Landesk łączy się z HEAT Softaware pod wspólną nazwą Ivanti

Opublikowano 10 lutego 2017

Grupa kapitałowa Clearlake Capital ogłosiła przejęcie LANDESK Software i połączenie go z firmą Heat Software pod wspólną nazwą Ivanti

Ivanti zatrudnia ponad 1,6 tys. pracowników w 23 krajach i obsługuje ponad 22 tys. klientów z różnych branż, oferując im zintegrowane rozwiązania IT do ochrony danych i zasobów. Połączenie wiedzy i doświadczenia dwóch czołowych producentów wzmacnia portfolio specjalistycznych produktów i usług firmy, ugruntowując pozycję rynkową Ivanti jako producenta, który jest w stanie wyjść naprzeciw wszystkim, nawet najbardziej zróżnicowanym potrzebom IT swoich klientów.

„To ważny punkt zwrotny w historii naszej firmy” – skomentował Steve Daly, dyrektor generalny Ivanti. „Z przyjemnością prezentujemy się na rynku pod nową nazwą, ale z niezmienioną misją, którą jest pomaganie naszym klientom w tworzeniu bezpiecznego, wydajnego środowiska IT”.

Fuzja LANDESK i Heat Software pozwoli usprawnić rozwiązania UEM, umocnić pozycję Ivanti na rynku ochrony urządzeń końcowych i korzystać z prężnie rozwijającej się platformy do zarządzania usługami SaaS. Nowa oferta będzie lepiej odpowiadać potrzebom użytkowników, ułatwiając im obsługę złożonych środowisk IT i przeniesienie usług do chmury.

„Ochrona zasobów IT stanowi nie lada wyzwanie” – powiedział Duncan Brown, dyrektor ds. badań w IDC. „Nie warto dodatkowo utrudniać sobie zadania oddzielając operacje IT od operacji związanych z bezpieczeństwem. W większości firm najlepszym rozwiązaniem jest zarządzanie nimi z jednej wspólnej konsoli. Połączenie LANDESK i Heat Software to bardzo sensowne posunięcie, ponieważ obie firmy są liderami w dziedzinie IT i dysponują zintegrowanymi rozwiązaniami bezpieczeństwa. Obsługiwane przez nie kanały i regiony niemal się nie pokrywają, co daje duże możliwości synergii”.

Dzięki nowo nabytemu zapleczu Ivanti będzie w stanie oferować swoim klientom jeszcze szerszy zakres profesjonalnych rozwiązań do zarządzania i ochrony środowisk IT.

Szczegółowe informacje o ofercie Ivanti znajdziesz na stronie www.ivanti.com

Szczegółowe informacje o rebrandingu firmy znajdziesz na stronie Ivanti FAQ.

© Alstor sp.j. 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Znaki towarowe, informacje, nazwy lub logo są własnością ich prawnych właścicieli.