Nowy moduł wejścia-wyjścia USB dla przełącznika konsolowego SLC 8000 od Lantronix

Opublikowano 13 października 2015

Firma Lantronix wprowadziła do sprzedaży moduł wejścia-wyjścia USB dla Lantronix SLC 8000 – pierwszego modułowego przełącznika konsolowego. Nowy moduł wejścia-wyjścia USB umożliwia łatwe korzystanie z różnych kombinacji interfejsów (m.in. RS-232 i USB), zapewniając bezpieczne zarządzanie typu out-of-band.

„Dzięki modułowej konstrukcji i obsłudze konsoli USB o wysokiej gęstości, SLC 8000 to idealne rozwiązanie do naszych laboratoriów i zadań inżynieryjnych” – mówi Bill Yang, menedżer inżynierii oprogramowania w firmie Cisco Systems. „Wdrożenie przełącznika Lantronix SLC 8000 odbyło się bez żadnych problemów i umożliwiło skuteczniejszą, wydajniejszą współpracę między naszymi laboratoriami testowymi.”

SLC8000Lantronix SLC 8000 to czołowe rozwiązanie na rynku, oferujące menedżerom IT nowoczesne funkcje zarządzania krytyczną infrastrukturą. Niedawno firma Lantronix ogłosiła także wprowadzenie nowej wersji firmware’u (7.2.0.0) zgodnej z FIPS 140-2. FIPS 140-2 to standard bezpieczeństwa dla systemów IT, obowiązujący w USA i Kanadzie dla aplikacji rządowych i wojskowych korzystających z zabezpieczeń kryptograficznych. Szyfrowanie doskonale nadaje się także do aplikacji w finansach, służbie zdrowia i innych dziedzinach komercyjnych wymagających skutecznej ochrony prywatności.

„Na rynku dostępnych jest wiele produktów konsolowych, ale przełącznik SLC 8000 od Lantronix wyróżnia się wśród nich dzięki nowemu modułowi wejścia-wyjścia USB” – mówi Doris Yeh, wiceprezes ds. technologii i aliansów strategicznych w firmie Mirapath, dostawcy rozwiązań dla laboratoriów i centrów danych. „Zalety SLC 8000 – modułowa konstrukcja, najnowszy firmware, obsługa USB i płynna integracja z platformą scentralizowanego zarządzania Lantronix vSLM™ – sprawiają, że rozwiązanie Lantronix wypełnia istotną lukę na rynku.”

„Producenci wyposażają nowoczesny sprzęt IT w porty RS-232 (szeregowe) i USB lub tylko porty USB, dlatego urządzenia do zarządzania typu out-of-band muszą obsługiwać każdą kombinację połączeń bez konieczności całkowitej modernizacji infrastruktury” – tłumaczy Vishal Kakkad, dyrektor marketingu produktu w Lantronix. „Przełącznik SLC 8000 spełnia te wymagania i jednocześnie oferuje zestaw funkcji, które pomagają skrócić czas przestoju i zmniejszyć koszty operacyjne w centrach danych o dowolnej infrastrukturze.”

Lantronix SLC 8000 – pierwszy i jedyny modułowy przełącznik konsolowy na rynku

Zaawansowany, modułowy przełącznik konsolowy Lantronix SLC 8000 oferuje funkcje zarządzania typu out-of-band, które umożliwiają pracownikom IT centralne zarządzanie i monitorowanie sprzętu IT oraz rozwiązywanie problemów lokalnie lub z dowolnego miejsca w sieci. Opcjonalny modem dial-up lub bramka komórkowa zapewniają dostęp typu out-of-band w przypadku awarii sieci, co skraca czas przestoju i umożliwia szybkie rozwiązanie pojawiających się problemów. Modułowa konstrukcja przełącznika SLC 8000 gwarantuje jego skalowalność i możliwość prostego dodawania lub wymieniania modułów w miarę potrzeb. W ten sposób użytkownicy mogą zmniejszyć koszty TCO,
a także tworzyć własne kombinacje interfejsów konsoli szeregowych.

Oprócz tego przełącznik konsolowy SLC 8000:

  • eliminuje potrzebę interwencji na miejscu i korzystania z usług firmowych instalatorów, zmniejszając koszty operacyjne i zagrożenia bezpieczeństwa;
  • gwarantuje wielowarstwowy dostęp typu out-of-band, m.in. za pomocą technologii komórkowej, dial-up, Ethernet i Wi-Fi;
  • równoważy wydatki CAPEX i OPEX;
  • pozwala na tworzenie własnych konfiguracji modułów z portami USB i RS-232 (RJ45);
  • ogranicza plątaninę kabli dzięki konfigurowalnym pinom portów;
  • chroni interfejsy zarządzania przy pomocy uwierzytelniania i zabezpieczeń zgodnych ze standardem FIPS 140-2;
  • upraszcza wdrożenia dzięki możliwości szybkiej rozbudowy i personalizacji;
  • usprawnia przeprowadzanie testów jako agregator DUT;
  • umożliwia płynną integrację z oprogramowaniem do centralnego zarządzania Lantronix vSLM™.

Darmowa wersja 30-dniowa

Lantronix oferuje darmowe testowanie przełącznika SLC 8000 lub innych wybranych produktów przez 30 dni, bez żadnych zobowiązań. W tym celu należy skontaktować się z dystrybutorem. Specjaliści IT mogą także wypróbować przełącznik SLC 8000 korzystając z darmowego, w pełni funkcjonalnego demo online. Wszelkie pytania na temat produktu lub darmowej wersji próbnej należy kierować na adres k.krawczyk@alstor.com.pl.

© Alstor sp. z o.o. 2024. Wszystkie prawa zastrzeżone. Znaki towarowe, informacje, nazwy lub logo są własnością ich prawnych właścicieli.