różnych źródeł, jak również zeskanowane dokumenty pacjentów, notatki, emaile, PDFy i inne pliki biurowe. BridgeHead HDM oferuje także pełny backup wszystkich systemów i danych w obrębie danej jednostki medycznej, zapewniając ich dostępność w przypadku awarii systemu, utraty lub uszkodzenia danych czy innej katastrofy o większej skali. Ta ideologia zapobiega problemom związanym z długoterminowym przechowywaniem czy tworzeniem backupów, w znacznym stopniu ułatwiając zarządzanie szpitalami. Na koniec, BridgeHead HDM pomaga placówkom medycznym wyeliminować gromadzenie danych w poszczególnych oddziałach i uprościć zarządzanie i wsparcie IT, zapewniając dostęp do danych pracownikom medycznym i administracyjnym, tworząc solidne podstawy dla dokumentacji każdego pojedynczego pacjenta.


O BridgeHead Software

W ciągu 20 lat doświadczeń w zarządzaniu danymi ich przechowywaniem, BridgeHead Software zaufało ponad 1,000 szpitali na całym świcie. Obecnie BridgeHead Software wspomaga placówki zdrowia w obliczu wyzwań, jakimi są rosnąca ilość danych i zwiększające się koszty ich przechowywania, oferując bezpieczeństwo w zakresie przechowywania, ochrony i współdzielenia informacji o charakterze diagnostycznym i administracyjnym.

Rozwiązania BridgeHead w zakresie Healthcare Data Management zaprojektowano do pracy z dowolnym wybranym przez szpital oprogramowaniem i sprzętem, bez względu od którego na producenta pochodzi. Dzięki temu osiągnięto większe możliwości wyboru, elastyczność i kontrolę nad sposobem zarządzania danymi na bieżąco, jak i w przyszłości. Więcej informacji o produktach BridgeHead znaleźć można na stronie http://www.bridgeheadsoftware.com Informacje o nowościach śledzić można na Twitterze: @BridgeHeadHDM.

Kontakt dla mediów w sprawie BridgeHead:

UK i EMEA

Toby Gavin

Mantis PR

Tel: +44 845 299 0684

Mobile: + 44 7912 582003

Email: toby@mantispr.co.uk

© Alstor sp.j. 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Znaki towarowe, informacje, nazwy lub logo są własnością ich prawnych właścicieli.