OrthoView – planowanie zabiegów ortopedycznych bez kliszy RTG

Opublikowano 30 września 2011

W ofercie Alstor znalazło się oprogramowanie OrthoView umożliwiające chirurgom ortopedom przeprowadzenie planowania przedoperacyjnego na ekranie monitora, przy użyciu cyfrowych zdjęć. Rozwiązanie to pozwala na wyskalowanie zdjęcia do rzeczywistych wymiarów pacjenta, a także skorzystanie z pełnej bazy on-line wszystkich potrzebnych wzorców protez.

OrthoView składa się z pięciu dedykowanych modułów, z których każdy został oddzielnie przystosowany do potrzeb konkretnej specjalizacji ortopedycznej.

Endoprotezoplastyka stawów

Zestaw intuicyjnych w wykorzystaniu, gotowych schematów planowania (tzw. kreatorów) umożliwia użytkownikowi wykonanie planowania w szybki, łatwy i wyjątkowo dokładny sposób. Opierając się na ocenie wykonanej za pomocą tych kreatorów, OrthoView natychmiast podaje rekomendowane rozmiary
i pozycję wybranych przez ortopedę protez.

Korekcja osi kończyn

Specjalnie przystosowany moduł korekcji osi kończyn pozwala na wykonanie na ekranie monitora planowania dla osteotomii z możliwością jednego lub wielu cięć. Moduł zawiera w sobie wszystkie pomocne tu narzędzia.

Pediatria

Kolejny moduł został przystosowany do potrzeb pediatrii. Dostarcza on użytkownikowi obszerny zestaw narzędzi zaprojektowanych w taki sposób, aby ułatwiały one diagnostykę rozwojowej dysplazji stawu biodrowego oraz innych wrodzonych wad u dzieci i niemowląt.

Traumatologia

Moduł przystosowany do potrzeb traumatologii umożliwia błyskawiczne planowanie i dobieranie wzorców, wśród których znajdują się produkty wszystkich znanych producentów (płyty, DHS, gwoździe, śruby, alloplastyka połowiczna).

Ocena stopnia deformacji kręgosłupa

Moduł ten udostępnia użytkownikowi wszystkie potrzebne narzędzia do oceny stopnia deformacji kręgosłupa, zarówno w płaszczyźnie czołowej, jak i strzałkowej.

OrthoView używane jest już przez ponad 7000 chirurgów ortopedów na całym świecie. Również w Polsce zyskuje ono coraz szersze grono zadowolonych użytkowników.

„Korzystanie z programu OrthoView jest intuicyjne i daje dużą dokładność pomiarów przy wyborze prawidłowego implantu. Posiada szeroką gamę narzędzi pomiarowych dla rozwojowej dysplazji stawów biodrowych, choroby zwyrodnieniowej stawu, pomiarów kręgosłupa i planowania osteotomii kostnej.”

Andrzej Sionek, Dr Ortopeda-Traumatolog, pracuje z OrthoView od ponad trzech lat

Filmy przedstawiające pracę w programie OrthoView oraz szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.OrthoView.pl

© Alstor sp.j. 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Znaki towarowe, informacje, nazwy lub logo są własnością ich prawnych właścicieli.