Nowe NASy Infortrenda już wkrótce!

Opublikowano 14 stycznia 2013

Podczas zakończonych właśnie w LasVegas targów CES2013 Infortrend zaprezentował pięć nowych modeli z rodziny EonNAS Pro i EonNAS 1000. W nowych urządzeniach przeznaczonych na rynek SMB i SOHO zastosowano szereg technologii spotykanych w najbardziej zaawansowanych rozwiązaniach i zapewniających najwyższy stopień bezpieczeństwa, takich jak na przykład system plików ZFS.

 

Seria EonNAS x10 rozszerzona została o modele EonNAS Pro 210, 510 i 810 oraz EonNAS 1110 i 1210. Zastosowano w nich najnowszy procesor Intela i nowoczesne rozwiązania konstrukcyjne, co zwiększyło wydajność i zmniejszyło pobór energii w porównaniu do wcześniejszych modeli.

Produkty z serii x10 oferują doskonałą ochronę danych jednostkom z sektorów SMB i SOHO. Wbudowany system plików ZFS z hierarchicznym mechanizmem sum kontrolnych efektywnie wykrywa tzw. „ciche” uszkodzone danych i naprawia je automatycznie, zapewniając ich pełną integralność. Funkcjonalności takie jak „kopie migawkowe” czy replikacja, pozwalają użytkownikom w sposób efektywny chronić swoje dane przed potencjalnymi zagrożeniami.

„Infortrend jest dumny mogąc zaoferować szereg innowacyjnych i zaawansowanych rozwiązań pamięci masowych, najlepiej dostosowanych do potrzeb swoich klientów.” –  powiedział Tony Chy, Prezes Infortrend Corporation. „Dzięki całkowicie nowej konstrukcji, tych pięć rozwiązań z serii EonNAS x10 posiada możliwości urządzeń z klasy biznesowej, takich jak ZFS czy deduplikacja danych, co sprawia, że idealnie nadają się na rynki SMB czy SOHO, gdzie cena jest istotnym czynnikiem przy decyzjach zakupowych.”
W serii EonNAS x10 dostępne będą następujące modele:
EonNAS 210 – w obudowie typu „Tower”, z 2 kieszeniami na dyski i 2 portami USB 3.0
EonNAS 510 – w obudowie typu „Tower”, z 5 kieszeniami na dyski i 2 portami USB 3.0
EonNAS 810 – w obudowie typu „Tower”, z 8 kieszeniami na dyski i 2 portami USB 3.0
EonNAS 210 – w obudowie typu „rack” 1U, z 4 kieszeniami na dyski i 2 portami USB 3.0
EonNAS 210 – w obudowie typu „rack” 2U, z 8 kieszeniami na dyski i 2 portami USB 3.0

Nowe systemy pojawią się w ofercie Alstor, polskiego dystrybutora produktów Infortrend już w marcu.
Więcej informacji o macierzach i NASach Infortrend znaleźć można na stronie: http://www.eonnas.com/ oraz www.alstor.pl

© Alstor sp. z o.o. 2024. Wszystkie prawa zastrzeżone. Znaki towarowe, informacje, nazwy lub logo są własnością ich prawnych właścicieli.