Pamięci masowe serii NEXSAN by Imation w ofercie ALSTOR

Opublikowano 29 sierpnia 2013

Alstor rozszerzył umowę dystrybucyjną z firmą Imation. W ofercie Alstor, oprócz systemów RDX® i urządzeń marki IronKey tego producenta, pojawiły się dyskowe systemy pamięci masowej serii NEXSAN.

Firma Imation jest wiodącym dostawcą rozwiązań pamięci masowej klasy Enterprise z ponad 33.000 zainstalowanych systemów serii Nexsan. Wysokiej wydajności systemy pamięci masowej Nexsan bardzo dobrze sprawdzają się w wielu różnorodnych dziedzinach, takich jak pamięci masowe dla systemów wirtualizacyjnych, rozwiązania chmury publicznej i prywatnej, bazy danych, systemy monitoringu, backup i archiwizacja danych.

W ofercie Alstor znajdą się rozwiązania Nexsan do sieci SAN z serii E oraz zunifikowane urządzenia hybrydowe  serii NST.

E60Rozwiązania Nexsan z serii E to zaawansowane pamięci masowe przeznaczone do sieci SAN. Dostępne są modele o pojemności do 240TB, mieszczące do 60 dysków w obudowach wysokości 4U. Każdy model może być łatwo rozbudowany poprzez dodanie odpowiedniego modułu rozszerzenia. Cechą charakterystyczną tej serii jest wysokie upakowanie danych – w porównaniu do podobnej wielkości typowych macierzy dyskowych, w obudowach serii E mieści się do 3 razy więcej przestrzeni dyskowej. Co więcej, dzięki autorskiej technologii AutoMAID®, pobór mocy w trybie uśpienia ograniczono o 85%. Wydajny system chłodzenia Cool Drive Technology™, niezawodna mechanika, konstrukcja minimalizująca drgania – to nie jedyne zalety tych macierzy. Urządzenia serii E zapewniają dużą elastyczność, umożliwiając jednoczesne korzystanie z różnego rodzaju dysków: SATA, SAS, SSD. Ponadto, są wstępnie konfigurowane, a wykorzystanie intuicyjnych kreatorów powoduje, iż ich uruchomienie jest proste i szybkie (zajmuje mniej niż 10 minut).

NST6000Nexsan NST jest linią zunifikowanych hybrydowych pamięci masowych oferujących zarówno dostęp plikowy do danych (system NAS), dostęp blokowy poprzez FC i iSCSI lub kombinację obydwu. Urządzenia z linii NST wykorzystują technologię FASTier®, w celu uzyskania szybkości właściwej dla dysków typu solid-state za cenę dysków tradycyjnych. Hybrydowe rozwiązania firmy Nexsan umożliwiają uzyskanie wysokiej pojemności oraz dużej wydajności, mierzonej w liczbie operacji wejścia/wyjścia. Dzięki temu nadają się idealnie dla serwerów plików, a także jeszcze bardziej wymagających aplikacji, takich jak wirtualizacja serwerów i desktopów, bazy danych czy przetwarzanie w chmurze.

 

© Alstor sp. z o.o. 2024. Wszystkie prawa zastrzeżone. Znaki towarowe, informacje, nazwy lub logo są własnością ich prawnych właścicieli.