Nowe rozwiązania EIZO CuratOR na sale operacyjne

Opublikowano 20 października 2015

Niedawno firma EIZO poszerzyła swoją ofertę w zakresie rozwiązań na sale operacyjne o dwa nowe produkty: CuratOR Caliop oraz CuratOR Surgical Panels. CuratOR Caliop to oprogramowanie dające centralną kontrolę nad systemami zarządzania obrazem i umożliwiające integrację danych pacjentów, a CuratOR Surgical Panels to pojedynczo konfigurowalne konsole naścienne na sale operacyjne.

Press_Picture_Surgical_Panels_PR151013

Na nowoczesnej sali operacyjnej używa się wielu różnych urządzeń z różnymi interfejsami. Oprogramowanie CuratOR Caliop umożliwia szybką, płynną i bezproblemową współpracę między wszystkimi komponentami, oszczędzając w ten sposób pracy członkom zespołu chirurgicznego, którzy mają więcej czasu, by zająć się pacjentem. CuratOR Caliop składa się z dwóch funkcjonujących niezależnie od siebie elementów:

  • CuratOR Caliop vm: system zarządzania wideo, dzięki któremu użytkownik może z łatwością wybierać spośród podłączonych źródeł sygnału i przełączać się między urządzeniami wyjściowymi, takimi jak monitory czy sprzęt nagrywający. Technologia EIZO pozwala także na wyświetlanie wielu sygnałów wideo na jednym monitorze 8MP w różnych układach obrazu.
  • CuratOR Caliop doc: ułatwia dokumentację obrazu z wszystkich źródeł sygnału wideo obsługiwanych przez CuratOR Caliop w celach szkoleniowych, ubezpieczeniowych itp. Ponadto Caliop doc umożliwia jednoczesne nagrywanie do 8 sygnałów wideo wyświetlanych na monitorze EIZO 8MP.

Oba elementy CuratOR Caliop mają funkcje pulpitu, stopera oraz odliczania. Dodatkowa usługa o nazwie Caliop Connection pozwala połączyć oprogramowanie z infrastrukturą IT szpitala za pomocą DICOM.

Oprogramowanie CuratOR Caliop jest instalowane na zintegrowanym komputerze konsoli CuratOR Surgical Panel, która składa się z jednego lub kilku monitorów oraz elementów IT i zarządzania obrazem wideo. Kluczową cechą CuratOR Surgical Panel jest wyjątkowa elastyczność – ilość i wielkość monitorów, materiały, konfiguracje i akcesoria można dobrać specjalnie pod kątem indywidualnych potrzeb danej sali operacyjnej.

Obudowę konsoli wykonano z powlekanej proszkowo stali, a jej przód ze stali, szkła lub kombinacji obu. Kolor konsoli można wybrać z wzornika RAL, a montaż bez śrub gwarantuje jednolity, estetyczny wygląd. Do konsoli dołączone są silikonowa klawiatura oraz myszka, które ułatwiają wprowadzanie danych pacjenta i mogą być w pełni zdezynfekowane. Ponadto wbudowane monitory można skonfigurować tak, aby pozwalały na obsługę dotykową. Dostępne są również opcjonalne akcesoria takie jak czytniki kodów kreskowych, głośniki, zegary czy wskaźniki temperatury. Tak szerokie możliwości konfiguracji sprawiają, że CuratOR Surgical Panel da się dopasować do potrzeb dowolnej sali operacyjnej.

Więcej informacji na temat produktów EIZO znaleźć można na stronie: www.eizo.pl

© Alstor sp. z o.o. 2024. Wszystkie prawa zastrzeżone. Znaki towarowe, informacje, nazwy lub logo są własnością ich prawnych właścicieli.