Najnowsze modele Fujitsu wyznaczają nowe standardy w zakresie skanerów dokumentowych

Opublikowano 25 listopada 2013

W firmie Alstor, będącej dystrybutorem skanerów dokumentowych firmy Fujitsu pojawiły się najnowsze modele tego producenta: fi-7180, fi-7280, fi-7160 i fi-7260. Dzięki autorskiemu sterownikowi PaperStream IP i oprogramowaniu do optymalizacji obrazu o nazwie PaperStream Capture, jak również nowym rozwiązaniom konstrukcyjnym, po raz kolejny inżynierom z Fujitsu udało się osiągnąć wzrost wydajności i jakości generowanych obrazów.

fi-71xx_72xxNowe skanery mogą przetwarzać do 80 kartek (160 stron) na minutę (format A4, w kolorze, dwustronnie, przy rozdzielczości 300 dpi), lokując je wśród najszybszych skanerów desktop. Dostępne są modele tylko z podajnikiem automatycznym (fi-7180 i fi-7160) oraz dwa modele, które oprócz ADF posiadają również tzw. szybę (fi-7280, fi-7260). Zintegrowany z panelem operatora ekran LCD wyświetla użyteczne informacje, takie jak aktualne ustawienia skanera, status i licznik papieru.

Producent położył duży nacisk na efektywne wykorzystanie rozwiązań sprzętowych. Dlatego nowe modele dostarczane są z autorskim oprogramowaniem.

PaperStream IP to nowy sterownik skanerów dla modeli fi-7180, fi-7280, fi-7160 i fi-7260. Jest on w pełni kompatybilny ze standardami TWAIN i ISIS. PaperStream IP w sposób bardzo wyrafinowany przetwarza obrazy, automatyczne wykorzystując takie narzędzia jak usuwanie szumów, usuwanie szablonu tła czy powiększanie znaków, aby uzyskać wyjątkowo wyraźne, wysokiej jakości obrazy, gotowe do bezpośredniego zaimportowania do systemu workflow użytkownika. PaperStream IP ma intuicyjny, łatwy w obsłudze interfejs, z którego można korzystać w trybie Administratora lub Użytkownika, aby uprościć proces skanowania i zredukować błędy będące efektem czynnika ludzkiego. Dodatkowo, PaperStream IP ma tryb Assisted Scanning, który pozwala użytkownikowi samodzielnie ocenić i wybrać najbardziej odpowiedni wizualnie obraz z szeregu wyświetlonych stron, zamiast ręcznego dobierania parametrów skanowania jeden po drugim.

Natomiast PaperStream Capture jest łatwym obsłudze narzędziem do przechwytywania obrazów, które w prosty sposób pozwala stworzyć profile skanowania wsadów, zawierające wszelkie ustawienia i konfiguracje konieczne do kontroli procesu: od zeskanowania papierowego dokumentu po wygenerowanie i przekazanie jego obrazu do systemu obiegu dokumentów. Po stworzeniu profili skanowania wsadów, mogą być one uruchamiane jednym kliknięciem lub też przypisane do przycisków znajdujących się na panelu przednim, upraszczając w ten sposób cały proces przechwytywania.

Do zaawansowanych funkcji ochrony papieru znanych z poprzedniej generacji dodano kolejny mechanizm o nazwie iSOP (Intelligent Sonic Paper Protection). To czujnik akustyczny, który monitoruje proces podawania dokumentów. W przypadku wykrycia jakiegoś nietypowego dźwięku, natychmiast zatrzymuje skanowanie, chroniąc dokument przed uszkodzeniem.

Modele fi-7180, fi-7280, fi-7160 i fi-7260 posiadają narzędzia administracyjne Scanner Central Admin z funkcjami, które administratorzy systemu mogą wykorzystać do instalacji i zarządzania wieloma skanerami, monitorowania ich statusu czy aktualizacji sterowników lub oprogramowania z jednej lokalizacji. To udogodnienie w znaczący sposób zmniejsza koszty i zakres prac związanych z konfiguracją, obsługą i konserwacją wielu skanerów w jednej instytucji, jak również pozwala rozszerzyć sieć skanerów o kolejne lokalizacje.

Nowe skanery są już dostępne w ofercie Alstor. Objęte są roczną rękojmią. Dystrybutor oferuje również opcje serwisowe, które najbardziej odpowiadają potrzebom klientów. Czynności serwisowe przeprowadzane są w zgodzie ze standardem ISO9001 i ISO13485.

Więcej informacji na temat skanerów Fujitsu znaleźć można na stronie: http://www.alstor.pl/produkty/przetwarzanie-dokumentow/skanery-dokumentowe-fujitsu/

© Alstor sp.j. 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Znaki towarowe, informacje, nazwy lub logo są własnością ich prawnych właścicieli.