Fujitsu ScanSnap S1100 – „ultra-przenośny” skaner do dokumentów z opcją skanowania „w chmurze” (Scan-to-Cloud)

Opublikowano 15 marca 2011

PFU Imaging Solutions Europe Ltd., firma wchodząca w skład koncernu Fujitsu Ltd poinformowała o wprowadzeniu do oferty nowego skanera z serii ScanSnap. S1100 to najbardziej kompaktowe, przenośne i przystępne cenowo rozwiązanie Fujitsu.

ScanSnap S1100 można podłączyć za pomocą kabla USB do komputera PC lub Mac. Przetwarza dokumenty drukowane i pisane odręcznie. Obsługuje bezpośredni transfer skanów do Google Docs, Evernote i innych aplikacji z tzw. “chmury”. Dzięki temu ScanSnap S1100 pozwala użytkownikom z łatwością zarządzać dokumentami z poziomu własnego komputera, za pośrednictwem popularnych aplikacji typu offsite lub w jeden i drugi sposób. Użytkownicy mogą zapewnić sobie i swoim współpracownikom dostęp do potrzebnych dokumentów w dowolnym miejscu i czasie, bez względu na to, jakiej platformy używają PC, Mac, iPhone/iPad, BlackBerry, Windows czy smartfonów Android.

ScanSnap S1100 działa w oparciu o intuicyjną, mobilną koncepcję przetwarzania dokumentów, stanowiącą wspólną filozofię działania wszystkich członków rodziny ScanSnap. Polega ona na uproszczeniu wszelkich czynności – należy włożyć dokument do urządzenia, nacisnąć przycisk, wybrać miejsce docelowe pliku i w zasadzie jest po wszystkim! Inteligentne oprogramowanie ScanSnap (znajdujące się w zestawie) zapewnia płynny elektroniczny workflow, umożliwiając tworzenie przeszukiwalnych PDFów, obrazów, wiadomości e-mail lub wizytówek z danymi kontaktowymi, jak również edytowalnych dokumentów dla aplikacji Microsoft Office, takich jak Word, Excel czy PowerPoint. ScanSnap S1100 skanuje do ośmiu stron A4 w ciągu jednej minuty. Może również bez problemu skanować karty plastikowe, dokumenty identyfikacyjne, wizytówki, a nawet arkusze formatu A3.

Inteligentne funkcje zwiększające produktywność

Nowy przenośny skaner Fujitsu zainteresuje wszystkich tych, którzy w trakcie podróży chcieliby skorzystać z szerokiej gamy funkcji, dostępnych zazwyczaj tylko w biurze. To niezwykle mobilne narzędzie będzie niezwykle użyteczne dla freelancerów, handlowców i osób odbywających częste podróże służbowe. Ze skanera można skorzystać podczas spotkania, będąc w hotelu czy w domu. Liczne inteligentne funkcje zapewnią bezproblemowe działanie i korzystanie z pamięci zarówno z lokalnych aplikacji, jak i usług czy pamięci masowych zlokalizowanych “w chmurze”.

  • Inteligentne indeksowanie: Konwertuje zaznaczone w dokumencie słowa w słowa kluczowe pliku PDF, co ułatwia i przyspiesza przeszukiwanie.
  • Inteligentne przycinanie i obracanie: Urządzenie w sposób automatyczny wyrównuje i przycina dokumenty różnych formatów, nawet jeśli zostały włożone do podajnika przekrzywione czy obrócone o 180°.
  • Inteligentne zarządzanie kontaktami: oprogramowanie CardMinder dla PC lub Cardiris dla Mac (dostępne w zestawie) z wizytówek generuje dane kontaktowe w postaci umożliwiającej bezpośredni import do książek adresowych czy systemów CRM.
  • Continuous Document Feeding (CDF): Skaner przetwarza do 8 stron A4 na minutę. Podajnik pobiera do ośmiu kartek A4 przy pracy ciągłej (7.5 s/stronę), jedna po drugiej, bez wykonywania dodatkowych kroków czy skomplikowanych procedur. Inteligentne oprogramowanie ScanSnap automatycznie łączy strony w odpowiedniej kolejności, tworząc wielostronicowe pliki.
  • Wysoka efektywność: Oprogramowanie OCR Abbyy FineReader konwertuje dokumenty w edytowalne pliki Word, Excel czy PowerPoint, wystarczy nacisnąć jeden przycisk.
  • Maksymalna mobilność: ScanSnap S1100 zaprojektowano w taki sposób, by możliwe było szybkie zeskanowanie dokumentów bezpośrednio na stole konferencyjnym czy na biurku klienta, wysłanie zespołowi notatek z pociągu, a nawet pokładu samolotu. Urządzenie posiada dwie klapki, które w zależności od potrzeb prowadzą papier do góry lub najprostszą ścieżką (co jest konieczne np. podczas skanowania kart czy dokumentów identyfikacyjnych), jak również chronią urządzenie w trakcie transportu.

W podróży użytkownicy nie muszą się martwić o kable zasilające czy adaptery międzynarodowych wtyczek, ponieważ są one zbędne. Do pracy urządzenia wystarcza zasilanie poprzez kabel USB. Najmniejszy i najlżejszy członek rodziny Fujitsu ScanSnap waży zaledwie 350 g, a jego wymiary to 273 x 47 x 34 mm, dzięki czemu zmieści się w każdej torbie do notebooka.

Pakiet ScanSnap S1100 zawiera kompletne przenośne rozwiązanie, w skład którego wchodzi wszystko, co jest konieczne do rozpoczęcia pracy: skaner, kabel USB, rozszerzony pakiet oprogramowania: ScanSnap Manager, Abbyy FineReader, Evernote, CardMinder, Scan to Microsoft SharePoint, OfficeLive oraz Cardiris dla użytkowników komputerów Mac.

Urządzenie jest już dostępne w sprzedaży. Jego cena to 163 EUR netto.

Dodatkowe informacje odnośnie skanerów ScanSnap, można znaleźć na stronie: http://www.fujitsu.com/emea/products/scansnap/

© Alstor sp. z o.o. 2024. Wszystkie prawa zastrzeżone. Znaki towarowe, informacje, nazwy lub logo są własnością ich prawnych właścicieli.