Nowość Fujitsu: 10-krotnie szybszy skaner sieciowy N7100

Opublikowano 13 kwietnia 2015

Firma Fujitsu wprowadziła na rynek nowy, niezwykle wydajny skaner sieciowy N7100. Wyposażono go w udoskonaloną jednostkę CPU i procesor GI, które przyspieszają proces przetwarzania obrazu aż 10-krotnie w porównaniu z jego poprzednikiem, modelem N1800. Umożliwia to natychmiastowy podgląd skanowanych obrazów, a także znacznie skraca czas oczekiwania. Nowy mechanizm pobierania papieru zapobiega zacinaniu się kartek i pilnuje, aby nie doszło do podwójnego pobrania.

fiN7100Skaner N7100 oferuje także zautomatyzowane funkcje korekty obrazu z technologią PaperStream oraz porty USB do podłączenia klawiatury lub czytnika kart dostępu. Skaner N7100 jest samodzielną stacją skanującą i nie wymaga komputera do wykonywania codziennych operacji. Dzięki narzędziu dla administratorów, wiele skanerów może być monitorowane i zarządzane z jednego miejsca. Ponadto duży ekran dotykowy zapewnia łatwy dostęp do profili skanowania, co gwarantuje płynną integrację z procesami biznesowymi.

Najnowszy sieciowy skaner Fujitsu to:

  • 10-krotnie szybsze przetwarzanie obrazów, które pozwala uniknąć tworzenia się kolejki i umożliwia natychmiastowy podgląd skanowanych obrazów
  • Nowy system separacji kartek gwarantujący skuteczne, bezproblemowe pobieranie papieru
  • Technologia korekty obrazu PaperStream, porty USB i zestaw narzędzi SDK ułatwiające integrację z procesami biznesowymi

Czas skanowania skrócony o połowę

Fujitsu N7100 ma udoskonaloną jednostkę CPU z procesorem GI, dzięki którym przetwarzanie obrazu odbywa się 10 razy szybciej niż w przypadku jego poprzednika, N1800. Umożliwia to natychmiastowy podgląd skanowanych plików i zapobiega powstawaniu kolejki. N7100 skanuje papierowe dokumenty z szybkością 25 stron na minutę, czyli 50 obrazów na minutę (A4, kolor, dwustronnie, 300 dpi), eliminując tym samym opóźnienia, które cechują wiele skanerów sieciowych dostępnych obecnie na rynku. Skraca to całkowity czas skanowania o ok. 50%, sprawiając, że Fujitsu N7100 staje się wiodącym produktem w swojej klasie.

Aktywny system pobierania papieru

N7100 korzysta z aktywnego systemu pobierania papieru opartego na technologii rolki separującej Fujitsu. Ten dostosowany do wymagań grup roboczych system skutecznie oddziela kartki o różnej grubości (40 – 209 g/m²), a nawet plastikowe karty.

Zwiększona wydajność procesów biznesowych

N7100 wyposażono w funkcje oprogramowania PaperStream, które jest dostępne pośród wszystkich skanerów Fujitsu fi Series, gwarantujące szybkie skanowanie, przetwarzanie i ulepszanie obrazu. Ponadto skaner N7100 ma dwa porty USB do podłączenia urządzeń peryferyjnych, np. klawiatury lub czytnika kart dostępu
(z pomocą zestawu narzędzi dla programistów SDK).

„Popyt na skanery sieciowe ciągle rośnie” – mówi Mike Nelson, wiceprezes PFU Imaging Solutions Europe Ltd, spółki zależnej Fujitsu. – „Skaner N7100 został stworzony na bazie sukcesu i sprawdzonej koncepcji modelu N1800, oferując dużym i małym firmom nowe, znacznie ulepszone funkcje”.

“Wystarczy jedno wciśnięcie przycisku, aby skanować, zapisywać i przesyłać dane bez pośrednictwa komputera. Z kolei zwiększona szybkość przetwarzania obrazu znacznie skraca czas oczekiwania” – wyjaśnia Klaus Schulz, Manager Product Marketing EMEA w PFU Imaging Solutions Europe Ltd.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Ponieważ skaner N7100 jest przeznaczony dla grup roboczych i korzysta z niego wielu pracowników, oferuje on funkcje bezpieczeństwa takie, jak uwierzytelnianie loginem, szyfrowanie, automatyczne usuwanie tymczasowych danych i bezpieczne przywracanie ustawień do fabrycznych, które nie zostawia żadnych śladów starych danych użytkownika.
W zestawie ze skanerem N7100 znajduje się oprogramowanie Network Scanner Admin oraz Scanner Central Admin Console do scentralizowanego zarządzania. Daje to administratorom dostęp do pojedynczych skanerów w sieci, a także pozwala połączyć się z centralnym serwerem w celu skonfigurowania i zarządzania wszystkimi skanerami N7100 jednocześnie.

Skaner N7100 wejdzie do sprzedaży w kwietniu 2015 roku. Zalecana cena detaliczna to 1650 € (2149 $) plus VAT.

© Alstor sp. z o.o. 2023. Wszystkie prawa zastrzeżone. Znaki towarowe, informacje, nazwy lub logo są własnością ich prawnych właścicieli.