Pierwsze informacje z CeBIT – nowości Promise

Opublikowano 7 marca 2012

PROMISE Technology, Inc., lider w produkcji wysoko wydajnych rozwiązań pamięci masowych dla centrów danych, monitoringu, serwisów “w chmurze”, rynku edycji wideo oraz wiodący dostawca rozwiązań kompatybilnych ze standardem Thunderbolt™ zademonstrował podczas rozpoczętych wczoraj targów CeBIT w Hannoverze szereg nowych produktów. Wśród nowości znalazł się między innymi, jako uzupełnienie linii VessRAID, model 2000 oraz półka na dyski do urządzeń Pegasus.

Promise VessRAID 2000 należy do najnowszej generacji urządzeń stworzonych z myślą o rozwiązaniach IP SAN 1Gb/s i 10 Gb/s. Cechuje je optymalna wydajność, sprawdzona niezawodność i pełna redundantność komponentów. Dzięki temu, urządzenie znakomicie sprawdzi się w zastosowaniach krytycznych z punktu widzenia działania firmy, zachowując jednocześnie rozsądną cenę. VessRAID 2000 posiada podwójny kontroler o dużej wydajności, możliwe jest skalowanie urządzenia do 112 dysków twardych z interfejsem 8 Gb/s Fibre Channel.

Drugą z nowości jest półka JBOD na dyski dla rozwiązań NAS Pegasus. Model o symbolu J4 obsługuje dyski 2,5” – zarówno tradycyjne, jak SSD.  Jest to pierwsze na świecie urządzenie NON-RAID JBOD z 4 kieszeniami na dyski wpierające technologię Thunderbolt. Thunderbolt jest to nowa technologia I/O, przeznaczona do podłączania wysokowydajnych urządzeń, oferująca wysoką przepustowość, prostotę i elastyczność. Technologia ta umożliwia korzystanie na jednym złączu z dwóch kanałów o przepustowości 10 Gb/s (1,25 GB/s) w obu kierunkach.

Promise zaprezentował również rewolucyjne rozwiązanie SmartStor Private Cloud Solution wykorzystujące serwery NAS z serii NSx700. Jest to doskonałe narzędzia dla profesjonalistów z sektora małych i średnich przedsiębiorstw, jak również dla szkół, instytucji państwowych i urzędów. Korzyści, jakie oferują komercyjne i dostępne publicznie serwisy z tzw. „chmury”, zebrano w jednym rozwiązaniu, które dzięki technologii Promise RAID zapewni bezpieczeństwo danych, ich synchronizację i dostęp do nich w dowolnym momencie.
Cechy SmartStor Private Cloud Solution:

–          Synchronizacja danych na wszystkich urządzeniach

–          Ochrona danych na poziomie enterprise, dzięki sprawdzonemu silnikowi RAID

–          Smart Version Control and Recovery

–          Trzystopniowa konfiguracja systemu

–          Wsparcie dla urządzeń mobilnych z systemem iOS i Android

–          Backup/odtwarzanie systemu z/na drugie urządzenie zewnętrzne

–          Możliwość podłączenia do publicznych serwisów „Cloud storage”

–          Synchronizacja dokumentów i urządzeń mobilnych (takich jak iPady i iPhone’y) na SmartStor Private Cloud Solutions z serwerem NAS z serii NSx700

–          Udostępnianie danych jednym kliknięciem

–          Śledzenie historii zmian w dokumentach

Pozostałe nowości proponowane przez Promise podczas tegorocznych targów to SANLink – pierwsza na rynku przejściówka Thunderbolt™ – Fibre Channel oraz wybierane najczęściej przez klientów macierze serii VTrak x30, jedyne urządzenia ceryfikowane dla Mac OS X.

Więcej informacji na temat rozwiązań Promise na naszej stronie.

© Alstor sp. z o.o. 2024. Wszystkie prawa zastrzeżone. Znaki towarowe, informacje, nazwy lub logo są własnością ich prawnych właścicieli.