Nowa wersja ExaGrid v5.0 obsłuży Oracle RMAN, Veeam SOBR i replikację do chmury AWS

Opublikowano 25 maja 2017

ExaGrid®, czołowy dostawca rozwiązań do backupu dyskowego z funkcją deduplikacji danych, wprowadza na rynek najnowszą wersję 5.0 oprogramowania urządzeń  ExaGrid. Nowością w tej wersji jest m.in. zaawansowana obsługa Oracle RMAN, Veem SOBR (Scale-Out Backup Repository) oraz replikacji do publicznej chmury AWS (Amazon Web Services), w celu odzyskiwania danych po awarii.

Dzięki ExaGrid v5.0 użytkownicy Oracle RMAN mogą korzystać z kanałów Oracle RMAN z maksymalnie 25 urządzeniami w skalowalnym systemie GRID. Partie danych są równolegle przesyłane do każdego urządzenia, co zwiększa wydajność i umożliwia równoważenie obciążeń – każda kolejna partia jest wysyłana na dostępne w danym momencie urządzenie. W przeciwieństwie do tradycyjnych urządzeń deduplikacyjnych wyposażonych w pojedynczy kontroler typu front-end oraz ewentualnie w dodatkowe półki dyskowe, każde urządzenie ExaGrid zawiera swój procesor, pamięć, porty sieciowe i dyski. Jeśli którekolwiek urządzenie w systemie GRID ulegnie awarii, kanały RMAN nadal będą przesyłać dane backupu do pozostałych. Tymczasem w tradycyjnych rozwiązaniach awaria kontrolera front-end oznaczałaby przerwanie całego procesu.

ExaGrid może obsłużyć łącznie do 1 PB danych z różnych źródeł lub z pojedynczej bazy danych. Unikalna strefa zapisu danych (landing zone) przechowuje najnowsze kopie zapasowe w niezdeduplikowanej postaci, umożliwiając błyskawiczne odzyskiwanie baz danych Oracle, podczas gdy wszystkie dane przechowywane długoterminowo znajdują się w repozytorium w postaci zdeduplikowanej.

„Szybkie tworzenie i odzyskiwanie kopii zapasowych stanowi duże wyzwanie dla administratorów baz danych Oracle” – powiedział Bill Andrews, dyrektor ExaGrid. „ExaGrid v5.0 to pierwsze rozwiązanie umożliwiające tworzenie kopii zapasowych z prędkością do 200 TB/godz. i szybkie odzyskiwanie danych dzięki połączeniu strefy zapisu, równoważenia obciążeń i trybu failover. Na rynku nie ma żadnego innego produktu, które oferuje tak praktyczne podejście”.

ExaGrid v5.0 obsługuje także SOBR Veeam, dzięki czemu używający go administratorzy mogą przekierowywać wszystkie zadania do jednego repozytorium złożonego z udziałów ExaGrid, automatyzując tym samym zarządzanie. Usprawniony zostaje też proces dodawania nowych urządzeń do systemu ExaGrid – wystarczyć dodać je do grupy w repozytorium Veeam. Połączenie Veeam SOBR i urządzeń w systemie GRID pozwala stworzyć zintegrowane, kompletne rozwiązanie backupu, przy pomocy którego administratorzy mogą wykorzystać zalety środowiska typu scale-out zarówno przy użytkowaniu, jak i przechowywaniu kopii zapasowych.

ExaGrid poszerza integrację z produktami Veeam, zapewniając niedoścignioną wydajność dla pakietu Always On Enterprise” – dodaje Bill Andrews. „W połączeniu z Veeam SOBR skalowalna architektura ExaGrid daje nieograniczone możliwości rozbudowy i likwiduje przeszkody, które niegdyś uniemożliwiały swobodny rozrost danych, zwłaszcza w dużych serwerowniach”.

Oprócz replikacji z jednej serwerowni do drugiej, która była możliwa już w poprzednich wersjach, ExaGrid v5.0 pozwala także replikować dane z systemów ExaGrid do chmury AWS. Zastosowanie wirtualnej maszyny ExaGrid umożliwia zachowanie wielu funkcji ExaGrid podczas replikacji, w tym wspólnego interfejsu użytkownika, szyfrowania oraz regulacji przepustowości. ExaGrid v5.0 obsługuje ponadto szyfrowanie nieaktywnych danych w chmurze AWS. Jeśli zajdzie potrzeba odzyskania danych po awarii, aplikacja backupu uruchomiona w chmurze AWS lub
w przeznaczonej do celów backupu serwerowni może przesłać żądanie do wirtualnej maszyny ExaGrid, aby przesłać odzyskane dane do dowolnej lokalizacji – np. innej serwerowni klienta, wynajętej serwerowni innego dostawcy, ExaGrid w chmurze hybrydowej, a teraz także do chmury publicznej.

ExaGrid v5.0 obsługuje nie tylko kanały Oracle RMAN, Veeam SOBR i chmurę AWS; wsparcie techniczne poszerzono też dla Veritas OST, tak aby urządzenia ExaGrid mogły stanowić docelową pamięć backupu dla serwerowych urządzeń NetBackup 5200 i 5300. Kompatybilność rozwiązań ExaGrid została potwierdzona oficjalnym certyfikatem Veritas. Obsługa ExaGrid obejmuje również wdrożenia Veritas NetBackup OST i serwery NetBackup działające na systemie IBM AIX.

W obliczu coraz poważniejszego zagrożenia cyberatakami nowa wersja ExaGrid oferuje jeszcze lepsze funkcje odzyskiwania danych i skuteczniejszą ochronę przed złośliwym oprogramowaniem typu ransomware.

  • Kompleksowa ochrona dostępu – Udziały ExaGrid dostępne wyłącznie z wyznaczonych serwerów
  • Opcja uwierzytelniania konta Windows przed udzieleniem dostępu
  • Zapora sieciowa i spersonalizowana dystrybucja Linuxa uruchamiająca tylko porty i usługi potrzebne do obsługi kopii zapasowych, graficznego interfejsu opartego na przeglądarce i replikacji między urządzeniami ExaGrid
  • Połączenia między serwerami ExaGrid zabezpieczone przed atakami za pomocą uwierzytelniania Kerberos
  • Przywracanie danych do 20 razy szybsze, niż w przypadku jakiegokolwiek innego urządzenia deduplikacyjnego (dzięki przechowywaniu najnowszej kopii zapasowej w niezdeduplikowanej postaci)

Sprzedaż ExaGrid z oprogramowaniem w wersji 5.0 rozpocznie się w maju 2017 r. Produkt dostępny jest w ofercie Alstor – jedynego dystrybutora w Polsce. Szczegóły na www.alstor.pl

ExaGrid jest zastrzeżonym znakiem towarowym ExaGrid Systems, Inc. Pozostałe znaki towarowe należą do swoich właścicieli.

© Alstor sp. z o.o. 2024. Wszystkie prawa zastrzeżone. Znaki towarowe, informacje, nazwy lub logo są własnością ich prawnych właścicieli.