„Magiczna kostka” Celluon

Opublikowano 20 października 2011

W ofercie Alstor pojawił się kolejny nowy produkt. Magic Cube firmy Celluon to laserowa klawiatura i mysz „w jednym”. Jej twórcy wyszli naprzeciw potrzebom osób, które często korzystają z urządzeń mobilnych, takich jak smartfony czy tablety, ale dla których korzystanie z miniaturowej lub dotykowej klawiatury jest problematyczne. Magic Cube wyświetla na dowolnej nieprzezroczystej powierzchni pełnowymiarową klawiaturę. Układ klawiszy przekazywany jest poprzez niewidzialną warstwę podczerwieni połączoną z czujnikiem optycznym.

Zasada działania jest prosta, kiedy użytkownik dotyka klawisza na wyświetlonej klawiaturze, warstwa podczerwieni zostaje „przerwana”. Powoduje to wychwycenie refleksji UV przez czujnik w trzech wymiarach, poprzez system umożliwiający przypisanie koordynatów do poszczególnych znaków na klawiaturze.

Magic Cube™ jest w pełni kompaktowym i wszechstronnym produktem. Może być podłączony do urządzeń posiadających Bluetooth, włącznie z najnowszymi modelami iPhone, iPad, smartfonów Android oraz Blackberry. Można ją również podłączyć w trybie plug-and-play do komputerów z systemem operacyjnym Windows. Po naciśnięciu jednego przełącznika, „magiczna kostka” gotowa jest do parowania z urządzeniem przenośnym.

O firmie Celluon
Celluon to niekwestionowany prekursor w dziedzinie projekcyjnych rozwiązań do urządzeń przenośnych. Firma ma swoją siedzibę w Seulu (Korea Płd.). Cellulon ma duży udział w badaniach
i rozwoju procesów takich, jak produkcja laserowych klawiatur oraz produktów wykorzystujących technologię 3D Electronic Perception Technology (EPT). Technologia ta jest chroniona patentem obowiązującym na Tereni Unii Europejskiej, USA i w głównych krajach azjatyckich.  Celluon kontynuuje prace rozwojowe nad funkcjonalnością i wyglądem swojej klawiatury laserowej, wyznaczając coraz to nowe standardy. Ciągle rozwijająca się firma Celluon jest niezaprzeczalnie światowym liderem w dziedzinie tego typu technologii.

© Alstor sp.j. 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Znaki towarowe, informacje, nazwy lub logo są własnością ich prawnych właścicieli.