Nowość Overland Storage

Opublikowano 24 lipca 2012

W ofercie Alstor pojawiła się nowa biblioteka taśmowa firmy Overland. Model NEO 100S to obecnie najbardziej ekonomiczne rozwiązanie taśmowe przeznaczone dla małych firm i przedsiębiorstw na rynku. Urządzenie posiada 9 slotów na taśmy umieszczanych w jednym magazynku. Jest to o jeden slot więcej niż oferują dostępne na rynku rozwiązania tej klasy.

Co to daje? Dzięki dodatkowemu slotowi, istnieje możliwość bezproblemowej realizacji schematu rotacji taśm i dłuższej nienadzorowanej pracy autoloadera:

•             4 sloty zarezerwowane są na backupy dzienne przyrostowe od poniedziałku do czwartku

•             4 sloty na backupy pełne tygodniowe

•             1 slot na backupy miesięczne wykonywane w piątek

W bibliotece można przechowywać do 13,5TB nieskompresowanych danych w przypadku rozwiązania LTO-5 lub 7,2TB, przy wyborze napędu LTO-4. W jednym i drugim przypadku są to niezawodne urządzenia firmy IBM.

Obsługa biblioteki jest bardzo łatwa i intuicyjna. Korzystając z dużego panelu kontrolnego z dotykowym ekranem LCD, można uzyskać dokładne informacje, zmienić ustawienia i przeprowadzić diagnostykę urządzenia. Posiada również czytnik kodów kresowych.

NEO 100S współpracuje z popularnym oprogramowaniem do backupu wszystkich najważniejszych producentów.

Więcej informacji na temat rozwiązań Overland Storage można znaleźć na stronie polskiego dystrybutora, firmy Alstor.

© Alstor sp. z o.o. 2024. Wszystkie prawa zastrzeżone. Znaki towarowe, informacje, nazwy lub logo są własnością ich prawnych właścicieli.