Najlepszy bezprzewodowy skaner do dokumentów Fujitsu – ScanSnap iX100

Opublikowano 15 września 2014

Fujitsu zaprezentowało następcę modelu ScanSnap S1100 – iX100. Jest to najlżejszy i najszybszy w swojej klasie bezprzewodowy skaner stworzony z myślą o różnorodnych zastosowaniach. Posiada wbudowany moduł Wi-Fi i akumulator litowo-jonowy. Umożliwia skanowanie bezpośrednio na urządzenia mobilne i komputer osobisty.

iX100_left_spath_A3read_facedown_eNajnowszy produkt z rodziny ScanSnap pozwala mobilnym pracownikom przechwytywać dokumenty bezpośrednio przez Wi-Fi do smartfonów, tabletów, komputerów PC i Mac, a także udostępniać dane w chmurze. ScanSnap iX100 waży zaledwie 400 gramów i skanuje z prędkością 5,2 sekundy na stronę (format A4, w kolorze, 200/300 dpi), co czyni z niego najszybsze urządzenie tej klasy dostępne obecnie na rynku. Dzięki ScanSnap iX100 profesjonaliści mogą osiągnąć najwyższą wydajność, bez względu na to, gdzie pracują.

„Coraz więcej ludzi pracuje poza środowiskiem biurowym, wobec czego urządzenia mobilne, takie jak tablety i smartfony stały się standardowym wyposażeniem dla większości profesjonalistów” – mówi Mike Nelson, wiceprezes PFU Imaging Solutions Europe Ltd. „ScanSnap iX100 to małe, niezawodne urządzenie, które znacznie podnosi wydajność mobilnych pracowników”.

„Bez przerwy poszerzamy ofertę rodziny skanerów ScanSnap, wychodząc naprzeciw obecnym i przyszłym potrzebom naszych klientów” – dodaje Klaus Schulz, Product Manager PFU Imaging Solutions Europe Ltd w rejonie EMEA. „Mobilni pracownicy mogą teraz przechwytywać dokumenty, wizytówki i paragony korzystając z Wi-Fi, nie martwiąc się o infrastrukturę sieciową czy kable”.

Nieograniczone możliwości wykorzystania

Łączność Wi-Fi i wbudowany akumulator litowo-jonowy dają szerokie możliwości przenośnego skanowania dokumentów. Dzięki ScanSnap iX100 mobilni pracownicy mogą wykonywać swoje zadania w dowolnym miejscu. Wydajny procesor GI generuje wyretuszowane, cyfrowe obrazy wysokiej jakości z dowolnego dokumentu, zapisywane później w formacie JPEG, PDF, PDF z funkcją wyszukiwania lub jako plik Word, Excel albo PowerPoint z możliwością edycji.

Te zalety sprawiają, że ScanSnap iX100 jest najczęściej wybieranym skanerem agentów ubezpieczeniowych, handlowców, inspektorów, prawników i innych profesjonalistów, którzy chcą skanować dokumenty poza biurem.

Automatyczna adaptacja w środowisku sieciowym

Wbudowane Wi-Fi automatycznie wykrywa środowisko sieciowe w domu, firmie lub w podróży i podłącza się do niego, jednocześnie pozwalając na łatwe przełączanie między sieciami. Możliwe jest też bezprzewodowe skanowanie bezpośrednio na urządzenie z systemem Android lub iOS, nawet bez punktu dostępu Wi-Fi.

  • W domu: połączenie przez punkt dostępu domowego routera
  • W pracy: połączenie przez zabezpieczoną sieć Wi-Fi
  • W podróży: połączenie w trybie ad hoc bez punktu dostępu

Nowe funkcje gwarantują nową wydajność

Dwie zaawansowane funkcje pozwalają skrócić czas skanowania i zwiększyć wydajność mobilnych pracowników.

  • Dual Scan: ta funkcja pozwala na skanowanie dwóch małych dokumentów (np. paragonów czy wizytówek) jednocześnie. ScanSnap iX100 potrafi automatycznie rozpoznać rozmiar papieru.
  • Automatyczne łączenie dokumentów zajmujących dwie strony: cyfryzacja dokumentów w rozmiarze do A3 włącznie możliwa jest bez użycia arkusza kolportacyjnego. Wystarczy złożyć dokument na pół, a po skanowaniu ScanSnap iX100 automatycznie go złączy np. wykres znajdujący się na stronie A3, zgiętej w pół.

Fujitsu ScanSnap iX100 jest kompatybilny z systemami operacyjnymi Windows, Mac, Android i iOS. Po pełnym naładowaniu pozwala na zeskanowanie do 260 stron (A4, w kolorze, jednostronnie, 300 dpi). Do skanera dołączony jest kompletny pakiet oprogramowania do komputera PC i Mac, w skład którego wchodzą ScanSnap Manager, ScanSnap Organizer, CardMinder oraz ABBYY FineReader dla ScanSnap i Scan dla Microsoft SharePoint (tylko dla komputerów PC). Aplikacja ScanSnap Connect dostępna jest do ściągnięcia za darmo w sklepie Google Play dla użytkowników Androida, w Amazon Appstore dla użytkowników Kindle’a i w iTunes dla użytkowników iOS. Skaner jest już dostępny w sprzedaży. Zalecana cena detaliczna to 183 GBP (229 EUR, 297 USD) plus VAT.

Nowy model promowany przez konkurs na „selfie”

Wprowadzeniu ScanSnap iX100 towarzyszy organizowany przez Fujitsu konkurs na „selfie”, odbywający się między 9 września a 20 grudnia 2014. Klienci, którzy w tym czasie kupią ScanSnap iX100 i zrobią sobie zdjęcie pokazujące, jak korzystają z nowego skanera w zabawnej lub nietypowej sytuacji, mogą zgłosić je do konkursu, aby wygrać nowoczesny tablet Fujitsu.

Więcej informacji na temat nowego modelu znaleźć można na stronie dystrybutora, firmy Alstor.

Linki do klipów video:

© Alstor sp. z o.o. 2023. Wszystkie prawa zastrzeżone. Znaki towarowe, informacje, nazwy lub logo są własnością ich prawnych właścicieli.