Nowość z firmy Eaton

Opublikowano 11 grudnia 2012

Firma Alstor, będąca dystrybutorem rozwiązań gwarantowanego zasilania firmy Eaton wprowadziła do sprzedaży nowy model UPS – Eaton 9PX.

UPS Eaton 9PX jest następcą urządzeń Eaton 9135, Eaton MX oraz Eaton EX RT. Zapewnia energooszczędną ochronę zasilania dla małych i średnich centrów przetwarzania danych, serwerowni i infrastruktury obiektów. W zależności od wersji dostarcza od 5 do 11kVA.

Zapewniając ochronę o podwójnej konwersji, przy mniejszym o 40% zużyciu energii i większej o ponad 28% mocy rzeczywistej, 9PX jest idealnym zasilaczem UPS dla managerów IT i zarządzających budynkami, którzy są zainteresowani mniejszymi kosztami energii i poszukują rozwiązań ochrony zasilania następnej generacji. Dzięki współczynnikowi mocy wynoszącemu 0,9 zasilacz o mocy znamionowej 6kVA może dostarczyć do 1200W więcej, a wersja 11kVA do 2000W więcej niż urządzenia konkurencyjne i o podobnych parametrach. Przy sprawności do 95% w trybie online i 98% w trybie podwyższonej sprawności, 9PX zapewnia najwyższy poziom wydajności w swojej klasie redukując koszty pobieranej energii.

Cechą wyróżniającą zasilacz Eaton 9PX jest innowacyjny graficzny wyświetlacz, pozwalający na odczyt najważniejszych informacji np. o trybie pracy zasilacza, zużyciu energii w kWh, aktualnym obciążeniu, sprawności oraz stanie naładowania baterii.  Dla wygody użytkowania wyświetlacz można odchylić o 45 stopni.

Kompaktowa, uniwersalna obudowa stelażowo – wieżowa zajmuje tylko przestrzeń 3U, dostarczając do 5,4kW lub 6U dostarczając do 10kW. Bypass wewnętrzny pozwala na nieprzerwaną pracę w trybie serwisowym, w przypadku awarii wewnętrznej. Dla ułatwienia wymiany UPS, bez konieczności odłączania systemów krytycznych dostępny jest bypass zewnętrzny.

Wersje 5 i 6 kVA posiadają dwa segmenty gniazd, co pozwala odłączać urządzenia mniej ważne, by dłużej podtrzymać urządzenia krytyczne. Możliwe jest również sterowanie nimi zgodnie z ustalonym harmonogramem. Komunikacja z urządzeniem może się odbywać przez port szeregowy, USB, styki przekaźnikowe lub opcjonalną kartę komunikacyjną montowaną w slocie.

Czas autonomii urządzenia może być przedłużony przez dołączenie dodatkowych modułów baterii. Nad ich żywotnością czuwa technologia ładowania nieciągłego baterii Eaton ABM, pozwalająca na wydłużenie czasu eksploatacji baterii do 50%.

Razem z zasilaczem dostarczane jest oprogramowanie Eaton Intelligent Power®, kompatybilne ze wszystkimi najpopularniejszymi systemami operacyjnymi, jak również z oprogramowaniem wirtualizacyjnym, takim jak VMware i Hyper-V.

© Alstor sp. z o.o. 2024. Wszystkie prawa zastrzeżone. Znaki towarowe, informacje, nazwy lub logo są własnością ich prawnych właścicieli.