Infortrend oferuje technologię deduplikacji danych w pamięciach masowych EonNAS

Opublikowano 4 listopada 2011

WARSZAWA, 25 października 2011 r.–Firma Infortrend®(Public TPE: 2495), ekspert w dziedzinie sieciowych pamięci masowych, wprowadziła technologię deduplikacji danych do swoich zunifikowanych rozwiązań pamięciowych EonNAS. Deduplikacja pomoże korporacjom średniej wielkości oraz firmom z sektora SMB zoptymalizować wykorzystanie przestrzeni dyskowej poprzez eliminację nadmiarowych kopii tych samych danych, a w rezultacie znacznie obniżyć koszty pamięci masowej.

Blokowa technologia deduplikacji danych w locie wykonuje obliczenia w momencie, kiedy każdy nowy blok danych trafia do systemu EonNAS. Kiedy system wykrywa, że na woluminie znajduje się już identyczny blok, odrzuca nowy i tworzy tylko wskaźnik do istniejącego.

Oszczędność pamięci masowej dzięki deduplikacji zależy od zastosowania oraz od typu danych. Ogólnie rzecz biorąc, deduplikacja pomaga użytkownikom EonNAS osiągnąć oszczędności rzędu 90 proc. w zastosowaniach związanych z kopiami zapasowymi, 70 proc. w środowiskach wirtualizacji i 40 proc. w przypadku typowych plików biurowych.

Ograniczenie kosztów związane z deduplikacją danych wpływa na wiele aspektów działalności centrum danych. Jeśli firma efektywniej przechowuje dane w systemach pamięciowych, rośnie zwrot z inwestycji w pamięć masową. Ponadto jeśli firma lepiej wykorzystuje zasoby i potrzebuje mniej urządzeń do przechowywania danych, może ograniczyć zajmowaną przez nie powierzchnię, a także wymagania w zakresie zasilania i chłodzenia.

Thomas Kao, dyrektor ds. planowania produktów w firmie Infortrend, powiedział: „Deduplikacja oferuje oczywiste korzyści: pozwala przechowywać więcej danych w systemach pamięciowych i używać ich znacznie dłużej niż w rozwiązaniach, które nie eliminują nadmiarowych danych.

Te zalety, w połączeniu z faktem, że nowa technologia jest dostępna bez dodatkowych kosztów, jeszcze bardziej zwiększają opłacalność naszych systemów EonNAS i umacniają je na pozycji jednego z najlepszych rozwiązań pamięciowych NAS, jakie jest obecnie dostępne na rynku”.

EonNAS oferuje użytkownikom zunifikowaną platformę pamięciową, która jednocześnie obsługuje aplikacje plikowe oraz blokowe; oferuje łatwe zarządzanie, wysoką dostępność, elastyczną skalowalność oraz konkurencyjny stosunek ceny do wydajności. EonNAS pomaga korporacjom średniej wielkości oraz małym i średnim firmom efektywnie spełniać zróżnicowane, zmieniające się wymagania w zakresie przechowywania danych — bez przekraczania budżetu.

Technologia deduplikacji danych jest obecnie dostępna w serii EonNAS 3000 i będzie zintegrowana z przyszłymi systemami EonNAS. Więcej informacji można uzyskać na stronie www.infortrend.com.

O firmie Infotrend

Założona w 1993 roku, Infortrend Corporation (Public TPE:2495) jest wiodącym dostawcą systemów pamięci masowej, koncentrującym się na wysokiej jakości, niezawodności i wartościach. Wykorzystując wiedzę technologiczną, rozwiązania pamięci masowej Infortrend są szeroko stosowane przez wiele przedsiębiorstw w różnych sektorach gospodarki. W ofercie firmy znajdują się takie rodziny produktów jak ESVA, EonStor DS, EonStor and EonNAS. Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej: www.infortrend.com

© Alstor sp. z o.o. 2024. Wszystkie prawa zastrzeżone. Znaki towarowe, informacje, nazwy lub logo są własnością ich prawnych właścicieli.