Open-E wprowadza nową wersję systemu Data Storage Software

Opublikowano 13 sierpnia 2012

Firma Open-E wprowadziła nową, już siódmą wersję swojego sztandarowego oprogramowania Data Storage Software. Jest to jeden z najważniejszych systemów operacyjnych dla średniej wielkości przedsiębiorstw, z ponad 27.000 instalacji na całym świecie. Premierową wersję charakteryzuje nowa, kluczowa funkcjonalność, w postaci Active-Active Failover dla wolumenów iSCSI. Dzięki niej, system Open-E DSS V7 jest jeszcze lepiej dostosowany do potrzeb wirtualizacji i rozwiązań z tzw. „chmury”.

Active-Active Automatic Failover dla systemów iSCSI jest krytyczną, z punktu widzenia zarządzaniem składowania danych, funkcjonalnością niezbędną w systemach z wysoką dostępnością do danych, gdzie konieczna jest ciągłość procesów biznesowych, przy wirtualizacji, rozwiązaniach cloud computing i innych. Open-E DSS V7 zapewnia nie tylko ochronę danych, ale również najefektywniejsze wykorzystanie, często drogich, zasobów storage’owych.  Funkcja ta umożliwia pracę w trybie aktywnym na dwóch klastrach jednocześnie, aby lepiej rozłożyć obciążenie i zwiększyć całkowitą wydajność.  W porównaniu do innych dostępnych na rynku rozwiązań, produkt Open-E
w pełni spełnia skomplikowane wymagania związane z różnymi konfiguracjami składowania danych, a  jednocześnie upraszcza je, ułatwiając pracę administratorom.

Nowy system zapewnia zwiększoną wydajność i łatwość komunikacji z użytkownikami. Programiści dokonali wielu zmian w interfejsie, m.in. dodając pomocne ikony statusu. Radykalne uproszczenie podstawowej konfiguracji iSCSI Failover pozwala na szybką i wygodną zmianę ustawień w wysoko dostępnych środowiskach, nie sprawiając kłopotów administratorom. Dodatkowo, ponieważ w systemach storage’owych stosowane są różnego typu procesory i płyty główne, inżynierowie Open-E znacząco zwiększyli liczbę obsługiwanych urządzeń.

Już wcześniejsze wersje oprogramowania Open-E współpracowały z wieloma aplikacjami dedykowanymi dla chmury. Długo rozważane i szczegółowo opracowywane zmiany w architekturze oprogramowania już wkrótce zaowocują zwiększoną wydajnością w środowiskach cloud computing. Ponieważ rynek IT migruje w kierunku architektury 64-bitowej, projektując DSS V7 programiści skupili się na uzyskaniu większej wydajności systemu i najwyższego stopnia kompatybilności z najnowszym sprzętem i komponentami oprogramowania.

Wraz z opublikowaniem nowej wersji, Open-E zdecydowało się rozwinąć swoją politykę wsparcia. Wszystkie nowe licencje będą obejmować roczną usługę typu Basic Support. Licencje oprogramowania mogą być zaktualizowane do wyższych poziomów wsparcia, takich jak Standard czy Premium. Każdy rodzaj serwisu dostępny jest teraz w opcji rocznej i trzyletniej. Dodatkowo, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom korporacji i firm posiadających oddziały na całym świecie, Open-E wprowadziło wsparcie typu 24/7.

Inne funkcjonalności oferowane przez nową wersję oprogramowania Open-E to: replikacja danych i wolumenów, kopie migawkowe wolumenów,  WORM, NDMP, obsługa szerokiej gamy sprzętowych platform RAID i wielu interfejsów sieciowych, włączając Gigabit Ethernet, 10 Gigabit Ethernet, Fibre Channel oraz InfiniBand.

Więcej informacji…

© Alstor sp. z o.o. 2022. Wszystkie prawa zastrzeżone. Znaki towarowe, informacje, nazwy lub logo są własnością ich prawnych właścicieli.