Monitor EIZO z odświeżaniem 240 Hz do wyświetlania obrazów satelitarnych

Opublikowano 24 września 2013

EIZO wprowadza do oferty kolorowy monitor LCD DuraVision FDF2405W o przekątnej 23,5” do wyświetlania obrazów satelitarnych. Dzięki wysokiej częstotliwości odświeżania 240Hz monitor DuraVision FDF2405W zmniejsza rozmycia i opóźnienia w wyświetlaniu obrazu.

DuraVision_FDF2405WDuraVision FDF 2405W konwertuje sygnały wejściowe 120 Hz do 240 Hz, podwajając liczbę wyświetlanych klatek. Efektem tego jest ostrzejszy, doskonale widoczny obraz, o zredukowanych rozmyciach powstających zazwyczaj przy zmianie zawartości kolejnych klatek. Przyczynia się to do wyeliminowania zmęczenia oczu, występującego podczas oglądania ruchomych obrazów.

DuraVision FDF2405W jest wyposażony w opatentowany przez EIZO układ stabilizujący poziom jasności ekranu w ciągu kilku minut po uruchomieniu monitora lub wyjściu z trybu czuwania. Dodatkowo funkcja Digital Uniformity Equalizer zapewnia równomierność podświetlenia i koloru, co zwykle jest trudne do osiągnięcia ze względu na konstrukcję matryc monitorów LCD. Wykorzystywana technologia przeciwdziała wahaniom jasności i chrominancji, zapewniając wyrównany i stabilny obraz.

Dzięki zastosowaniu technologii 3D LUT wyświetlane kolory dobierane są indywidualnie z trójwymiarowej tabeli RGB. Poprawia to addytywne mieszanie kolorów przez monitor, czyli kluczowy wyznacznik jego zdolności do wyświetlania neutralnych odcieni szarości na zdjęciach satelitarnych.

DuraVision FDF2405W obsługuje gammę EPD (Equal Probability of Detection), zdefiniowaną przez United States National Geospatial Intelligence Agency (Amerykańska Narodowa Agencja Wywiadu Geoprzestrzennego). Dzięki temu, monitor wyraźniej wyświetla subtelne różnice odcieni w nierozpoznanych obszarach obrazów satelitarnych i zdjęć lotniczych. Tryb EPD zapewnia, że każdy stopień gradientu między czernią a bielą może być wykryty, co ułatwia wykrycie obiektów i detali, które w innym przypadku byłyby trudne do zauważenia.

DuraVision FDF2405W został wyposażony w 3-pinowe złącze mini-DIN, poprzez które generowany jest 120 Hz sygnał synchronizacyjny. Dzięki niemu, monitor może wyświetlać obrazy 3D przy użyciu systemu active shutter 3D.

FDF2405W ma szerokie kąty widzenia 176°, zapewniające użytkownikom tylko minimalne zmiany koloru, podczas patrzenia na monitor pod znacznym kątem. Wysoki współczynnik kontrastu 5000:1 w połączeniu z maksymalną jasnością 350 cd/m2 zapewniają doskonałą widoczność wyświetlanych na ekranie obrazów. Matowy panel rozprasza odbite światło, zapobiegając powstawaniu drażniących refleksów. Gwarantuje to dobrą widoczność nawet w warunkach jasnego oświetlenia.

Monitor będzie dostępny w sprzedaży na zamówienie od października.

© Alstor sp. z o.o. 2024. Wszystkie prawa zastrzeżone. Znaki towarowe, informacje, nazwy lub logo są własnością ich prawnych właścicieli.