Nowe rozwiązania Landesk – lepsza ochrona i jednolite zarządzanie urządzeniami końcowymi

Opublikowano 18 lutego 2016

Firma LANDESK ogłosiła wprowadzenie do sprzedaży pakietów oprogramowania LANDESK Management Suite 2016, LANDESK Security Suite 2016 oraz LANDESK Mobile Security Suite 2016. Nowe oprogramowanie zapewnia użytkownikom lepszą widoczność, skuteczniejszą ochronę oraz automatyzację i uproszczenie różnych procesów IT.

„Pakiety LANDESK Management Suite i LANDESK Security Suite stanowią kluczowy element naszej strategii biznesowej i technologicznej. Wykorzystywane w nich technologie nie tylko ułatwiają pracownikom IT zarządzanie urządzeniami w danym środowisku i zapewnienie ich ochrony, ale także dają dostęp do dużej ilości danych używanych w rozwiązaniach LANDESK do zarządzania usługami oraz zasobami IT” – powiedział Duane Newman, dyrektor ds. produktów firmy LANDESK. „Gwarantuje to doskonałą widoczność środowiska IT i pozwala na wprowadzanie potrzebnych zmian. Aktualizacje na rok 2016 poszerzają te możliwości, zapewniając m.in. natywną obsługę urządzeń mobilnych, poprawę dostępu i widoczności oraz sprawną automatyzację.”

Zarządzanie UEM

LANDESK Management Suite 2016 umożliwia użytkownikom jednolite zarządzanie urządzeniami końcowymi (Unified Endpoint Management, UEM). Dzięki temu firmy mogą swobodnie zarządzać urządzeniami mobilnymi, pakietami i przepływem pracy na urządzeniach PC, Mac, Linux, Chromebook i – po raz pierwszy – iOS i Android, a wszystko to przy pomocy jednego interfejsu i jednego serwera. W ten sposób można łatwo gromadzić dane dotyczące urządzeń, dokonać szybkiej oceny stanu środowiska i usprawnić przepływ pracy dzięki automatycznemu udostępnianiu odpowiedniego oprogramowania dla danej platformy.

Administratorzy systemu mogą z łatwością przypisywać zasady lub pakiety do konkretnych użytkowników lub grup użytkowników, a dzięki funkcjom zarządzania UEM każde urządzenie ma dostęp do potrzebnych aplikacji i jest odpowiednio skonfigurowane. Firmy, którym zależy na maksymalnej ochronie mogą zainstalować nowy pakiet oprogramowania LANDESK Mobile Security Suite jako wtyczkę do platformy UEM.

Nowe funkcjonalności platformy Workspaces

Firma LANDESK wprowadziła też ulepszenia i nowe funkcje do platformy Workspaces. Są one intuicyjne w obsłudze i tworzą przejrzysty, prosty interfejs użytkownika. Dzięki temu administratorzy mogą swobodnie i skutecznie zarządzać urządzeniami, nie przeszkadzając przy tym użytkownikom końcowym.

Ponadto pakiet oprogramowania Security Suite 2016 wprowadza LANDESK Workspaces dla administratorów bezpieczeństwa, co pozwala połączyć ochronę z operacjami IT. Security Suite 2016 pokazuje zabezpieczenia wszystkich urządzeń w sieci i pomaga ocenić, które luki bezpieczeństwa wymagają interwencji w pierwszej kolejności. Administratorzy mają także dobry wgląd w stan urządzeń, dzięki czemu widzą, co należy naprawić i które urządzenia są bardziej narażone na ataki.

Automatyczne wdrażanie projektów

Nowe funkcje LANDESK Management Suite 2016 oraz Security Suite 2016 pozwalają zautomatyzować proces wdrażania dużych i małych projektów, m.in. instalacji oprogramowania i wprowadzania poprawek (patching). W ten sposób można uprościć powtarzalny proces dystrybucji oprogramowania, zaczynając od małych grup pilotażowych, a kończąc na dystrybucji oprogramowania w całej firmie. Wbudowany diagram Gantta oraz zautomatyzowane wiadomości email poprawiają widoczność i upraszczają zarządzanie harmonogramami projektów za pomocą jednego narzędzia.

Bezpieczna, mobilna poczta email i przeglądarka oraz wrapping aplikacji

Pakiet LANDESK Mobile Security Suite oferuje kilka zaawansowanych technologii mobilnych, w tym bezpieczny email, który daje użytkownikom chroniony dostęp do poczty firmowej i załączników z prywatnych urządzeń mobilnych, korzystając z natywnego klienta poczty email dla każdego rodzaju urządzenia. Mobile Security Suite daje także bezpieczny dostęp do różnych treści (np. kalendarzy) za pośrednictwem wybranego przez użytkownika programu pocztowego.

Oprócz tego Mobile Security Suite oferuje application wrapping, czyli funkcję zarządzania aplikacjami mobilnymi, która pomaga zabezpieczyć natywne aplikacje firmy i związane z nimi dane przed wyciekiem lub złośliwym oprogramowaniem ze strony prywatnych aplikacji użytkowników końcowych. Możliwe jest też bezpieczne korzystanie z przeglądarki internetowej na urządzeniach mobilnych, w tym dostęp do wewnętrznych stron i sieci firmy bez konieczności dodatkowego logowania, wprowadzania hasła ani korzystania z połączenia VPN.

Więcej informacji o rozwiązaniach LANDESK do zarządzania urządzeniami końcowymi znajdziesz na stronie http://www.landesk.com/pl/solutions/unified-endpoint-management/.

Dystrybutorem rozwiązań Landesk w Polsce jest firma Alstor.

© Alstor sp. z o.o. 2024. Wszystkie prawa zastrzeżone. Znaki towarowe, informacje, nazwy lub logo są własnością ich prawnych właścicieli.