Nowość Fujitsu – skaner płaski fi-65F

Opublikowano 20 lutego 2014

W Alstor pojawił się nowy model skanera płaskiego przeznaczonego do przetwarzania dokumentów osobistych formatu A6. fi-65F zapewnia wysokiej jakości skany, dzięki automatycznym funkcjom korekcji obrazu. Prosta obsługa oraz zasilanie poprzez złącze USB rozszerzają wachlarz zastosowań tego rozwiązania. Dodatkowo, w modelu tym dostępne jest nowe oprogramowanie PaperStream IP oraz PaperStream Capture, znacząco zwiększające wydajność urządzenia.

Fujitsufi65FUrządzenie sprawdzi się wszędzie tam, gdzie czas obsługi klienta jest ważnym czynnikiem – na lotniskach, w hotelowych recepcjach, wypożyczalniach samochodów, punktach sprzedaży operatorów sieci komórkowych, w bankach czy na bramkach ochrony. Skaner jest gotowy do pracy w ciągu sekundy, kolejna sekunda jest mu potrzebna na digitalizację czarno – białego dokumentu w rozdzielczości 300 dpi.

Fi-65F jest najmniejszym skanerem w swojej klasie (14.5 x 23.4 cm), dzięki temu może zostać zlokalizowany w miejscach, gdzie przestrzeń jest bardzo ograniczona. Do tego możliwe jest korzystanie ze skanera bez podłączenia do prądu, wtedy czerpie energię tylko poprzez interfejs USB, przy minimalnym zwolnieniu tempa pracy (dokument A6 w kolorze i w trybie czarno – białym w 200 dpi skanowany jest w przeciągu 2 s).

Obsługa skanera ogranicza się do naciśnięcia jednego przycisku, który natychmiast aktywuje proces skanowania, zgodnie ze zdefiniowanymi wcześniej ustawieniami. Wszystko co należy zrobić, to umieścić dokument na szklanej powierzchni i nacisnąć przycisk, a obraz zostanie zapisany we wskazanym miejscu.

Informacje przechwytywane są sprawnie i szybko. Do skanera dołączone jest oprogramowanie do optymalizacji jakości obrazu PaperStream Capture i sterownik PaperStream IP. PaperStream Capture jest łatwym obsłudze narzędziem do przechwytywania obrazów, które w prosty sposób pozwala stworzyć profile skanowania, zawierające wszelkie ustawienia i konfiguracje konieczne do kontroli procesu: od zeskanowania papierowego dokumentu po wygenerowanie i przekazanie jego obrazu do systemu obiegu dokumentów. Po stworzeniu profili skanowania, mogą być one uruchamiane jednym kliknięciem, a najczęściej wykorzystywany profil przypisany do przycisku znajdującego się na panelu fi-65F, upraszczając w ten sposób cały proces przechwytywania.

PaperStream IP jest w pełni kompatybilny ze standardami TWAIN i ISIS. W sposób bardzo zaawansowany przetwarza obrazy, automatycznie wykorzystując takie narzędzia jak usuwanie szumów, usuwanie szablonu tła czy powiększanie znaków, aby uzyskać wyraźne, wysokiej jakości obrazy.

Więcej informacji na temat skanerów Fujitsu znaleźć można na stronie internetowej polskiego dystrybutora, firmy Alstor.


© Alstor sp.j. 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Znaki towarowe, informacje, nazwy lub logo są własnością ich prawnych właścicieli.