Pełna kontrola nad zasobami IT

Opublikowano 11 grudnia 2014

Firma LANDESK ogłosiła wprowadzenie na rynek swojego pierwszego pakietu zarządzania zasobami IT (ITAM). To łatwe w obsłudze rozwiązanie pozwala zobaczyć wszystkie zasoby z jednego miejsca, dając firmom pełną kontrolę nad legalnością oprogramowania i związanymi z tym kosztami. Rozwiązanie dostępne będzie w ofercie Alstor, oficjalnego dystrybutora rozwiązań LanDesk w Polsce.

W ofercie LANDESK znajdują się dobrze znane rozwiązania takie jak Software License Manager, Inventory Manager, Asset Lifecycle Manage czy Data Analytics, ale nigdy przedtem nie były one oferowane w jednym pakiecie, ułatwiającym klientom znalezienie i kupno odpowiedniego produktu. Pakiet ITAM można skierować do obecnych klientów LANDESK Management Suite, ale także do nowych klientów, dla których będzie to w pełni autonomiczne rozwiązanie.

Pakiet ITAM przedstawia szczegółowy raport o zasobach IT firmy od momentu ich zakupu do wygaśnięcia cyklu życia.

Pakiet ITAM oferuje wiele funkcji upraszczających zarządzanie zasobami, a są to m.in.:

• Automatyzacja gwarancji i wywoływanie danych. Pakiet ITAM daje menedżerom IT kompletny wgląd w zasoby firmy, pozwalając na automatyczne śledzenie gwarancji sprzętowych i przypominając o wymianie baterii, tonerów i tuszów do drukarki oraz innych materiałów eksploatacyjnych.
• Lepsza widoczność. Dzięki pakietowi ITAM menedżerowie IT mogą rolować dane i udostępniać potrzebne informacje określonym użytkownikom.
• Wiarygodny przegląd licencji. Badania pokazują, że zdaniem 41% firm kupują one niepotrzebne licencje*. Pakiet ITAM zapewnia rzetelne, wiarygodne informacje na temat posiadanych licencji, dzięki czemu menedżerowie IT nie muszą się martwić wynikami audytów. Ponadto pakiet ITAM pomoże firmom odebrać niewykorzystane licencje oprogramowania i tym samym odzyskać koszty operacyjne.
• Usprawnienie pracy. LANDESK ITAM to kompleksowe rozwiązanie, które przyspiesza pracę i upraszcza jej poszczególne etapy, dostarczając firmom aktualne informacje o stanie ich zasobów.
Wiedza o rodzaju i lokalizacji zasobów oraz sposobie i skuteczności ich użytkowania pozwala menedżerom IT na podejmowanie świadomych decyzji biznesowych.

Więcej informacji można znaleźć na stronie itam.landesk.com

© Alstor sp.j. 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Znaki towarowe, informacje, nazwy lub logo są własnością ich prawnych właścicieli.