Fujitsu ScanSnap SV600 – nowa perspektywa skanowania

Opublikowano 5 września 2013

W ofercie Fujitsu pojawił się  kolejny skaner dokumentowy z serii ScanSnap. Nowy model doskonale wpisuje się w koncepcję tej linii: „łatwo, szybko i kompaktowo”. Jednak tym razem, konstruktorzy postawili na całkowicie nową funkcjonalność. SV600 posiada głowicę skanującą umieszczoną na statywie, która pozwala na bezdotykowe skanowanie dokumentów.

Fujitsu ScanSnap SV600_aDzięki takiemu rozwiązaniu możliwe jest bezpieczne skanowanie cennych i delikatnych dokumentów oraz wygodne przetwarzanie czasopism, książek, zszytej dokumentacji lub dokumentów nietypowych (np. o wysokiej gramaturze czy w dużym formacie). Zastosowana w ScanSnap SV600 nowatorska technologia „VI technology” opiera się na  kombinacji optyki o dużej głębi ostrości, wykorzystaniu liniowego przetwornika CCD oraz oświetlenia LED o dużym skupieniu światła. W efekcie, uzyskane obrazy mają wysoką jakość, bez zakłóceń i odkształceń.

Fujitsu ScanSnap SV600_bPomimo zaawansowanej funkcjonalności, obsługa urządzenia jest bardzo prosta – w zasadzie, po wybraniu jednego z trybów, sprowadza się do naciśnięcia przycisku „Scan”. Dostępne są trzy tryby: zwykły, w którym za każdym razem, aby zeskanować dokument, należy nacisnąć przycisk „Scan”; w trybie „Timed Mode” można określić interwał czasowy, w którym skanowane będą kolejne dokumenty; tryb „Page turning detection” rozpoznaje przełożenie stron.

Szereg zautomatyzowanych funkcji usprawnia proces skanowania:  

Fujitsu ScanSnap SV600_cMultiple Document Detection – umożliwia przechwycenie kilku dokumentów o różnych rozmiarach w jednym przebiegu skanera. Po umieszczeniu w polu skanowania różnych dokumentów (paragonów, wizytówek, itp.) SV600 przetworzy wszystkie na raz i inteligentnie poprzycina je do właściwych rozmiarów.

Book Image Correction – W sposób automatyczny koryguje odkształcenia występujące w ułożonych na płasko, otwartych książkach. Możliwa jest ręczna korekcja krzywizn na zeskanowanych obrazach w oknie podglądu lub skorzystanie z opcji automatycznej.

Interaktywne narzędzie do retuszu z łatwością usunie obraz palców przytrzymujących dokument podczas skanowania.

Quick Menu dostępne w skanerach serii ScanSnap otwiera się automatycznie po zeskanowaniu, pozwalając szybko i łatwo przypisać przetworzone dane do aplikacji czy przesłać bezpośrednio do serwisu w chmurze i w ten sposób udostępnić dokumenty.

Skaner dostarczany jest wraz z użytecznymi aplikacjami, jedną z nich jest Rack2-Filer Smart. To bogata w funkcje aplikacja do skanowania i przeglądania zawartości z intuicyjnym interfejsem wizualizującym regał z książkami i notatnik kółkowy, zapewniająca użytkownikom przyjazną i przyjemną interakcję z zeskanowanymi dokumentami.  Rack2-Filer Smart zarządza i organizuje wszystkie zeskanowane obrazy, oferując narzędzia pozwalające wykorzystać je na różne sposoby. Nowa funkcja aplikacji “Rack2-Filer Smart” o nazwie “Easy book creation” została dodana specjalnie do  SV600. Możliwe jest podzielenie stron i utworzenie miniatur z zeskanowanych okładek.

Inne aplikacje to m.in. ScanSnap Manager i ScanSnap Organizer do zarządzania zeskanowanymi zasobami danych, CardMinder™ do organizowania kontaktów z wizytówek, aplikacja OCR ABBYY FineReader for ScanSnap i popularny Adobe® Acrobat Standard.

Skaner współpracuje zarówno z komputerami PC i Mac.

Jego cena SRP to 3000 PLN netto.

Główne cechy ScanSnap SV600

  • Działanie po naciśnięciu jednego przycisku;
  • Skanuje wszystkie rodzaje dokumentów – pojedyncze kartki, spięty materiał, aż po niewielkie przedmioty;
  • Funkcja przycinania wielu obiektów, pozwalająca na skanowanie w jednym czasie kilku różnych dokumentów;
  • Ciągłe skanowanie w trybach „wykrywanie przewrócenia strony” i „interwał czasowy”;
  • „Technologia VI” pomaga zminimalizować niedoskonałości obrazu;
  • Korekcja odkształceń i krzywizn występujących przy skanowaniu spiętych dokumentów, dzięki funkcji „Book Image Correction”;
  • Niewielkie rozmiary i trwała konstrukcja umożliwiają umieszczenie urządzenia
    w dowolnym miejscu;

Więcej informacji o skanerach dokumentowych Fujitsu znaleźć można na stronie internetowej polskiego dystrybutora, firmy Alstor: http://alstor.pl

© Alstor sp. z o.o. 2024. Wszystkie prawa zastrzeżone. Znaki towarowe, informacje, nazwy lub logo są własnością ich prawnych właścicieli.