Nowe macierze Nexsan™ E-Series V od Imation

Opublikowano 27 listopada 2013

W Alstor dostępne są już nowe modele macierzy Nexsan by Imation. Serię Nexsan™ E-Series™ V cechuje duża gęstość upakowania dysków, wyjątkowa niezawodność i wysoka przepustowość, gwarantująca wszechstronność zastosowania, również w bardzo wymagających aplikacjach. 

E60W obliczu rosnącego zapotrzebowania na przestrzeń dyskową oraz wzrostu kosztów zarządzania, urządzenia Nexsan E-Series V stanowią kompromis pomiędzy gęstością upakowania dysków i niezawodnością, oferując pojemność 240TB w obudowie 4U. W porównaniu do typowych macierzy zajmują jedną trzecią przestrzeni w szafie rack i pobierają mniej niż jedną trzecią energii, przy jednoczesnym obniżeniu zapotrzebowania na chłodzenie. Możliwe to jest dzięki technologii Nexsan AutoMAID™, która zmniejsza zużycie prądu do 87%, redukując koszty operacyjne i zwiększając całkowitą żywotność systemu.

Macierze E-Series V zaprojektowano z myślą o przedsiębiorstwach i organizacjach średniej wielkości, które zmagają się z problemem dynamicznie rosnącego zapotrzebowania  na pamięć masową. Zakres wykorzystania obejmuje systemy pamięci masowych Fibre Channel i/lub sieci SAN iSCSI; rozwiązania DAS (direct-attached storage) dla „big Data”.  Mogą być także bazą do dalszej rozbudowy wysoko skalowalnych systemów, w skład których wchodzą zunifikowane systemy Nexsan NST™ czy rozwiązania do archiwizacji z serii Nexsan Assureon™.

Macierze serii EV cechuje duża elastyczność – dostępne są 3 interfejsy: SAS, Fibre Channel i iSCSI, ponadto istnieje możliwość mieszania dysków o różnych pojemnościach i różnych typów (HDD czy SSD), optymalizując je do bieżących potrzeb – pod względem wydajności czy pojemności. Wykorzystanie technologii Active Drawer – systemu aktywnych szuflad – ułatwia wymianę dysków „na gorąco”, nie przerywając ich pracy, nawet w przypadku otwarcia szuflady .

Systemami można w prosty sposób zarządzać za pośrednictwem scentralizowanej konsoli wykorzystującej intuicyjny interfejs graficzny. Zaawansowane rozwiązania konstrukcyjne, takie jak zwiększona odporność na wibracje czy technologia aktywnego chłodzenia Cool Drive Technology™ kontrolująca poziom temperatury i zapobiegająca przegrzaniu dysków zwiększają niezawodność, eliminują przestoje i tym samym znacząco zwiększają dostępność systemu.

W macierzach serii E o symbolu VT wykorzystano kontroler o zaawansowanej konstrukcji, zawierający dedykowany hardware engine i tzw. „turbocharger„, który przyspiesza obliczanie RAID i podwaja wydajność zapisu sekwencyjnego w porównaniu do poprzedniej generacji systemów serii E.

Nowe macierze będą dostępne w następujących konfiguracjach:

  • Model E60VT (60 dysków w obudowie 4U, do 240 TB)
  • Model E48VT (48 dysków w obudowie 4U, do 192 TB)
  • Model E18VT (18 dysków w obudowie 2U, do 72 TB)

Urządzenia objęte są 3-letnią gwarancją z 24-godzinnym serwisem wymiany aktywnych komponentów w cenie. Dodatkowo, klienci którzy do końca roku dokonają zakupu macierzy serii E i EV otrzymają dodatkowe 2 lata gwarancji za darmo. Ceny systemów, w zależności od konfiguracji rozpoczynają się od 20.000 zł.

Więcej informacji na temat rozwiązań Nexsan znaleźć można na stronie internetowej polskiego dystrybutora, firmy Alstor.

© Alstor sp.j. 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Znaki towarowe, informacje, nazwy lub logo są własnością ich prawnych właścicieli.