Oprogramowanie szyfrujące klasy enterprise od LANDESK i WinMagic

Opublikowano 5 października 2015

Firma LANDESK ogłosiła, że pakiet WinMagic SecureDoc, rozwiązanie do inteligentnego szyfrowania danych pomyślnie przeszło proces certyfikacji i będzie sprzedawane w ramach programu LANDESK One Partner. Dzięki mariażowi LANDESK z WinMagic rozwiązania tego producenta dostępne będą w ofercie Alstor, będącego wyłącznym dystrybutorem LANDESK w Polsce.

SecureDocW obliczu stałego zagrożenia kradzieżą danych LANDESK i WinMagic – światowy lider w dziedzinie szyfrowania danych na dysku – oferują klientom niezawodne rozwiązanie do programowego zarządzania bezpieczeństwem danych. Jedno narzędzie pozwala administratorom systemu i specjalistom ds. bezpieczeństwa na wyszukiwanie i raportowanie statusów szyfrowania w połączeniu z dowolnymi rozwiązaniami sprzętowymi i programowymi. Zapewnia to lepszą widoczność niezbędną dla bezpieczeństwa zasobów firmy.

„Współpraca LANDESK i WinMagic umożliwi klientom lepsze korzystanie z zalet szyfrowania WinMagic” – mówi Steve Workman, wiceprezes ds. strategii LANDESK. „Rozwiązanie SecureDoc wzbogaca portfolio LANDESK w zakresie bezpieczeństwa, dając klientom gwarancję najlepszej ochrony danych. Głównym czynnikiem napędzającym naszą współpracę z WinMagic było podejście tego producenta do zagadnień pełnego szyfrowania dyskowego (FDE)”.

SecureDoc umożliwia szyfrowanie danych na różnych urządzeniach, zarządzanie kluczami szyfrowania, uwierzytelnianie użytkowników i dostęp do danych, dzięki czemu proces szyfrowania nie wpływa negatywnie na wydajność. SecureDoc chroni dane w punkcie końcowym, czyli tam, gdzie zostały utworzone, bez względu na urządzenie czy platformę, na których je otworzono lub zapisano.

Wdrożenie rozwiązania SecureDoc od WinMagic (rekomendowanego przez LANDESK) i zintegrowanie go z konsolą LANDESK daje następujące korzyści:

  • Przejrzyste szyfrowanie – W ramach raportowania LANDESK SecureDoc generuje raporty informujące, które urządzenia są zaszyfrowane, aby zapewnić zgodność z przepisami.
  • Jedna konsola – Pojedyncza konsola pokazuje zabezpieczenia punktów końcowych i szyfrowanie wszystkich urządzeń z dowolnymi systemami operacyjnymi. Przejrzyste, inteligentne zarządzanie kluczami daje użytkownikom wygodny wgląd w infrastrukturę bezpieczeństwa.
  • Technologia FDE – Rozwiązania WinMagic pozwalają zarządzać nie tylko kluczami, ale także związanymi z nimi zasadami i konfiguracjami szyfrowania punktów końcowych.

Predefiniowana integracja rozwiązań obu producentów przeszła proces certyfikacji i jest już dostępna dla klientów LANDESK używających WinMagic. Klienci LANDESK nie korzystający dotąd z WinMagic mogą skontaktować się z lokalnym przedstawicielem LANDESK, aby omówić możliwość włączenia rozwiązań WinMagic do swojej strategii bezpieczeństwa.

„Zdaniem obu producentów zarządzanie bezpieczeństwem w punktach końcowych jest niezbędne do ochrony poufnych danych i zapewnienia zgodności, a rozwiązania WinMagic gwarantują płynną integrację z pakietem LANDESK” – mówi Mark Hickman, dyrektor ds. operacyjnych WinMagic. „Dzięki naszej współpracy WinMagic otrzymał wsparcie LANDESK – producenta oprogramowania do zarządzania systemami i bezpieczeństwem, któremu zaufało wiele firm z najróżniejszych branż. Stanowi to nieodparty dowód na jakość naszych rozwiązań.”

LANDESK konsekwentnie zwiększa liczbę Partnerów Technologicznych, wzbogacając swoje produkty o kolejne, funkcjonalności. Wśród Partnerów LANDESK są m.in.: FireScope, Nexthink, Avatier, CloudFuze, Sensiple, xMatters, Xtraction Solutions, PrinterLogic, MarXtar, five(9)s, Juriba, Arellia czy LiguidwareLabs.

© Alstor sp. z o.o. 2024. Wszystkie prawa zastrzeżone. Znaki towarowe, informacje, nazwy lub logo są własnością ich prawnych właścicieli.