Nowe skanery do dokumentów Fujitsu fi-7460 i fi-7480

Opublikowano 22 marca 2016

Fujitsu wprowadza do sprzedaży dwa kompaktowe skanery z automatycznym podajnikiem dokumentów (ADF) – fi-7460 i fi-7480. Oba modele są wyposażone w bogaty zestaw przydatnych funkcji i stanowią doskonałe rozwiązanie dla firm, które potrzebują uniwersalnego skanera zdolnego do obsługi różnych ilości i rodzajów dokumentów. Skanery fi-7460 i fi-7480 oferują szybkość skanowania 60 lub 80 arkuszy na minutę (120 lub 160 obrazów w rozmiarze A4, dwustronnie, poziomo, w kolorze, rozdzielczość 300 dpi) i korzystają z najlepszej technologii przetwarzania dokumentów w swojej klasie.

Wydajne i kompaktowe

Modele fi-7460 i fi-7480 potrafią zeskanować odpowiednio do 9 i 12 tysięcy stron dziennie, dlatego doskonale nadają się do większości zadań biurowych (np. do skanowania dużej liczby standardowych dokumentów lub wielu różnych rodzajów dokumentów). Oba skanery mają 380 mm długości i 209 mm szerokości, dzięki czemu zajmują wyjątkowo mało miejsca na biurku i stanowią najbardziej kompaktowe urządzenia w swojej klasie.

fi7480_front_anypaperseteZaawansowane funkcje ochrony papieru

Niezawodny mechanizm pobierania papieru gwarantuje ochronę dokumentów podczas całego procesu skanowania. Nowa funkcja  zapobiegająca obracaniu się arkuszy w podajniku ADF oraz akustyczne czujniki zapobiegają uszkodzeniu nawet bardzo delikatnych dokumentów, a specjalne rolki skanera separują kartki, aby nie dopuścić do zacięcia papieru. Tryb podawania ręcznego umożliwia skanowanie grubych, wielowarstwowych dokumentów, w tym zamkniętych kopert i dokumentów o gramaturze do 413 g/m². Prowadnice podajnika można ustawiać niezależnie, dopasowując je do szerokości dokumentu, aby skutecznie skanować pliki dokumentów w różnych rozmiarach. Skanery wykorzystują nowy mechanizm transportu i wyrzucania papieru na tacę odbiornika. Ostatnia faza wyjścia papieru ze skanera jest niezależnie sterowana, dzięki czemu dokumenty układane są równiutko na tacy odbiorczej. Łatwo dostępna dźwigienka pozwala na przejście do ręcznego trybu podawania pozwalając na przetwarzanie pojedynczych arkuszy, a nawet kopert.

Obsługa różnych rodzajów dokumentów

Modele fi-7460 i fi-7480 umożliwiają skanowanie dokumentów w rozmiarze od A8 do A3, złożonych dokumentów w rozmiarze A2 lub A1, plastikowych kart o grubości do 1,4 mm oraz dokumentów o długości do 5,5 metra. Ingerencja użytkownika w cały proces jest minimalna, a funkcja skanowania dokumentów mieszanych pozwala uniknąć uciążliwego sortowania wstępnego.

Konkurencyjne funkcje

Nowe skanery Fujitsu zostały zoptymalizowane pod kątem wydajności i gwarantują znaczną oszczędność czasu dzięki szybkiej gotowości skanera do pracy. Modele fi-7460 i fi-7480 wyposażono w technologie automatycznej korekcji obrazu, optymalnej obsługi papieru oraz inteligentnego skanowania wsadowego, które skracają i upraszczają każdy etap skanowania. Niski pobór mocy (42 W i 47 W) i tryb automatycznego oszczędzania energii pomagają zmniejszyć koszty utrzymania skanera i ograniczyć jego negatywny wpływ na środowisko naturalne. Wszystko to sprawia, że modele fi-7460 i fi-7480 zapewniają użytkownikom wyjątkowo wydajną pracę bez żadnych przerw czy zakłóceń.

Modele fi-7480 i fi-7460 to najbardziej kompaktowe skanery w swojej klasie, oferujące wszystkie sprawdzone funkcje znane z serii fi” – powiedział Mike Nelson, wiceprezes PFU (EMEA) Ltd., spółki zależnej Fujitsu. „Nowoczesny sprzęt i dołączone oprogramowanie PaperStream sprawiają, że fi-7480 i fi-7460 świetnie nadają się dla wszystkich klientów, którzy potrzebują wydajnego, niezawodnego rozwiązania do cyfrowego przetwarzania dokumentów”.

Niezakłócona przepustowość 60 lub 80 stron na minutę oraz funkcja zapisywania dokumentów do jednego cyfrowego pliku znacznie skraca proces skanowania. Modele fi-7480 i fi-7460 stanowią technologiczny przełom w dziedzinie wszechstronnych skanerów biurkowych, ponieważ zapewniają lepszą wydajność w konkurencyjnej cenie” – stwierdził Klaus Schulz, Manager Product Marketing EMEA w PFU (EMEA) Ltd.

Wysoka jakość obrazu dzięki oprogramowaniu PaperStream

Dołączone do skanerów z serii fi oprogramowanie PaperStream zapewnia wysoką jakość obrazów. Sterownik PaperStream IP przygotowuje zdigitalizowane dane do dalszego przetwarzania, np. optycznego rozpoznawania znaków (OCR), i łączy się z popularnymi aplikacjami skanującymi za pośrednictwem interfejsu TWAIN lub ISIS.
Z kolei PaperStream Capture umożliwia firmom zaplanowanie własnego obiegu dokumentów na każdym etapie (w tym skanowania wsadowego). Po zeskanowaniu dokumentów operator może weryfikować dane, zmienić ustawienia, zapisać obrazy do jednego pliku, zaindeksować i automatycznie przesłać dokumenty do lokalnych lub zdalnych repozytoriów, wprowadzić je do obiegu, wysłać do aplikacji biznesowych lub systemów ECM, a także zatrzymać i wznowić pracę. Dzięki tym funkcjom skanery fi-7480 i fi-7460 stanowią niewątpliwy atut w procesie cyfryzacji dokumentów.

Skanery fi-7460 i fi-7480 będą dostępne u dystrybutora skanerów Fujitsu w Polsce, firmie Alstor. Rekomendowane ceny detaliczne to 2199 £ (2995 €, 3699 $) plus VAT za model fi-7460 i 2935 £ (3995 €, 4999 $) plus VAT za model fi-7480.

Więcej informacji o ofercie skanerów Fujitsu znaleźć można na stronie Alstor.

© Alstor sp. z o.o. 2024. Wszystkie prawa zastrzeżone. Znaki towarowe, informacje, nazwy lub logo są własnością ich prawnych właścicieli.