Infortrend zapowiada wsparcie dla dysków twardych HGST o pojemności 4 TB

Opublikowano 5 października 2012

Firma Infortrend®poinformowała, że pełna linia jej rozwiązań pamięci masowej, w tym rodziny ESVA, EonStor DS i EonNAS, obsługuje obecnie dyski twarde HGST o pojemności 4 TB. Obsługa dysków HGST 4TB Ultrastar™ 7K4000 we wszystkich rozwiązaniach pamięciowych Infortrend pozwala małym i średnim firmom oraz dużym przedsiębiorstwom efektywniej skalować systemy i zarządzać rosnącą ilością danych.

Badania rynkowe pokazują, że zarówno firmy MŚP, jak i korporacje nadal zmagają się z szybko rosnącą ilością danych. Postęp technologiczny oraz rosnący popyt na duże zbiory danych, takie jak treści Full HD, przekładają się na wysokie wymagania w zakresie pamięci masowej. Problemem staje się przechowywanie dużej ilości danych przy zachowaniu wysokiej wydajności. Aby sprostać temu wyzwaniu i efektywniej zarządzać informacjami, firmy potrzebują bardziej skalowalnej i ekonomicznej pamięci masowej. Rozwiązaniem są systemy pamięciowe obsługujące dyski twarde o pojemności 4 TB.

Thomas Kao, dyrektor ds. planowania produktów w firmie Infortrend wyjaśnił: „Czysta pojemność pozostaje jednym z kluczowych kryteriów dla podmiotów kupujących systemy pamięciowe. Dzięki ścisłej współpracy z czołowymi dostawcami dysków twardych, takimi jak HGST, Infortrend jest jednym z pierwszych producentów systemów pamięciowych, który oferuje obsługę dysków 4TB. Pozwala to klientom przechowywać więcej danych w tej samej przestrzeni”.

Brendan Collins, wiceprezes ds. marketingu produktów w HGST, powiedział: „HGST jest liderem w dziedzinie dysków twardych klasy korporacyjnej. Teraz nasze dyski Ultrastar o pojemności 4 TB są wspierane przez rozwiązania Infortrend. Firma ta wykorzystuje swoją pozycję na rynkach systemów klasy podstawowej i średniej, aby więcej przedsiębiorstw mogło przechowywać rosnącą ilość danych bez fizycznej rozbudowy systemów pamięciowych”.

Rodzina Infortrend ESVA obejmuje systemy pamięciowe, w których wykorzystano wirtualizację i technologie skalowania poziomego. Linia produktów EonStor DS to rozwiązania pamięciowe klasy podstawowej przeznaczone do środowisk SAN i DAS, które oferują kompleksową ochronę danych za przystępną cenę. Rodzina EonNAS składa się ze zunifikowanych systemów pamięci masowej, które obsługują zarówno aplikacje plikowe, jak i blokowe.

© Alstor sp. z o.o. 2023. Wszystkie prawa zastrzeżone. Znaki towarowe, informacje, nazwy lub logo są własnością ich prawnych właścicieli.