INFORTREND – macierze „szyte na miarę”

Opublikowano 2 lipca 2014

Infortrend wprowadza do sprzedaży nową linię systemów RAID. Seria EonStor DS 1000 stworzona została z myślą o użytkownikach z sektora SMB. Produkty oferowane będą w wielu konfiguracjach, umożliwiając wybór rozwiązania najbardziej odpowiadającego bieżącym potrzebom firmy. Cechą charakterystyczną nowej linii jest wyjątkowa niezawodność i bezpieczeństwo danych.

OLYMPUS DIGITAL CAMERANiezwykłą niezawodność, systemy EonStor DS 1000 zawdzięczają zastosowaniu wytrzymałych superkondensatorów, zapewniających stabilne działanie i nieprzerwaną pracę w długim okresie czasu. Nowe rozwiązanie oparte na zaawansowanych superkondensatorach dołączyło do modułów pamięci flash i modułów podtrzymywania bateryjnego (BBU), które mają zapewnić wysoką dostępność i ciągłość danych w przypadku awarii zasilania. Natomiast w celu usprawnienia zadań backupu, klienci również mają dostęp do kopii migawkowych, kopii / obrazów wolumenów, jak również opcjonalnej zdalnej replikacji.

Systemy EonStor DS 1000 oferują do 380,000 IOPS (operacji wejścia/wyjścia na sekundę), przepustowość odczytu do 5,500MB/s, a zapisu do 1,900MB/s. Pod względem wydajności, nowe rozwiązania „biją na głowę” modele starszej generacji, takie jak na przykład EonStor DS G6. Dzięki automatycznej funkcji storage tiering i zastosowaniu dysków SSD, jeszcze bardziej można zwiększyć wydajność, jak i wykorzystanie zasobów macierzy.

Nowe produkty to doskonała alternatywa dla przedsiębiorstw z sektora SMB – oferowane są rozwiązania precyzyjnie dostosowane do rzeczywistych potrzeb i dostępnych budżetów, zamiast sztywnych konfiguracji. Systemy posiadają wbudowane złącze iSCSI i dodatkowo obsługują hybrydowe interfejsy, zwiększając kompatybilność. Oprócz portu iSCSI 1Gb/s lub 10Gb/s, użytkownicy mają do wyboru interfejs Fibre Channel 8Gb/s lub 16Gb/s oraz SAS 6Gb/s.

“Systemy EonStor DS 1000 oferują przedsiębiorstwom z sektora SMB wygodną przestrzeń do przechowywania danych. Niezawodne, wydajne i elastyczne, stanowią przystępną cenowo alternatywę w obliczu rozwoju przedsiębiorstwa.”- komentuje Thomas Kao, Starszy Dyrektor Planowania Produkcji w Infortrend.

Dostępne obecnie systemy EonStor DS 1012/1016 mają odpowiednio 12 i 16 kieszeni na dyski.
W najbliższych miesiącach pojawią się kolejne modele z 48 i 60 kieszeniami i charakteryzujące się gęstym upakowaniem danych. Szczegółowe informacje na temat macierzy EonStor DS 1000 znaleźć można na stronie producenta.

ESDS 1012_right_300dpi

© Alstor sp. z o.o. 2022. Wszystkie prawa zastrzeżone. Znaki towarowe, informacje, nazwy lub logo są własnością ich prawnych właścicieli.